Şimdi Ara

Yurt Dışından Araba Getirmek!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
1.726
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar Almanya'da araba fiyatları Türkiye'ye Oranla Çok Düşük Ordan Buraya Arabayı Nasıl Getirebiliriz. Öncelikle Almanyadan Araba İthal Etmek İçin Arabanın Belli Bi Yaşta Olması Gerekiyor Mu?Daha Sonra Gümrükten Geçireceğimiz ArabanınTahmini Olarak Standart Vergisi Ne Kadar Mal Olur?Bu Arabayı Gümrükten Geçirebilmek Veya Sürekli Getirip İthalatını Yapabilmek İçin Hangi Belgeler Gerekir ???Dış Ticaret Şirketlerinin Almanyadaki Bağlantıları Sayesinde Orada Araba Satın Alıp Buraya Getirip Türkiye Plakası İle Kullanmak Veya Satmak İçin Ne Yapması Gerekir ???

• vallaha hiç deymezmiş işi bilenler diyor bende çok amerikan istedim ama olmuyor hemen hemen buradaki fiyata geliyor bence oradan getirelecekse burada olmayan bir araba getirilmeli diye düşünüyorum

+ galiba 3 yada 5 yaşından ufak olmayakca araba

eğer paran ve sabrın varsa getirt
  • Astarı bilmemnesini karşılamaz hesabı çok daha fazla vergi ödemek zorunda kalırsın.
    yani bunu düşünen ilk Türk sen değilsin arkadaşım
  • Araba satin alindiginda 3 yasini geçmemesi gerek. Ayriyeten verilen vergiyle buradaki parayla ayni oluyor arabanin degeri geçebilirde yani degmez...
  • Nedir bu vergi oranı öyle anlamadım.Üstelük verdiğimiz vergiler işe yarasa içim rahat etcekte oda yokKDV sidir ÖTV sidir
  • arabanın TR de pahalı olmasının sebebi galeri kazığı değil vergilerdir. o arabayı getirdiğinde aynı vergiyi o araç içinde ödeyeceğin için bir mantığı yok.
  • yabancı plaka ile tr de dolaşmak daha mantıklı :)
  • araba tr sınırları içine girdiğinde otomatik olarak %40 fiyatı artar bide gümrük işlemleri trafiğe uygunluk falan %20 daha koy etti mi sana türkiyedeki parası hiç değmez
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.