Şimdi Ara

Yunanistan'dan ucuz iphone

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
4.874
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Dun Atina'dan geldim. Bir hafta boyunca oradaydim. Orada da Iphone 3G S icin sira var. Ulkede Cosmote ve Vodafone satisini yapiyor. Cihazlar unlocked sekilde. Yaklasik 20 magazaya sordum cogu bekleme listesine girmeniz gerekiyor dedi. Bazi elektronik magazalarinda Iphone 3G S olmasina ve gozumle gormeme ragmen sadece kontrat ile sattiklarini soylediler. Cosmote lerin bazilarinda ise 32 GB bulunuyordu. Akropoli'ye yakin bir yerde son gun 16gb buldum fakat satici elemanlar biraz aptal oldugu icin ingiliz kredi kartimdan bir turlu para cekemediler turk kartlarimi denettirdim gene olmadi (ki ben oyle saniyordum anladigim kadariyla beni supheli mi buldular nedir asagida gormedigim bir yere karti koyup deniyor 5 saniye sonra olmadi diyordu.buyuk ihtimalle suphelendiler ve satmak istemediler ve onlar kaybetti) Bu yuzden almadim ertesi oglen ucagim vardi bir kac yere daha sordum sabah bulamadim sonra havaalaninda Germanos diye bir elektronikcileri var. (boarding pass control ile girilen shopping alaninda) onlara sordum son bir umut ile ve ellerinde oldugunu soylediler ve 16 GB i kaptim.

16 GB 3GS fiyati 569
    32 GB 3GS fiyati 669 euro Yunanistan'da her yerde.

Aradaki fiyat farki ile gidip Yunanistan'da tatil yapabilirsiniz. (Bu arada vergimi de pasaport kontrolden sonra geri aldim yani cihaz bana yuzde 10 vergiyi dustukten sonra 512 euro ya gelmis oldu)

Belki satabilirim daha jelatini bile acilmamis sekilde duruyor.

Bu yaziyi bilgi amacli yazdim cunku ben cok aramistim boyle bir yazi Yunanistan'dan iphone almak ile ilgili. Cok az bilgiye rastladim.

Sorusu olan olursa elimden geldigince cevaplamaya calisirim.

• bende almayı düşünüyorum aslında. ama mesela burdaki hatlarla kullanabiliyormuyuz veya garanti gibi bişey yok anladığım kadarıyla. ama yine de bilgi verirsen sevinirim
  • quote:

Orijinalden alıntı: emrega

Akropoli'ye yakin bir yerde son gun 16gb buldum fakat satici elemanlar biraz aptal oldugu icin ingiliz kredi kartimdan bir turlu para cekemediler turk kartlarimi denettirdim gene olmadi (ki ben oyle saniyordum anladigim kadariyla beni supheli mi buldular nedir asagida gormedigim bir yere karti koyup deniyor 5 saniye sonra olmadi diyordu.buyuk ihtimalle suphelendiler ve satmak istemediler v

Kartını nereye koyduklarını gördün mü? kopyalamış olmasınlar ? bence şüpheli değilde türk olduğun için satmak istememiş olabilir ezikler.
  • quote:

16 GB 3GS fiyati 569
    32 GB 3GS fiyati 669 euro Yunanistan'da her yerde.

Yani bir tek biz kazık yiyoruz
  • telefonlar unlock oldugu icin her hatla kullaniliyor. Garanti olarak Apple in kendi garantisi var herhalde adamlar bu bizim malimiz diyemezler. Ama tabiki cok bilgim oldugu icin soylemiyorum

valla bende ondan suphelendim kontrollerimi yaptim. neyseki butun kartlarim guvenlikli.bu konuda Turk bankalari dunyanin en iyilerinden diyebilirim. (sanirim en fazla bizde boyle dolandiriciliklar oldugu icin :) )

Gercekten bizim ulkemizde cok pahali bu tip seyler. Ama bize birazda mustahak. Ureten degil tuketen bir milletiz
  • emrega ne istiyorsun iphone nuna ?$
  • valla pek ses seda cikmadigi icin bende actim telefonu kusura bakma serkan bir dahaki ay tekrar gidebilirim Yunanistan'a o zaman istersen getirmeye calisirim cuzi bir miktar karsiligi ama ne yazikki pasaport kayit yapamam benim pasaportum dolu oldugundan
  • quote:

valla pek ses seda cikmadigi icin bende actim telefonu kusura bakma serkan bir dahaki ay tekrar gidebilirim Yunanistan'a o zaman istersen getirmeye calisirim cuzi bir miktar karsiligi ama ne yazikki pasaport kayit yapamam benim pasaportum dolu oldugundan

ne yapalım olsun canın sagolsun peki emrega nekadar mal olur bana yazarmısın
  • Bende almak isterim ama getirebilirmisin 2 tane??
  • yok arkadaşım kalsın fiyat çok yuksek istiyorsun.. bence fiyatlarını bir daha düşün.. o kadar da degil
  • .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PhantomX -- 26 Kasım 2009; 22:17:02 >
  • Telefonu kayda gecirmek pasaportla malum. pasaporta kayit icin iki senede bir telefona izin veriyorlar ... ben en son sordugumda turkcell oyle dedi Haziranda. Arkadaslar alip kayit ettirememe durumuna dusmesinler, arastirin isterseniz.
    Sonra 2 ay once gecen aralik getirdigim telefonu belgeleriniz eksik diye telekom kapatmis, turkcell'den kaydini ocakta yaptirmistik her sey normaldi. Neyin eksik oldugunu da soylemiyorlar. klasik sacma burokrasi, telefon bir sure kapandi birkac kere dilekce soyle olsun, pasaportun su sayfasi olsun diye gidip gelindi. ben yurt disindayim akrabalara istediklerini faksla yolluyorum.
  • bir pasaport 6 ayda en fazla 1 telefon sokabilir ülkeye diye biliyorum, arkadaş nasıl sokacak?
  • ne 6 ayi yahu, 1 seneydi, 2 sene oldu diye biliyorum ben ??
  • evet 2 sene pasaport kaydi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emrega -- 28 Kasım 2009; 12:52:37 >
  • quote:

ben burada bir sey satmaya calismiyorum ki sen neden ozele atacagin buraya atiyorsun serkan ben burada deneyimi mi paylastim ki toptanci falanda hic degilim neyse

evet 2 sene pasaport kaydi

pm attım arkadaşım
  • bende kısmetse bikaç haftasonra yunanistandayım uyguna bulabilirmiyiz acaba.
  • Bu nasıl bir horttur yahu!
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.