Şimdi Ara

Youtube gelirine %38 vergi geldi.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
133
Cevap
2
Favori
9.523
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
49 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Iyi olmus az bile. %90 civari olmali bence. Bos bos oturup video cekerek para kazaniyorsan bi zahmet vergisini de ver.
  • Herkes mi boş çekiyor? Eğitim videoları, haber kanalları vs var
  • o oranı en az %60'a çıkarırlar 2 aya kalmaz.
    tabi ekmeğe zam gelmedikçe sıkıntı yok.
  • Fotoğrafa bakınca %38 verginin az olduğunu düşünüyorum.

Youtube gelirine %38 vergi geldi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-CAFE96FA5 -- 8 Mayıs 2020; 17:29:15 >
  • yuzde %38 olmasi haksizlik. siradan vatandas gibi %15,20,27,35,40 gibi artan oranlarla kazancina gore odemeli.

ama daha onemlisi beyana dayali vergi sistemi ortadan kalkmali. adam ferrari aliyor, 1 kurus vergi odemiyor kazanamadim diye. devlet kazanamadiysan ferrari alacak parayi nereden buldun diye sorup hesabini istemeli. 1 kurus kazanmadim diyene birak ferrariyi bisiklet bile aldirmamali.
  • Youtuberları kıskanıyoruz,bende aynı sekılde kazandıkları para çok deli para ancak hangimiz youtuberız adamlar uğraştı didindi yaptı,saygı duymak gerekir kıskanmak boş
  • Günümüz teknoloji çağında diğer çalışan ve vergi veren insanlarla durumu eşitlemek için yapılabilecek bir hareket.

Sonuçta para kazanan kanallar da vakitlerini harcayarak, emek vererek video çekiyor. Vergi alınması normal.

İş dalı gibi düşünün.

Ekleme: Sabit oran konusunu yazmayı unutmuşum. Gelirine göre % olarak artması daha mantıklı olurdu. Bin tl kazanan ile on bin tl kazanan youtuber aynı vergiyi vermemeli.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mugetsuga -- 8 Mayıs 2020; 17:26:45 >
  • Daha çok beton olarak geri dönmesin de...
  • şimdi reklamlarrrr mükellef.co :D sanki yeni birşey gelmiş gibi birde mesut çevik video çekmiş :DD Her youtube kazancı olan normal gelir vergisi oranlarında vergi ödüyor , kanunlarımızda %38 vergi oranı diye birşey yok.
  • Servet vergisi yok Türkiye de en önemlisi.Herkes gelirine göre vergi ödemeli daha sonra vergi gelirinin büyük kısmı iskandinav ve batı Avrupa tarzı sosyal yardım yapılmalı.Başka türkü halk arasında uçurum asla bitmez.
  • Bu ülkede vergisi az diye bir iş kursan tam para kazanacağın zaman yüksek vergi gelebilir veya vergi sistemi değişebilir ÖTV gelebilir.... Başka iş koluna dönmek için hem zaman hem yeni sermaye bulman gerekecektir... Vergi sistemi değişirken öncekilere en az 2 sene etkilememeli . Adam vergisi az diye kuaför işi öğrenip girdi vergi geldi diye oto galericiliğine girdi onada yüksek vergi ve ÖTV gelince sonra taksicilige başladı onunda vergisi değişti inşaata girdi vergisi değişince mobilya sektörüne geçti. Adam her sene sektör mü değiştirecek ve bunları öğrenmek zorunda kalacak?... Düzgün bir devlet olsa vatandaştan %10-15 vergi vereceksin der geçer ama soyguncu devlet hem gelir vergisini yüksek yaptığı gibi iş kollarına göre farklı avantaj-dezavantajlar sağlıyor ve bunlar her sene değişiyor ayrıca ürünlerin ötv'leri de iş koluna göre farklı oluyor bu da talebi ve kazancı çok etkiliyor. Milyonlarca liraya açtığın benzinlik bir kararla çöpe dönüşebiliyor veya meyhane

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi baudelaire -- 9 Mayıs 2020; 9:50:28 >

• adaletsiz bir uygulama.Youtube da imkanları kısıtlı olup çok faydalı içerik üreten kanallar var.bu tip kanallar içerik üretmeyi bıraktığı zaman, ortalık balenciaga tayfasına kalacak.
  • Yazamıyorum içimden gelenleri son 2 yılda çıkan vergileri sıralasak aklınız almaz.Her zaman diyorum ne olursa olsun vergiye ses yükseltin hele de bunun gibi fahiş vergilere en yüksek sesle verginin de bir ayarı dozu olmalı sigara içki konusu gibi ben YouTuber değilim benena demeyin her gelen vergi yeni vergiyi doğuruyor bugün youtube ve telefon yarın başka bişiy sonunda iş öyle bir noktaya boğulursunuz nefes alamaz hale gelirsiniz
  • Bu heriften %99 alınmalı.
  • Kaynak?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Elma

Kaynak?
    Google
  • Evet aslında geç bile kaldılar ben olsam %70 vergi alırdım çoğu bir enerji bile harcamıyor heybeden yok sponsordan kazanıyor.Çak vergiyi köküne kadar.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.