Şimdi Ara

Yollarda gerili ipler nedir? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
32
Cevap
0
Favori
25.970
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: Kaygerya

quote:

Orijinalden alıntı: Du Hast

quote:

2 tel var ise hizinizi da olcebilir

5 tane tel olsa bile hız ölçümü yapamaz. Yapsa bile plaka tespiti yapamaz. Aynı anda 2 tane araç geçme olasılığı var. Hal böyle iken hız ölçümü olmaz.

İyi de.neden plaka okunamasin. Kamera koyarsin plakayi okursun. Radar da aslinda goruntu almaz. Goruntu alan kameradir.

Ankara - Kırıkkale yolunca bu cihazlardan neredeyse sürekli bulunur. Hiç bir zaman kamera görmedim (olacağını var sayarsak).
    İşin tekniğine girersek 2 tane kablo 50 cm aralık ile konuyor. yani yarım metre.
    Saatte 100 km hız ile giden bir araç saniyede 27,7777778 mt gider. saniyede 2700 cm gibi bir mesafe ortaya çıkıyor. 50 cm aralıktaki 2 kablo ile tekerleğin 1. kablodan 2. kabloya geçişi arasındaki süreyi o kadar hassas ölçüm yapmalı ki bu cihaz hızı doğru ölçmeli. İmkansıza yakın birşey. Milisaniyelik ölçüm hatası aracın hızının çok farklı ölçülmesine neden olur...

• Bu meret sayaç arkadaşlar... Özetle bu yoldan kaç tane araba geçiyor bunun sayısını belirleme gibi bir şey .. yol yoğunluğu tabiri en doğru tabir..

Ancak ben İP RADAR diye bir şey duydum... Hatta hep İzmir -Çeşme otobanında olduğu söyleniyor... Siz böyle bir şey gördünüz mü ? veya duydunuz mu ? İp radar var ip radar var deyip duruyorlar.. Söyleyenlere nasıl bir şey olduğunu sorma fırsatım olmadı.. Ancak ben hep buna benzer bir şey hayal ediyorum ... Ama nasıl bir şey bilmiyorum..
  • quote:

Orijinalden alıntı: greencher

Bu meret sayaç arkadaşlar... Özetle bu yoldan kaç tane araba geçiyor bunun sayısını belirleme gibi bir şey .. yol yoğunluğu tabiri en doğru tabir..

Ancak ben İP RADAR diye bir şey duydum... Hatta hep İzmir -Çeşme otobanında olduğu söyleniyor... Siz böyle bir şey gördünüz mü ? veya duydunuz mu ? İp radar var ip radar var deyip duruyorlar.. Söyleyenlere nasıl bir şey olduğunu sorma fırsatım olmadı.. Ancak ben hep buna benzer bir şey hayal ediyorum ... Ama nasıl bir şey bilmiyorum..

İzmir-Çeşme yolu bir nevi kurtarılmış bölge gibidir veya tam tersini düşünenlerde olabilir..

Sayısını sayamadğım fazlasıyla defa bu otobanı kullandım hiç ceza yemedim.. Her seferindede sol şeritden yavaşlamalar hariç 160-180 gittim..

Genellikle bu yolda milletde böyle gidiyor.. Hiç ceza yiyeninide duymadım..

Bazen gişelere yakın bir yerlerde bir şekil ölçüm yapıp otoban çıkışı ceza yiyenleri duydum sadece.. Oda çok çok nadir..

• ben buipin üstünden hızlı geçtim ama ceza gelmedi kaç aydır

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: joshstewart

araç sayısının sayılma amacı ne?

O yolun trafik yoğunluğunu gösteriyor.Mesela o yolu bugün 500 kişi kullanmış.Diğer yolu 3 bin kişi.Neticede istatiksel veriler oluşuyor,buna göre de o yola çıkacak ödenek hesaplamasında faydalı oluyor.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Du Hast

quote:

2 tel var ise hizinizi da olcebilir

5 tane tel olsa bile hız ölçümü yapamaz. Yapsa bile plaka tespiti yapamaz. Aynı anda 2 tane araç geçme olasılığı var. Hal böyle iken hız ölçümü olmaz.

İyi de.neden plaka okunamasin. Kamera koyarsin plakayi okursun. Radar da aslinda goruntu almaz. Goruntu alan kameradir.

Komik olma,sadece sayaç o kadar.
    Hızı ölçmeye yola tel gerecekler,plakayı okumaya kamera koyacaklar

• Eğer yolun dar olduğunu düşünüyorsanız oradan bol bol geçin, çünkü yol yoğunluğuna göre yol çalışması kararı alınıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: eczman2000

quote:

Orijinalden alıntı: joshstewart

araç sayısının sayılma amacı ne?

O yolun trafik yoğunluğunu gösteriyor.Mesela o yolu bugün 500 kişi kullanmış.Diğer yolu 3 bin kişi.Neticede istatiksel veriler oluşuyor,buna göre de o yola çıkacak ödenek hesaplamasında faydalı oluyor.

teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: gentleman_

Eğer yolun dar olduğunu düşünüyorsanız oradan bol bol geçin, çünkü yol yoğunluğuna göre yol çalışması kararı alınıyor.

İki ileri bir geri yapsan, geri geri gecenleri sayidan dusuyor mu acaba

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: catalyst

quote:

Orijinalden alıntı: gentleman_

Eğer yolun dar olduğunu düşünüyorsanız oradan bol bol geçin, çünkü yol yoğunluğuna göre yol çalışması kararı alınıyor.

İki ileri bir geri yapsan, geri geri gecenleri sayidan dusuyor mu acaba

Arkadan gelen sürücüler

• Bende her sene 3.000 km yaparım ama ilk kez gördüm.İst-Bodrum arası artı ordan da marmaris datça tarafı
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rambo-Cash

kütahya eskişehir arasında rastlıyordum hep öğrenmiş olduk teşekkürler artık frene son

Ben çok hızlı geçmeni tavsiye etmem.

Biz ilk defa rastladık çok hızlı gidiyorduk araçta ağır bişey.Sanki tekerlere dolandı gibi birşey oldu.1 km sonra durana kadar sanki tekerlek patlamış gibi oldu.Sanırım hızlı geçince havalandı ve çamurluğun orda bişeyler kırdı ...
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.