Şimdi Ara

ZARA / BERSHKA / P&B MÜLAKAT ( yardım lütfen )

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
27
Cevap
1
Favori
14.915
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Abilerim ablalarım kardeşlerim zaranın genel merkez mülakatını geçtim sırada hafta içi mağaza müdürüyle mülakatım olacak.
    Klasik senelerdir aynı muhabbet. Dış görünüşüm kötü olsa mağaza müdürü mülakatına davet edilmezdim o konuyu geçelim.

Sizlerden bi kardeşiniz olarak ricam senelerdir alışılagelmiş bazı soru çeşitleri var onları buraya yazacağım numaralandırıp.
    Vaktinizi ayırıp soruları bir mağaza müdürünün beğeneceği şekilde nasıl cevaplarsak daha iyi olur yanıtlarsanız çok sevinirim. Gerçekten işe çok ihtiyacım var hafta içi mağaza müdürü mülakatını geçmem gerekiyor. Hazırlıklı gitmek istiyorum. Şimdiden çok teşekkür ederim hepinize.

1 ) Mağazaya sık gelen bir müşteriniz arkadaşıyla birlikte mağazaya gelmiş ve kucağında köpek var. Kabinde sıra bekliyorlar. Bir müşteri size gelip köpekten rahatsız olduğunu söylese ne yapardınız?

2) Pantolon paçası yaptıran müşteriniz teslim almaya geldiğinde ürünü bulamıyorsunuz. Ne yaparsınız ?

3) Mağazaya bir müşteri 2 çocuğuyla birlikte giriyor ve çocukların ellerinde akan dondurmalar var. Bu şekilde elbiselere doğru koşuşturuyorlar ne yaparsınız?

4) 2 farklı müşteri 1 ürünü istiyor ve üründen sadece 1 adet mevcut ne yaparsın ?

5) Bir müşteri size sürekli bağırıyor ve asla sakinleşmiyor. O sırada başka bir arkadaşınızdan ya da bir üstünüzden yardım alamıyorsunuz, ne yapardınız?

6) Mağazada bir çalışan arkadaşınız, diğer elemanların yanında sizi azarlasa ne yaparsınız ?

7) 40 beden pantolon giyen bir müşteri kendisi için 36 beden bir pantolon almak isterse ne yapardınız ?

8) Kasanızdan para alındı ve size söylenmedi ne yaparsınız?

9) Arkadaşınızın kasadan hırsızlık yaptığını gördünüz. İlk kendisini uyarır mıydınız yoksa Yöneticinize mi söylerdiniz ?

• lütfen kardeşinize fikir desteği verin
  • bu soruların cevaplarını kendin üretemiyorsan işi haketmiyorsun demektir. başkalarının fikri ile işe mi girmeye çalışıyorsun.
  • pcdaly kullanıcısına yanıt
    kendi fikirlerim tabi ki var ama belirttiğim gibi işe gerçekten ihtiyacım var cevabın direkten dönmesini değil direkt gol olmasını istiyorum. Daha önce mağazada deneyimim olmadığı için bazı şeylere doğal olarak hakim değilim bilen birisi beni daha iyi yönlendirebilir diye düşündüm. Yine de yorumun için teşekkür ederim.
    kendi fikirlerim tabi ki var ama belirttiğim gibi işe gerçekten ihtiyacım var cevabın direkten dönmesini değil direkt gol olmasını istiyorum. Daha önce mağazada deneyimim olmadığı için bazı şeylere doğal olarak hakim değilim bilen birisi beni daha iyi yönlendirebilir diye düşündüm. Yine de yorumun için teşekkür ederim.
  • 1. köpekleri severim. köpekten rahatsız olduğunu söyleyen müşterinin ağzını burnunu dağıtırım.

2. müşterinin pantolonu kime teslim ettiğini sorarım, teslim ettiği çalışan pantolonu bulamıyorsa çalışanın ağzını burnunu dağıtırım.

3. çocukların ağzını burnunu dağıtırım.

4. ürünü kendime alırım

5. müşterinin ağzını burnunu dağıtırım

6. çalışanın ağzını burnunu dağıtırım

7. kilo ver şişko karı derim

8. alanın ağzını burnunu dağıtırım

9. hırsızın ağzını burnunu dağıtırım
  • gerçekten içimden geçenler ama böyle dersem almazlar
  • Cisim Geldi C kullanıcısına yanıt
    o zaman mülâkatı yaparken 10. soruyu ekle. 10. soru da şu olsun:

10. "sorulan sorulara içinizden geçen cevapları verdiğiniz mülâkatta mülakatçı sizi verdiğiniz cevaplardan dolayı reddetti. ne yaparsınız?"

