Şimdi Ara

Yükleme ve İndirme Hızı Hakkında

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
404
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

YouTube'ye videomu yüklerken 16mbit bağlantımdan eser kalmıyor forumda bir konuya girmem dakikalarca sürüyor. Yükleme yaparken indirme hızım bu derece olması saçmalık değil mi? İndirme ile yükleme hızları birbirinden bağımsız olması gerekmiyor muydu? Tamam sunucuya bağlanırken benden veri gidiyor da bu derece olması çok can sıkıcı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Normal adı üstünde asimetrik bağlantı, tabiki download hızını etkileyecektir. Ama bu çok ciddi olmaz. Başka bir sorun olabilir. Ya da bilgisaayarınız yükleme yaparken bellekleri fazla kullanıyor olabilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: InvisibleLord

Merhabalar

YouTube'ye videomu yüklerken 16mbit bağlantımdan eser kalmıyor forumda bir konuya girmem dakikalarca sürüyor. Yükleme yaparken indirme hızım bu derece olması saçmalık değil mi? İndirme ile yükleme hızları birbirinden bağımsız olması gerekmiyor muydu? Tamam sunucuya bağlanırken benden veri gidiyor da bu derece olması çok can sıkıcı

video yükleme ile alakalı olabilir mi hocam???bende bazı hd videolar cart diye açılıyor ama bazı uyduruk videolar yüklemesi uzun sürüyor.
  • Video yüklerken internet kitlenir normal bişey bu

• dsl teknolojilerinde tam hızda upload yaparken internet kilitlenir arkadaşlar, boş yorumlarda bulunmayın bilmeden.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TiesTorN -- 4 Mart 2016; 11:41:14 >
  • Bende sürekli bulut servislerine bişeyler aktarıyorum ve download'a çok büyük bir etkisi yok. 12 Mbps bağlantım var upload yaparken rahat 7 - 8 Mbps kullanabiliyorum. Sizde başka bir problem vardır.
  • InvisibleLord kullanıcısına yanıt
    PC nze CfosSpeed kurarak bir miktar daha iyileştirme yapabilirsiniz. Bir deneyin bişi kaybetmezsiniz..
  • quote:

Orijinalden alıntı: mustifb

Bende sürekli bulut servislerine bişeyler aktarıyorum ve download'a çok büyük bir etkisi yok. 12 Mbps bağlantım var upload yaparken rahat 7 - 8 Mbps kullanabiliyorum. Sizde başka bir problem vardır.

olay 7-8mbps kullanmak değil, ping tavanlara fırladığı için herşeyin çok geç cevap verip çok geç açılması...
  • TiesTorN kullanıcısına yanıt
    Şu anda upload yapıyorum, hızım 9 Mbps, ping ise 37. Eve pinglerde yükselme oluyor özellikle yurtdışı serverlerinde 50 - 60'a çıkıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mustifb

Şu anda upload yapıyorum, hızım 9 Mbps, ping ise 37. Eve pinglerde yükselme oluyor özellikle yurtdışı serverlerinde 50 - 60'a çıkıyor.

kendim görmeden ne yazık ki inanamam. "tam hız" upload yaparken pingin 37'de kalması falan mümkün değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TiesTorN -- 5 Mart 2016; 11:22:52 >
  • TiesTorN kullanıcısına yanıt
    Durduk yere yalan söyleyecek değilim hocam.

Hat değerlerimi de ekleyeyim.

ADSL Hat Durumu SHOWTIME.L0
    ADSL Modu G992.5
    Gönderme Hızı 958 kbps
    İndirme Hızı 12784 kbps
    İndirme Hızı Zayıflaması 30
    Gönderme Hızı Zayıflaması 16
    İndirme Hızı SNR Marjı 5.9
    Gönderme Hızı SNR Marjı 12.4
    Üretici ID'si TP-LINK
    Yazılım Versiyonu 4925ca26
    CRC hataları 1066
    Gönderme Hızı BER 0e-7
    İndirme Hızı BER 0e-7
    Gönderme Çıkış Gücü 12
    İndirme Çıkış Gücü 18.5

Ayrıca akşam saatlerinde hattımda kopmalarda oluyor. Ama TTNet klasik hız düşürdüğü için arayamıyorum.
    Bu mesaja eklenen görseller:

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.