Şimdi Ara

Yuneec Q500+ 4K Quadcopter (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
1
Favori
3.782
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: duolckrad

quote:

Orijinalden alıntı: onboardx

DJI Phantom 3 pro veya advanced hobi için biçilmez kaftandır. Diğer markalara bakmayın bile. Bende advanced modeli var, üsküdar sahilden galata ve eminönü yeni camiye gönderdim. Kesintisiz 8460 mtre yol aldı. Uçuş kaydını resimde görebilirsiniz.

Yuneec Q500+ 4K Quadcopter

tam yapmak istediğim şeyi yapmışsın. bir iki sorum olacak.

cihazla göz teması kaybolduğunda (o mesafede cihazi görmene imkan yok) ne yaptın? telefon ekranına bakarak mı yönlendirdin cihazı?

geri döndüğünde pil yüzdesi kaçtaydı?

çektiğin videoyu yayınlarmısın?

videoyu için link:https://www.youtube.com/watch?v=QC57S43RSYA

sinyal kaybolduğunda hiçbirşey yapamazsınız, sadece go home ile menzile girmesini bekliyeceksiniz. bu arada en önemlisi, eve dönüş yüksekliğini 90 mtre yapmanız gerekir.

• quote:

quote:

quote:

DJI Phantom 3 pro veya advanced hobi için biçilmez kaftandır. Diğer markalara bakmayın bile. Bende advanced modeli var, üsküdar sahilden galata ve eminönü yeni camiye gönderdim. Kesintisiz 8460 mtre yol aldı. Uçuş kaydını resimde görebilirsiniz.

cihazla göz teması kaybolduğunda (o mesafede cihazi görmene imkan yok) ne yaptın? telefon ekranına bakarak mı yönlendirdin cihazı?

sinyal kaybolduğunda hiçbirşey yapamazsınız, sadece go home ile menzile girmesini bekliyeceksiniz. bu arada en önemlisi, eve dönüş yüksekliğini 90 mtre yapmanız gerekir.

muhteşem elinize sağlık.

ama benim cesaretim yetmez biyere birine çarparım falan

• quote:

quote:

quote:

bu arada yolladığınız videonun linkini phantompilots da paylaştım.

özellikle kendim olmadımı belirterek.

http://www.phantompilots.com/threads/from-asia-to-europe-flight-videos-in-istanbul.47599/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi duolckrad -- 10 Temmuz 2015; 12:07:37 >

• duolckrad D kullanıcısına yanıt
    ok sorun değil
  • onboardx O kullanıcısına yanıt
    hocam cihazı nerden ve kaça aldınız?

Ben bu cihazı alıp düğünleri vs çekip para kazanmayı düşünüyorum ama bunu benden önce düşünen olmuştur mutlaka cesaret edemeyip her seferinde vazgeçiyorum :D

