Şimdi Ara

Z97 PC Mate'de Sorun var mı yok mu?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
579
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Evet arkadaşlar Z97 PC mate'de gerçekten sorun var mı?Y2kmt'nin dediğine göre anakartın kitapçığında ram sırası varmış eğer böyle bir ayrıntı varsa cidden yazık olur bazı arkadaşlarımız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cray-Z -- 3 Şubat 2015; 14:35:40 >

• Cray-Z kullanıcısına yanıt
    ANAKARTI BEN MSI GAMİNG 3 YAPTIM..

BİRDE MSİ GAMİNG3 ÜN KULLANIM KLAVUZUNA BAKAYIM AMA BEN BÜTÜN SLOTLARI DENEDİM. YENİ KONUMDA BAHSETTİĞİM GİBİ

http://forum.donanimhaber.com/m_102303506/f_//tm.htm#102316657
  • z97 almayın aldırmayın
  • MSI Z97-G43 aldım ve çok memnunum hiç sorun çıkmadı tüm slotlarda , PC Mate hakkında yorum yapmıyım
  • quote:

Orijinalden alıntı: snbarca

MSI Z97-G43 aldım ve çok memnunum hiç sorun çıkmadı tüm slotlarda , PC Mate hakkında yorum yapmıyım

O anakartta sorun çıkacağını bende düşünmüyorum çünkü üzerindeki mofset soğutucular tam bu yüzden anakart ısınmıyor ve PC mate yerine daha kaliteli duruyor
    Pc yi yeni aldım sayılır forumda Pc mate öneriyolardı da ben anakartın sitesine girip baktım eski model sanırım arkasında USB 3.0 ' dan çok 2.0 vardı öyle olunca ben de G43 ü tercih ettim ayrıca newegg , amazon vb gibi sitelerde Pc mate hakkındaki yorumları iç açıcı bulmamıştım.Ayrıca yanlış hatırlamıyosam Z97-G43 ün fiyatı da diğer markalara kıyasla iyiydi
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cray-Z

Evet arkadaşlar Z97 PC mate'de gerçekten sorun var mı?Y2kmt'nin dediğine göre anakartın kitapçığında ram sırası varmış eğer böyle bir ayrıntı varsa cidden yazık olur bazı arkadaşlarımız.

Akşam kitapçığın ilgili sayfasının fotoğrafını çekerim sıkıntı yok :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Benim eski gigabyte anakartımda da 2-4,1-3 sırasına göre diziliyordu. Hatta bence 2-4 daha iyi işlemciden biraz uzaklaşmış oluyor. Bazı kallavi cpu soğutucuları eğer soğutuculu ise ilk sıradaki ram'e temas edebiliyor.
  • Genelde zaten DIMM2 ve DIMM4'e takılır ikili çalıştırılacaksa. Sonra 1 ve 3 diye gider.
    Sorun göremiyorum burada?
  • Sorunlu bir anakart değil. Kaliteli bir anakart da değil. Kullanıcı kılavuzunda yazanı uygulamayıp sorunlu demek nasıl bir mantık
  • quote:

Orijinalden alıntı: ole lukoje

Sorunlu bir anakart değil. Kaliteli bir anakart da değil. Kullanıcı kılavuzunda yazanı uygulamayıp sorunlu demek nasıl bir mantık

+1
  • Açıkçası ben aldım. Malzeme kalitesi falan bana çok dandik gelmedi. Fakat 3. gününde bir bios güncellemesi yapayım dedim. Yaptıktan sonra ekrana görüntü gelmedi, bios bile yüklenmedi yani tamamen siyah ekran, usb klavye ve mouse'un ışıkları yanmıyordu. Ben de garantiye yolladım ekran kartıyla. Ekran kartında da coil whine vardı. Ben de Z97-G43 alıcaktım fakat dedim bir sorun çıkarsa kargoyla gönder falan zor geldi. Buradaki Vatan mağazasından aldım. Vatan'da da Z97-G43 olmadığı için PC Mate tercih ettim. Siz isterseniz Z97-G43 alabilirsiniz. Fakat bir sorun çıkarsa kargoyla falan uğraşmak benim için zor bir iş. En azından Vatan'dan alınca oraya veriyorsunuz kafanız rahat oluyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cray-Z

Evet arkadaşlar Z97 PC mate'de gerçekten sorun var mı?Y2kmt'nin dediğine göre anakartın kitapçığında ram sırası varmış eğer böyle bir ayrıntı varsa cidden yazık olur bazı arkadaşlarımız.

Buyrun PC mate RAM dizilişinide öğrenmiş oldunuz :)

• iyi de hocam bu bir sorun degil ki.mesela h81-gamerda da böyle,asus z97-ar de

http://dlcdnet.asus.com/pub/ASUS/mb/LGA1150/H81-GAMER/H81-GAMER_Memory_QVL.pdf

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cahit37 -- 4 Şubat 2015; 0:55:17 >
  • cahit37 kullanıcısına yanıt
    Sorun değil zaten. Sorun PC matede ya ram slotlarında bir sıkıntı var ya da doğru dizilimi yapmadığımızda sıkıntı çıkarıyor. Bana soran arkadaş slot diziliminden haberdar değil sanırım. İşfa edip rezil etmeye çalıştı ama her gün öğrenilecek yeni birşeyler var...

• hocam pc mate de sorun olsun veya olmasın kullanışsız bır anakart verilen fiyatı hak etmiyor
    k serisi işlemci için z97-g43
    k olmayan seri için h97-d3h h81 gamer tarzı anakartlar daha fazla işini görücektir
  • z97-g43 vatanda yok gold'da dastokta kalmamış. Açıkçası ben görerek almak istediğimden vatan'da bulunduğum yerde stoktaki ürünlerden toplamaya çalışıyorum bilgisayarı. Çünkü daha önce tamir görmüş, hasarlı vs. ürünleri kargo ile gönderdiklerine şahit oldum, bizzat başıma da geldi değişim vs. çok uğraştırıyor.
    Her neyse hiç riske girmek istemediğimden pc mate almayayım başka bir şey bakayım diyorum bir süre sonra broadwell'e geçmeyi planladığım için z97 anakartlara bakıyorum Gigabyte Z97-HD3 nasıl peki? tavsiye eder misiniz? veya alternatif olarak tavsiye edebileceğiniz bir şey var mı?
  • Gigabyte h97m d3h - Asus h97m plus ikilisinden birini tercih edebilirsin illede z97 olacak diye bişey yok
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.