Şimdi Ara

Yurt Dışına Masaüstü Bilgisayar Götürmek - Yardımlarınızı rica ederim.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
1
Favori
2.098
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar, yakın zaman da yurt dışına çıkacağım. Gideceğim ülkede bilgisayar malzemeleri temini konusunda sorun yaşayacağımı düşünüyorum. Küçük ve ekonomi olarak çok dar bir ülkeye gideceğim. Masaüstü bilgisayarımı, klavye, mouse, mousepad, kulaklık ve monitör ekipmanlarımı en büyük valiz ile götürmeyi düşünüyorum. Giderken bir belge çıkartmamı listelememi söylediler. Eğer dönüş yaparsanız sorun olmamdan kendi ürünlerinizi geri getirebilirsiniz dediler. Ama şöyle bir sorun var, gittiğim ülkeye ürünleri sokmakta sorun yaşar mıyım? Bu kadar fazla kalemde ürünü en büyük valizde götürme konusunda herhangi bir sorun yaşar mıyım? Sadece kırılma vs. değil, ön görülmemiş evrak işleri vs. ?

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler

• sat dizüstü al
  • burada satıp oradan alsana yeni sistemi niye o kadar uğraşıyon

• Gittigin ülke Afrika ülkesi mi hocam
  • Arkadaşlar balkan ülkesine gidiyorum ve fiyatların pek bir farkı yok. Bazı ürünleri temin etmek gerçekten problem olan bir yer. O yüzden götürmek zorundayım şuan. Zaten biraz araştırma yaptım, ürünlerin muadilleri bile pek bulunmuyor.

• klavye, kasa gibi pahada kıyasla çok fazla olmayan ama hacim ve kütlece çok olan şeyleri oradan temin edebilirsin belki? CPU, GPU, RAM, SSD vs. alırsın yine yanına

• CrashBone kullanıcısına yanıt

Hocam sorun sığdırmak değil. Mini ITX sistem götüreceğim. Ekipmanlarım yükte hafif pahada ağır. Gideceğim ülkede temininde sorunlar olma ihtimali çok yüksek. Sorun orada gümrükte bir problem yaşarmıyım veya ülkeden çıkartmakta bir sorun olur mu.

• LeviEfendi kullanıcısına yanıt

Hayır hocam, Balkan ülkesi. Asgari ücretin 250-300 Euro olduğu, marka ürünlerin temininin biraz zor olduğu bi ülke.

• omerkanalp O kullanıcısına yanıt
    Hocam avrupa birliğindeyse buradan bile daha rahat olur
  • LeviEfendi kullanıcısına yanıt

Hayır hocam Avrupa birliği değil. Sanırım kapısında felan bekliyor. Montenegro(Karadağ) gideceğim ülke.

• Daha önce bu tarz ürün götürme vs. yapan arkadaşların yardımlarını rica ediyorum.

• Nasıl götürüleceği konusu çözüldü, fakat şuan uçak bagajında güvenli bir şekilde hasar almadan taşınır mı taşınmaz mı şeklinde bir soru işaret var kafamızda.

• Ben amerikaya yaklasik 300 adet oyun konsolu goturdum 2015 senesinde konteynir icinde
  • omerkanalp O kullanıcısına yanıt

İyi paketle, bagajın içine öyle koy. Parçaları ayırıp bagajın içerisine yerleştir, daha güvenli olur, ekran kartı ve sabit disk gibi donanımları daha problemsiz taşırsın. Karadağ düzgün bir ülke profili çiziyor, orada da ekipmanları bulursun diye düşünüyorum ancak kendi sistemini alacaksan parçalara ayır ve güzelce paketle, hasar almasını engelle.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Wacom Intuos -- 19 Kasım 2021; 20:40:50 >
  • En kötü senaryoyu hesap edip, kargo görevlileri kasayı fırlatacak diye hazırla,

monitörü, ekran kartını ve soğutucuyu yanındaki çantana sığdır,

bir de, kasanın içini açıp bakmak isteyebilecekleri için kolay açılır, kapanır hazırla.

• Parçaları el bagajında, kasayı kayıtlı bagajda götürmeyi düşünüyorum şuan. En güvenli bu görünüyor gibi. Monitörü köpüklü kolisi ile birlikte vermeyi düşünüyorum fakat pert ederlermi diye düşünüyorum.

• limbesh kullanıcısına yanıt

Yanıma alabileceğim ağırlık 8kg olduğu için herşeyi alamıyorum. Parçaların en önemlilerini yanıma, ram ve dış kasayı kutusu ile birlikte kayıtlı bagaja koymayı düşünüyorum. Monitörü yanıma alamam, onu köpüğü ile birlikte kayıtlı bagaja vermek zorundayım.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.