Şimdi Ara

YURTDIŞINDA RUHSATIM ÇALINDI. YARDIM LÜTFEN

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
474
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba. Şu an Hollanda'dayım.. Dün gece aracıma hırsız girerek değerli eşyalarımı ve ruhsatımı çalmış.
    Şimdi şöyle ciddi bir problemim var, ruhsat olmadan sınır kapılarından geçemiyorum. Dışişleri bakanlığını, konsolosluğu, emniyet müdürlüğünü belki arada atladığım bir çok yeri aradım ancak hepsi topu birbirine atıyor, kimse bir evrak ya da ona benzer bir şey vermiyor.
    Çözüm bulamıyorum, Araçla yurtdışında kaldım resmen ve aracı nasıl geri yurda sokacağım konusunda hiç bir fikrim yok..En son aklıma siz geldiniz. Yardımcı olursanız gerçekten çok minnettar kalacağım şimdiden teşekkür ederim..

• vekalet ver birine Türkiyeden çıkarıp sana TNT dhl ile yollasın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Majestixxc

Arkadaşlar merhaba. Şu an Hollanda'dayım.. Dün gece aracıma hırsız girerek değerli eşyalarımı ve ruhsatımı çalmış.
    Şimdi şöyle ciddi bir problemim var, ruhsat olmadan sınır kapılarından geçemiyorum. Dışişleri bakanlığını, konsolosluğu, emniyet müdürlüğünü belki arada atladığım bir çok yeri aradım ancak hepsi topu birbirine atıyor, kimse bir evrak ya da ona benzer bir şey vermiyor.
    Çözüm bulamıyorum, Araçla yurtdışında kaldım resmen ve aracı nasıl geri yurda sokacağım konusunda hiç bir fikrim yok..En son aklıma siz geldiniz. Yardımcı olursanız gerçekten çok minnettar kalacağım şimdiden teşekkür ederim..

Sizin tek muhattabınız büyükelçilik olmalı. Baskınızı bu yönde ilerletmelisiniz. Büyükelçilikler, başkonsolosluklar noter görevi de görür. Geçici belge verebilirler gibime geliyor.

• büyükelçilikte "trafik ruhsat işlemleri" için Türkiyeden birine vekalet verin. ruhsatı çıkarınca express kurye ile 1 günde teslim alırsınız. muhtelif firmalar: ups, dhl, tnt, dpex, pts.

aşağıkine benzer bir yazı kullanabilirsiniz:

VEKALETNAME 
    Sahibi bulunduğum bilcümle motorlu araçları ilgili trafik, maliye,sigorta ile diğer dairelere adıma kayıt ve tescil ettirmeye, plakasını almaya, motorlu araç tescil belgesi ile motorlu araç trafik belgesini almaya, bunlarla ilgili başvurularda bulunmaya, sigorta işlemlerini yapmaya,araç muayene ve tespitlerini yaptırmaya, zayiden, çalıntıdan ruhsat ve plaka çıkartmaya, bununla ilgili taahhütname ve beyannameleri imzalamaya harç ve masraflarını ödemeye,, iş bu yetkilerin tamamında yetkili olmak üzere AD SOYAD (tckimlik1234567)u vekil tayin ettim.
    VEKALET VEREN:
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.