Şimdi Ara

Zalman'ın yeni bayrak gemisi CNPS9500 Led fan (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
95
Cevap
0
Favori
6.448
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: yildiz

Cem (starway) kullanmadan karar vermek yada polemik üretmek yersiz olur kanaatindeyim. (beni burada herkes tanır kendimi küçük düşürecek kadar acemi değilim başkalarıyla kıyaslama) yaşıtlarınla oynasan diyorum

sevgili yildiz acikcasi banada biraz zor gibi geldi o deerlerde loadda 28 olmasi belki sen smartguardiani acmadan once ani bi dusus olmustur cunku fulloadda o deerlerde sivi sogutmada bile 30-32 derecelere ulasiyor cpu normal oda kosullarinda pardon oda kosullari olacak normal kosullar 0 derece oluyor kimyadada fiziktede

• yalnız varaya sırf görüntüsü için alırım ben bunu.Çok tatlı ya.

Fiyatı bellimi ve TR de varmı...

• quote:

Orjinalden alıntı: DjiNN

quote:

Cem (starway) kullanmadan karar vermek yada polemik üretmek yersiz olur kanaatindeyim. (beni burada herkes tanır kendimi küçük düşürecek kadar acemi değilim başkalarıyla kıyaslama) yaşıtlarınla oynasan diyorum

sevgili yildiz acikcasi banada biraz zor gibi geldi o deerlerde loadda 28 olmasi belki sen smartguardiani acmadan once ani bi dusus olmustur cunku fulloadda o deerlerde sivi sogutmada bile 30-32 derecelere ulasiyor cpu normal oda kosullarinda pardon oda kosullari olacak normal kosullar 0 derece oluyor kimyadada fiziktede

+1 demek istediğim buydu spi1mb testi cpuyu pek zorlamıyor en azında prime 95 de 20 dakika filan full loadda anca anlaşılır diye düşünüyorum bu tür heatsinklerin performansı

• TR fiyatı 120YTL civarı idi
  • Taha'cım bu değerler kasa kapağı açıkken alındı ve içeri üfleyen 8cm fan var zaten görüldüğü üzere spi 1M yani 32M değil. değerleri görmek isteyen varsa buyursun gelsin açık adres vereyim ozaman kendine gelir. aynı değerlerde 7000b-cu varken 30-32 idi. bu ondan biraz daha iyi haliyle yani full devir günlük kullanırsan anlarsın ve kasan çok iyi sirkülasyona sahipse değerleri sende görürsün. + Yaklaşık 2.5 saat aralıksız NFS Underground bütün detaylar Full olarak oynayıp çıktığımda kasa kapalıyken full devirde max.34C gördüm bu bir fikir verir umarım.. slmlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yildiz -- 17 Ekim 2005, 0:36:18 >
  • quote:

Taha'cım bu değerler kasa kapağı açıkken alındı ve içeri üfleyen 8cm fan var zaten görüldüğü üzere spi 1M yani 32M falan değil değerleri görmek isteyen varsa buyursun gelsin açık adres vereyim ozaman kendine gelir. aynı değerlerde 7000b-cu varken 30-32 idi bu ondan biraz daha iyi haliyle yani full devir günlük kullanırsan anlarsın ve kasan çok iyi sirkülasyona sahipse değerleri sende görürsün. slmlar

bunları belirtseydin daha iyi anlaşılırdı (kasa kapağının açık ve içeri üfleyen fanın olması) birde ben örnek vereyim bir arkadaşımdan aldığım fx-55 heatsinki ile kasa kapağı kapalı,oda sıcaklığı 25-26 derece ve sadece kasada 2 tane sıcak havayı dışarı atan egsoz fanı var ve prime 95 de aldığım değerler resimdeki gibidir

http://img287.imageshack.us/img287/2537/fx4ne.jpg

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi starway -- 17 Ekim 2005, 0:36:49 >

• quote:

Taha'cım bu değerler kasa kapağı açıkken alındı ve içeri üfleyen 8cm fan var zaten görüldüğü üzere spi 1M yani 32M falan değil değerleri görmek isteyen varsa buyursun gelsin açık adres vereyim ozaman kendine gelir. aynı değerlerde 7000b-cu varken 30-32 idi bu ondan biraz daha iyi haliyle yani full devir günlük kullanırsan anlarsın ve kasan çok iyi sirkülasyona sahipse değerleri sende görürsün. slmlar

neyse bi ara istanbula geldiimde ugrarim saka bi yana demekki gusel alet gerci sen bi ara msn cam show yaparsin artik bana ya arkadaslar bu arada benim dediklerim yannis anlasildi yildiz arkadasimiza inanmiyorum o yanlis soyloyor gibi anlasildi galiba.. maksat o deildi sadece kendiminde basina gelen birkac seyden dolayi (sogutma ile ilgili olarak) ben bunu yazdim bide o 1m i 28 i gorunce mod pimi die bakmadan 32m saniverdim neyse arkadaslar bundan sonasina ben bakamiyacam yarin cok isim var cikiyorum sizlere kolay gelsin yildiz tekrardan kusura bakma kardes yaw

