Şimdi Ara

Yüzemiyorum,korkuyorum

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
1
Favori
3.518
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Evet beyler bi türlü yüzemiyorum 15 yaşıma gelmeme rağmen.Boğulmaktan korkuyorum.Geçen gittim ayagıma kıramp girdi su üstünde duramıyorum felan.acil öneri bekliyorum

• sorununun tek bir çözümü var korkmamak panik yapmamak
    bu sorunu hallettiğinde gelip konu açacaksın neden batamıyorum diye :D
  • insan bilmediği şeyden korkar.
    bir kere boğulman lazım ki barışık olasın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: II.Abdulaziz

insan bilmediği şeyden korkar.
    bir kere boğulman lazım ki barışık olasın.

Bi kaç kez boğulma tehlikesi yaşadım kardeş.
  • yok mu yardım
  • bir türlü olmuyor 1 aydır cabalıroyrum olmuyor arkadaşım 2 günde oğrendi
  • Makarna denilen bir şey var köpükten yapılma suya onunla gir. Cesaretini topladığında bırak onu ama hep yarım metre bir metre yakınında dursun, sonra alışır hiç ihtiyaç duymadan yüzersin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben şöyle öğrendim; önce havuzda en iyi oluyor. Ayağının bastığı yerde dur. Sonra tak gözlüğü, dal.
    Böyle dala dala suyun üstünde kalmayı öğreneceksin, gerisi kolay zaten.
  • denizin ortasına atsın birisi bak nasıl yüzüyorsun
  • sana tavsiyem, havuzda dene, yanında bir simit olsun, kendini tamamen bırak, hafif suya batacak sonra da tekrar çıkacaksın, hiç hareket etme, sonra da ayağınla hafifçe suyu tekmele, anında su yüzeyinde olacaksın, hafif hafif de ayaklarını hareket ettir.

Eğer sürekli rastgele hareket yaparsan kendini suyun dibine çekersin sonra yüzeyine sonra tekrar dibine, hedefin suyun yüzeyi olmalı dibi değil, kendini bırak ve hangi hareketin seni su yüzüne çıkardığını keşfet.

Kolay gelsin
  • quote:

Orijinalden alıntı: Danirello

sana tavsiyem, havuzda dene, yanında bir simit olsun, kendini tamamen bırak, hafif suya batacak sonra da tekrar çıkacaksın, hiç hareket etme, sonra da ayağınla hafifçe suyu tekmele, anında su yüzeyinde olacaksın, hafif hafif de ayaklarını hareket ettir.

Eğer sürekli rastgele hareket yaparsan kendini suyun dibine çekersin sonra yüzeyine sonra tekrar dibine, hedefin suyun yüzeyi olmalı dibi değil, kendini bırak ve hangi hareketin seni su yüzüne çıkardığını keşfet.

Kolay gelsin

+1
    eger arkadasın anlattıgı aşamaya gelemiyorsan yani suya girmekten korkar olduysan korkularını yenmek icin destek almalısın.
  • Ya YÜZMEYİ ORENDİM BU SEFERDE DİKİNE DURAMIYROYUM İYİMİ OF OF buna bir cvp vrmı
  • dikine duramiyorum derken her şeyi yavaş yavaş ögrenir insan acele etme cesaret toplayip suyun altina dalis yap 1-2 metre in sonra çik böyle böyle hem cesaretin gelri hem yüzmen gelisir
  • aaa yaşansın bügün 1.90 a dalış yaptık dikine durmayı denedim oldu olay ne bilioymusun dengeyi kurup suay ellerinle basıcaksın bir nevi kopek yüzüşü gibi ayaklarınıda devamlı çırp tepmbolu
  • Yatay yüzerken ayaklarınız ve ellerinizle sürekli çırpınacaksınız tabii süratli değil ağır ağır. Böylece batmazsınız. Dikey yüzerken de aynı şey. Bir kere boğulma tehlikesi atlattım, arkadaş çekti sağolsun.
  • EVT BİR YÜZME KURSUNA GİTMENDE FAYDA OLACAKTIR 1 AY DA ORENİRSİN
  • ARKADŞLAR K ONU İLE ALAKALI OLMICAK AMA GOOGLE CHROME DE KAĞIOT RESMİ ÇIKTI YANİ SİTE KULLANILAMIYOR NEY YAPMALIYIM
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.