önerir misiniz böyle bir şey yapmamı
  • Düğün çekersinizde dış mekan çekimleri veya kır düğünü olur. Sizin gibi düşünüp bu işi yapan insanlar var tabi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hortlatayım konuyu hadi. Yaklaşık 4 aydır Yuneec q500 modeline sahibim. Boyut olarak Phantom serisinden büyük Inspire ile hemen hemen aynı boyutlarda. Bu rüzgara karşı dayanıklılığını arttırıyor. Pervaneleri ve motorları diğer multikoper modellerine göre oldukça sessiz. Manevra kabiliyeti ve hızı DJI serilerinden biraz daha hantal. Kamerası çok başarılı. Aydınlık ve karanlık bölgelerdeki dinamik aralığı dengesi gayet iyi. Üzerindeki gimbal 3d, DJI serilerinde, Inspire hariç 2d gimbal kullanılıyor. Bu yönden de Yuneec'in kamerası daha stabil. Çift pille geliyor ve bir pille 15-20 dakikaya yakın uçuş sağlıyor. Bunun yanında 4 tane de yedek pervane çıkıyor kutudan. Kumandanın içinde android işletim sistemli bir ekran bulunuyor, buradan telemetrik bilgileri (hız, yükseklik vs...) alıyor ve nereye gittiğinizi anlık görebiliyorsunuz. Yazılımına müdahale edip ne kadar hıza çıkacağına, ne kadar yüksekliğe çıkacağına karar verebiliyorsunuz. Alet fiyatına göre kesinlikle çok iyi. Tek eksik yanı teknik servis. Şu an üç-dört ülkede ofisleri var ve bildiğim kadarıyla sadece Çin'de veriliyor teknik servis hizmeti. Bir de bu tip aletlerin garantileri yok gibi birşey. Ne olursa olsun, kaza bela gelirse başına suçlusu sizsiniz ve hiçbir şekilde mesuliyet kabul edilmiyor, garantiye girmiyor. Misalen firmware updatelerini yaptıktan sonra nedenini anlamadığım bir şekilde bağlantısı koptu kumandayla drone'un ve düştü. Pervaneler kırıldı, drone'da ufak iki çizik var ama gimbal ve kamera sistemi yerinden koptu. Kameranın üzerinde bulunan gimbal'ın anakartında bazı soketler yerinden çıktı ve lehimlenmesi imkansız durumda. Yeni anakart istedim gönderemeyeceklerini çünkü kendilerinin halletmesi gerektiğini tamire Çin'e yollamamı istediler. Forumlarından birkaç kişi anakartı başka bir siteden bulup kendileri takmış ama çalıştıramamışlar. Zira adamların dediği gibi kamera ile gimbal'ın anakartını kendilerinin birbirine tanıtması gerekiyormuş teknik serviste. E az buz para değil bu işler, gönder getirt tamir masrafı. Yeni kamerasını alayım desen 500 dolar şu an. DJI'nin bu konuda teknik desteği de parçası da daha kolay erişilebilir düzeyde. Yuneec set ve ekstralarıyla ucuza gelse ve parasını hak etse de, başına bir iş gelirse benimki gibi 3 ay kutusunda yatırırsınız aleti ne yazık ki.

• Tlf nun ekraninda kamera görüntüsü ve anlık olarak nerede,hangi noktada olduğunu gösteren bir harita ekranı var,bildiğimiz google map yani,haritadan bakarak phantomu yönlendiriyorsun.Gerçekte harika bir şey.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yuneec q500 4k ile çektiğim görüntülerden birkaçını aşağıda görebilirsiniz.
    ebat olarak p4 ten büyük şuanda memnunun süper cihaz ama yazılım konusunda biraz zayıf.
    daha önce p3 kullanan birisi olarak dji yazılım konusunda daha iyi.
    iyi ve kötü yanları var ama neticede üst seviye bir profesyonellik istiyorsanız daha büyük makinalara ihtiyacınız var

Yuneec Q500+ 4K Quadcopter Yuneec Q500+ 4K Quadcopter

• hakanguven kullanıcısına yanıt
    Atf olarak cok basarili. Hicbirseye gereksinimi yok ucmak icin. Ekranin kontrolcude olmasi da buyuk arti ancak sizinle ayni fikirdeyim yazilim konusunda zayif. Ozellikle kamerasinda cesitli renk profiller i olmasini beklerdim (ozellikle log) Fiyat olarak makul olusu da guzel.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yeniden merhaba arkadaşlar,
    yuneec q500+ 4K modelini kullanan biris olarak bu konuda bulunmak istedim.
    aşağıdaki video da izleyeceğiniz tüm görseller bu cihaz ile çekildi. ancak bazı bölümler 4K dan 1920x1080 boyutuna küçültüldü. 4K şuan çoğu görüntüleme ve video ortamına ağır geliyor. Genel olarak fikirlerinizi ve sorularınızı alabilirim.

https://youtu.be/pCJlIXdHAvs
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.