Şimdi Ara

Yüksek lisanstan ayrılma ve şubeye gitme süresi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
487
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Yüksek lisanstan Ocak ayında kendi isteğimle ayrılacağım. Dolayısıyla tecilim bitmiş olacak. Şubeye gidip bedelliye başvurma sürem ne kadar? Yani yüksek lisansım bitti diye direkt bakayaya mı kalıyorum. Belli bir süre yok mu? Yani 1-2 hafta gibi? Sonuçta işlemlerimi yapmam için zaman gerekmiyor mu?

• Şubeyi ara, onlar sana süre verirler. Okulu terk ettiğin gibi sisteme düşmeyebilir çünkü.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Yüksek lisansa başladığınızda enstitü öğrenci işleri, 3 yıllık tecilinizi yaptırmış hatta posta yoluyla askerlik şubenizden gelen "xxxx tarihine kadar askerlik ile ilişiği yoktur" yazısını adresinize göndermiştir.
    Kaydınızı sildirdiğiniz gibi sisteme düşmez. Enstitü askerlik şubenize tecil iptali için yazı yazacak, sisteme yansıması 1 ayı bulabilir. Her türlü mayıs celbine kalacaksınız. İster askerlik şubenizi arayıp sorarak ister edevletten durum belgenizde "sınıf tertibat bekliyor" ibaresini gördüğünüzde askerlik işlemlerinizi başlatabilirsiniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: a-f-h

Yüksek lisansa başladığınızda enstitü öğrenci işleri, 3 yıllık tecilinizi yaptırmış hatta posta yoluyla askerlik şubenizden gelen "xxxx tarihine kadar askerlik ile ilişiği yoktur" yazısını adresinize göndermiştir.
    Kaydınızı sildirdiğiniz gibi sisteme düşmez. Enstitü askerlik şubenize tecil iptali için yazı yazacak, sisteme yansıması 1 ayı bulabilir. Her türlü mayıs celbine kalacaksınız. İster askerlik şubenizi arayıp sorarak ister edevletten durum belgenizde "sınıf tertibat bekliyor" ibaresini gördüğünüzde askerlik işlemlerinizi başlatabilirsiniz.
    Hocam 2017 Ocak ayında tezli yüksek lisansa kayıt oldum ve aralık 2019 da mezun oldum. Toplamda 3 yılda mezun oldum. Benim 1 yıl tecil hakkım var mı? Bir arkadaş 3 yılda bitirenlerin tecil hakkı yoktur diye söyledi ama mevzuatta bulamadım bu konuda bilginiz var mıdır?

• 7179 sayılı kanun, madde 20, (3) / b)

32 yaşından küçükseniz 1 yıl tecil hakkınız var.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • a-f-h A kullanıcısına yanıt
    Yaş kurtarıyor hocam. Daha e devlet'te öğrencilikten kalan tecil değişmediği için diploma ile 1 yıl tecil ettiremedim. Haftaya tekrar şubeye gidip şansımı deneyeceğim.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.