Şimdi Ara

Zalman NC 2000 Notebook Soğutucu İncelemesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
50
Cevap
1
Favori
21.112
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Öncelikle merhaba arkadaşlar. Sizlerinde malumu olacağı gibi cihazlar belirli bir zamandan sonra aşırı sıcaklık değerlerine çıkabiliyor. Üstüne benim gibi HP Pavilion DV6 serisinden bir laptop sahibiyseniz neler çektiğinizi tahmin etmek hiç zor değil. Laptop 3 yıllık olup bu süreçte hiç temizlenmemişti. Ta ki soğutucu elime ulaştı o gün temizlendi ve macun ihtiyacı giderildi. Sizlere ilk tavsiyem bu yönde olacak. Cihazlarınızı mutlaka ama mutlaka temizleyin/temizletin. Sizlerle temizlik yapılmadan önceki sıcaklık değerleri, temizlik sonrası ve Zalman NC 2000 ile alınmış görselleri paylaşacağım.

1 - İlk açılış. 1 Dk içinde alınmış görsel. Temizlik öncesi ve soğutucu olmadan.

2 - 5 Dk oyun oynanmıştır ve laptop direk kapanmıştır. ( Her zaman ki gibi ) Temizlik öncesi ve soğutucu olmadan.

3 - Temizlik öncesi 15 Dk oyun oynanmıştır ve laptop kapanmamıştır. NC 2000 ile orta seviye.

4 - Temizlik sonrası ilk açılış. 1 Dk içinde alınmış görsel.

5 - Temizlik sonrası 10 Dk oyun oynanmıştır. Soğutucu kullanılmamıştır ve laptop kapanmamıştır.

6 - Temizlik sonrası Mafia II 30 Dk Yüksek ayarlarda. Oda sıcaklığının yüksek olduğunu da göz önünde bulundurunuz. ( 27 Derece ). Bu görsel alt + tab yapıldıktan hemen sonra alınmıştır. Çeşitli programlar açıktır ve oyun kapatılmamıştır. NC 2000 Orta - Son seviye arası çalışmıştır.

7 - Temizlik sonrası Mafia II 1 Saat Yüksek ayarlarda. Oyundan çıkıldıktan 1 dk sonra alınmıştır. NC 2000 kullanılmış olup son seviyededir.

8 - Temizlik sonrası Counter-Strike: Global Offensive 1 Saat yüksek ayarlarda. Oyundan çıkıldıktan 1 dk sonra alınmıştır. NC 2000 kullanılmış olup son seviyededir.

ÜRÜNÜN RESMİ SİTEDEN GÖRSELLERİ

ÜRÜNÜN ÖZELLİKLERİ VE BİLEŞENLERİ

SONUÇ : Arkadaşlar ürünün bana göre en büyük artısı ve diğer modellerden farkı '' Saf Alüminyum '' olması. 15.6'' - 17 '' için gayet uyumlu bir ürün. Bu ürünün daha küçük olan NC 1000 modelinin incelemesini yaparak ürüne yönelmeme vesile olan @Onur__ arkadaşımıza çok teşekkür ederim. Beni dinlerseniz Zalman bu üründe farkını ortaya koymuştur. Sonrasında çıkardığı modeller de çok iyi olmasına rağmen Saf Alüminyum olan modeli almak en doğrusu diye düşündüm ve şu ana kadar da yanılmadım. Fiyatına ciddi anlamda değecek bir ürün buna gönülden inanabilirsiniz. Lakin ilk olarak ''Laptop temizlik ve macun kontrolü '' şart. Sizlere faydası dokunur umarım. Sağlıcakla kalın.

• quote:

Orijinalden alıntı: Legolas Greenleaf

Hayırlı olsun hocam
    Nereden, kaç TL'ye aldınız? Ben de almayı düşünüyorum, size sorayım dedim.
  • Teşekkür ederim.www.bizdehesapli.com/ fiyat kargo dahil 140 lira.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Güzel paylaşım emeğine sağlık
  • Rica ederim. Birileri yaralanırsa ne mutlu bana.
  • güzel inceleme olmuş bende bu soğutucuyu düşünüyordum.
  • Bence en büyük etkiyi notebook temizliği yapmış
  • @berkaydj Teşekkürler.