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DjiNN -- 17 Ekim 2005, 0:46:32 >

• ya kardeşler bunun led i de varmış bea.

hemde baya bi şık duruyor yani...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Arthur -- 17 Ekim 2005, 0:46:57 >
  • Zalman cnps9500 110 milyona geçen hafta aldım,
    53c boşta yükde 75+ olan 3.2 prescott işlemcimi boşta 38,yükteyse 50nin üzerine çıkarmıyor.
    görünümü çok güzel ağırlığı makul ve en güzelide çok yer kaplamıyor mavi neonlu fanıyla tt armor kasamda çok hoş duruyor.
    Saygılar.
  • quote:

Zalman cnps9500 110 milyona geçen hafta aldım,
    53c boşta yükde 75+ olan 3.2 prescott işlemcimi boşta 38,yükteyse 50nin üzerine çıkarmıyor.
    görünümü çok güzel ağırlığı makul ve en güzelide çok yer kaplamıyor mavi neonlu fanıyla tt armor kasamda çok hoş duruyor.
    Saygılar.

tam devirde mi? ya da kaç devirde bu değer değişimini elde edebiliyorsun?
  • quote:

Orjinalden alıntı: oksıjen

quote:

Orjinalden alıntı: TEKnaKILLAH

Walla zalman malman anlamam ben.
    hava sogutma THERMALRIGHT tan sorulur.

+1

Zalman kalitesini ispatlamış bir marka olmasına karşın hava soğutma da ben de THERMALRIGHT tercih ederim.

• THERMALRIGHT'ta kendisini kanıtlamış, XP90 ve XP120 leri yurtdışındaki sitelerden takip ettiğim kadarıyla çok tutulan modelleri, fakat zalmanda hafife alınacak marka değil yani. bence başa başlar...
  • http://www.overclockers.ru/lab/19897.shtml#6 buraya bir goz atin isterseniz cok daha iyileri var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 865pe -- 17 Ekim 2005, 1:25:46 >
  • Cebitte Titan standından Titan Vanessa L-type (NK25TB/SC(RB)) sogutucuyu getirdiler zalman CNPS-7700-CU arasındaki farkı gormek için anakart ıc7 max 3 cpu 2.6c ve sonuç olarak zalmanın fanını durdurmamıza rağmen titan en yuksek devirdeyken bile CNPS-7700-CU nun değerlerine yaklasamadı
  • quote:

Orjinalden alıntı: quote:

Zalman cnps9500 110 milyona geçen hafta aldım,
    Saygılar.
    tam devirde mi? ya da kaç devirde bu değer değişimini elde edebiliyorsun?

Araya istenirse fanmate takılıyor bununla bir düşük birde yüksek devirde kullanmak mümkün ben fan mate bağlamadan 2600 devirde kullanıyorum
    Saygılar.
  • DFI da 4. ram slotunu (turuncu) kapamaması güzel olmuş
  • hafif ve derli toplu olması çok güzel,şeklide gerçekten etkileyici.Ama benim incelediğim hirbir testte big typhoon da daha iyi değildi ve arada çok fiyat farkı var.Ağırlıkla orantılanınca performansının bu kadar verimi oluşu tasarımının başarısını gösteriyor.belki bir süre sonra aynı tasarım prnsipleri ile daha iyi soğutucular çıkartırlar.
    Sonuç olarak bence hala en iyi hava soğutma ''en azından benim bördüğüm testlerde TT big typhoon'' ..
  • Zalman 9500'ü test ederken gerçekten çok farklı davranıyordu. Fan'en üst hızdayken ile en alt hızdayken aradaki fark idle konumda 0-1 yükte ise 1-3 derece arasında değişiyor.

http://www.trgamer.com/yazi.asp?id=2050
  • walla bende simdi 865 pe nin verdigi sitedeki sonuclara baktim big typhoon en iyi secim gibi gorunuyor gerek fiyati gerekse performansi acisindan
  • TT big typhoon halen hava sogutmada en iyisi.. diikat edin 1350rpm fan var zalman 2700rpm yani daha sesli TT big typhoon a 120 lik 115cfm 32db lik fani takildiginda fark iyice aciliyor. extreme systemde en iyi hava sogutma secildi testlerde..
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.