10.a mülakatçının ağzını burnunu dağıtırım.

soruyu ve cevabı oku kendisine. işe alınırsın
  • abi napcam ya müdürü ikna etmem lazım cevaplarımla yardımcı olun ya ne dersem okayler özellikle terzi sorusu ve ürün kalmama sorusunu merak ediyorum daha önce çalışmış olsam bilirdim ne yapıldığını
  • Sorular çok sağlam yalnız hani vereceğin cevabı beğenmezse müdür sıkıntı var demektir. Lcye başvur hocam 0 mülakat belgeleri getir yarın 2 güne başlarsın kafası +1 yıldan sonra yükselme imkanın var reyon,kasa,depo veya görsel alanında
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rumpel Von Stiltskin

Sorular çok sağlam yalnız hani vereceğin cevabı beğenmezse müdür sıkıntı var demektir. Lcye başvur hocam 0 mülakat belgeleri getir yarın 2 güne başlarsın kafası +1 yıldan sonra yükselme imkanın var reyon,kasa,depo veya görsel alanında
    Ya burada part olarak devam edicem üni başlayınca ve parası part time olmasına ragmen asgari ücret lcw yarısını zor verir
  • Cisim Geldi C kullanıcısına yanıt
    Aslında hemen hemen aynı prim ve multinetle beraber asgariyi bulur ama orası sırf part maaşını asgari veriyorsa mantıklı olan o
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rumpel Von Stiltskin

Aslında hemen hemen aynı prim ve multinetle beraber asgariyi bulur ama orası sırf part maaşını asgari veriyorsa mantıklı olan o
    Terzi sorusu köpek sorusu ve tek ürün sorusuna nasıl bi cevap versek olur bu iş
  • 1)kopekli musterinin yanina gidip afedersiniz siz kabin sirasinda beklerken dilerseniz kopeginizle ben ilgilenebilirim deyip kopegi diger musterinin oldugu bolgeden uzak tutmaya calisirim.

2) aciliyeti yoksa once ozur dileyerek musterinin adres bilgilerini alirim ve en kisa surede pantolonun adresine gonderilecegini soyleyip musteriyi memnun bir bicimde gonderirim.

3) musterinin yanina gidip afedersiniz siz alisveris yaparken cocuklarinizla vakit gecirmemde sakinca var mi deyip cocuklari guvenli bir ortama ceker onlarla ilgilenirim.

4 u bilmiyorum

5) musteriden ozur dileyip olay yerinden uzaklasmaya calisirdim.

6)arkadasimdan sakin olmasini rica eder sonra durumu duzeltmek icin uygun bir ortam olustrup yoneticimle beraber durumu cozmek icin arkadasimla konusmasini isterdim

7)pantolonu alirken kendisini deneme kabinine yonlendirir ve eger pantolonun bedeni uymazsa kendisine diger bedenleri deneyebilmesi icin yardimci olabilecegini soylerim

8)kasami kilitlerim ve yoneticimin musait bir zamaninda kendisiyle 1 e 1 gorusurum

9)uygun bir anda yoneticimle 1 e 1 gorusup durumu anlatirdim.

• Hocam ben ilk mülakata gitmiştim, seni ararız uygun boşluk olursa dediler. Ama anladım aramayacaklarını. Yanımda fotoğrafta yoktu acaba ondan mı oldu? Çünkü telefonda kimse fotoğraf getirin demedi. Bi gittim herkes fotoğraf yapıştırıyordu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sinner97

1)kopekli musterinin yanina gidip afedersiniz siz kabin sirasinda beklerken dilerseniz kopeginizle ben ilgilenebilirim deyip kopegi diger musterinin oldugu bolgeden uzak tutmaya calisirim.

2) aciliyeti yoksa once ozur dileyerek musterinin adres bilgilerini alirim ve en kisa surede pantolonun adresine gonderilecegini soyleyip musteriyi memnun bir bicimde gonderirim.

3) musterinin yanina gidip afedersiniz siz alisveris yaparken cocuklarinizla vakit gecirmemde sakinca var mi deyip cocuklari guvenli bir ortama ceker onlarla ilgilenirim.

4 u bilmiyorum

5) musteriden ozur dileyip olay yerinden uzaklasmaya calisirdim.

6)arkadasimdan sakin olmasini rica eder sonra durumu duzeltmek icin uygun bir ortam olustrup yoneticimle beraber durumu cozmek icin arkadasimla konusmasini isterdim

7)pantolonu alirken kendisini deneme kabinine yonlendirir ve eger pantolonun bedeni uymazsa kendisine diger bedenleri deneyebilmesi icin yardimci olabilecegini soylerim

8)kasami kilitlerim ve yoneticimin musait bir zamaninda kendisiyle 1 e 1 gorusurum

9)uygun bir anda yoneticimle 1 e 1 gorusup durumu anlatirdim.
    IK değilim ama bu cevaplarla ben olsam elerdim. Ben prof olmadığım halde sonuca bağlanmayan, hataların olduğu yanıtlar görüyorum.

• Bi de sen fikir versen abi
  • Usta ben gittim normalde 2. Mulakattan sonra mağaza müdürüne yönlendiriyolar fakat ben gittim foto da görmedim çıktım ilk mülakattan on beş dk sonra aradılar magaza müdürüne yönlendirdiler
    Bi de sen fikir versen abi
  • Lütfen destek
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.