@MIKROP EMRE Son derece haklısınız temizlik büyük bir farka neden oldu. Lakin oyunda NC 2000 kullanmadan deniyorum arada laptop da bulunan fan deli divane oluyor ve ısı haliyle her geçen dakika artıyor. NC 2000 devreye girdiğinde laptop kendini topluyor ses kesiliyor ve soğukluğu klavyede dahi hissediyorsunuz.
  • Merhaba,

Ben de Zalman NC-1000 modeliyle alakalı başlık açan arkadaşımızın incelemesinden sonra, Eylül ayının sonlarına doğru NC-2000 modelinde karar kıldım. O sıralar, Vatan'da indirim vardı ve 107 TL'ye aldım toplam. Dört aydır kullanıyorum, gerçekten harika bir ürün. Ve denildiği gibi, laptop temizlendikten sonra daha çok verim alıyorsunuz.

Yalnız kafama takılan bir şey var. Bu soğutucuyu da bir süre sonra, temizlemek gerekir mi?

Saygılarımla,
  • quote:

Orijinalden alıntı: mechanical01

Merhaba,

Ben de Zalman NC-1000 modeliyle alakalı başlık açan arkadaşımızın incelemesinden sonra, Eylül ayının sonlarına doğru NC-2000 modelinde karar kıldım. O sıralar, Vatan'da indirim vardı ve 107 TL'ye aldım toplam. Dört aydır kullanıyorum, gerçekten harika bir ürün. Ve denildiği gibi, laptop temizlendikten sonra daha çok verim alıyorsunuz.

Yalnız kafama takılan bir şey var. Bu soğutucuyu da bir süre sonra, temizlemek gerekir mi?

Saygılarımla,

Size de merhaba ,

Aynen katılıyorum size. Eğer ki soğutma kısmında yani fan tarafından sağlanan hava akımında azalma sezilirse olabilir lakin ben orada da öyle bir sıkıntı olacağını sanmıyorum. Zamanı gelince sıkıntı baş gösterirse açarım tabi orası ayrı

• quote:

@berkaydj Teşekkürler.

@MIKROP EMRE Son derece haklısınız temizlik büyük bir farka neden oldu. Lakin oyunda NC 2000 kullanmadan deniyorum arada laptop da bulunan fan deli divane oluyor ve ısı haliyle her geçen dakika artıyor. NC 2000 devreye girdiğinde laptop kendini topluyor ses kesiliyor ve soğukluğu klavyede dahi hissediyorsunuz.

Hocam merhaba burda temizlikten kastınız nedir ?
  • Size de merhaba. Laptop da bulunan soğutma bloğunun ve fan temizliği. Ayrıca termal macun çok az kalmış ise ona takviye edilmesi.
  • quote:

Size de merhaba. Laptop da bulunan soğutma bloğunun ve fan temizliği. Ayrıca termal macun çok az kalmış ise ona takviye edilmesi.

Teşekkür ederim sağolun.
  • quote:

Size de merhaba. Laptop da bulunan soğutma bloğunun ve fan temizliği. Ayrıca termal macun çok az kalmış ise ona takviye edilmesi.

kardeş aldığın bu demi bir de bu G ne oluyor anlayamadım ismin sonunda G harfi var
    http://www.bizdehesapli.com/?mainpage=urun_detay&urun_kodu=ZM-NC2000SILVER
  • Evet o. G renk belirtmek amacıyla koyulmuş bir ibare olsa gerek. Gri yani.
  • Aralarında ki en büyük fark yüzeyde ki delik sayıları ve malzeme. NC 3000 saf alüminyum değil. Plastik kısımlar mevcutmuş yüzeyde.
  • Peki dayanıklı mı ?
  • NC 3000 için bir şey diyemem ama NC 2000 de üst kısma zarar vermen imkansıza yakın zaten malzemesinden dolayı. Plastik olan kısımlar alt taraf haliyle orada da sorun olacağını sanmıyorum.
  • Sağol paylaştığın bilgilerden dolayı. Galiba ben de bundan bir tane alacağım. Almışken iyi bir tane alayım diyorum. Sadece performans açısından değil sağlık açısından da çok önemli.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.