Şimdi Ara

Zabıt Katipliği

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
1.032
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Kpss ortaöğretim 80,72 puan aldım. Lisede adalet bölümü son sınıf öğrencisiyim. Yaşım 17. Haftada 3 gün adliyeye staja gidiyorum. Gördüğüm durum katipler yönünden hakikaten kepazelik. Stajer olduğum halde bile üstümdeki sorumluluk çok gerçekten fazla denilebilir. Hele ki katip olsam sorumluluk üst seviyelere çıkacak. Ama yinede sabit bir gelirimin olması için katip olmayı kafaya koydum. Şimdilik 3 dakikada 120 kelime yazıyorum. Mübaşir olmayıda gözden geçirdim. Katiplere nazaran sorumluğu daha az hatta imza yetkisi bile yok. Ama mübaşirler adliyenin amelesi sayılır. Bu yüzden mübaşirliği ikinci plana attım. Şimdilik hedefim katiplik. Acaba 80,72 ortaöğretim puanıyla atanabilirmiyim?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bizde dışarıdan bakınca mübaşirlik daha iyi diyorduk :)
    YSK'daki zabıt katiplikleri nasıl kardeşim oralar hakkında bilgin var mı?Gerçi oralara KPSS'den alım yapılıyor ama çalışma şartları hakkında bilgimiz yok
  • dj_alper_ D kullanıcısına yanıt
    Bilgim yok maalesef

• Zabıt katiplerinin ne gibi yetkileri ve sorumlukları var ?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bir kâtip olarak Şoför yada hizmeti olmanı tavsiye ederim 100 tl daha az alıyorlar ama adamlardaki keyif paşada yok.

• Chsy C kullanıcısına yanıt
    Yeni başlayan katipler aşağı yukarı ne kadar maaş alıyorlar. Birde katip olabilirsem lise mezunu olacağım için maaşım düşük mü olur acaba ?

• Ben de lise den girdim üniversite bitmedi daha. 1950 alırsın lise ile üniversite mezunu arasında 20-30 tl fark var

• Chsy C kullanıcısına yanıt
    Peki lise mezunu olarak katip olunca ileride yazı işleri müdürü olmaya engel midir? Yoksa müdürlük için fakülte bitirmek gerekli mi ?

• Lise yada üniversite ile ilgili değil adalet okuman lazım müdürlük için

• Yazı İşleri Müdürü olabilmen için 8 yıl katip olarak çalışman ve 2 yıllık adalet mezunu olmak veya 4 yıllık herhangi bir fakülte mezunu olmak şartı vardır. Yanlış bilgilendirme olmasın.
    Ayrıca lise mezunu olarak başladıktan sonra da çalışırken üniversite bitirirseniz müdürlüğe hak kazanabilirsiniz.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.