Şimdi Ara

YGSYE GİRECEKLERE TAVSİYELER,TECRÜBE ANLATIYOR;

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
1
Favori
892
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hepinize selamlar arkadaşlar,bu sınava 2 kere girmiş ve dokuz eylül hukukta okuyan bir kardeşiniz olarak sınava az kala size bir yazı yazmak istedim.Umarım herkese faydalı olur.
    Evet arkadaşlar hepiniz eylül başından beri yoğun bir süreç geçirdiniz.Ygs en berbat süreçtir.Çünkü gerek ders sayısının gerek soru sayısının fazla olması,bilgiden daha çok dikkat ve algı yeteneğine dayanması gibi etkenler var.Size şu derse şöyle çalışın gibi birşey söylemicem çünkü artık yapacak pek birşey kalmamış.
    Peki bu saatten sonra ne yapılmalı? DENEME. Bu saatten sonra deneme çözeceksiniz.Hergün mutlaka 2 deneme çözün arkadaşlar mutlaka.Ve asıl önemli olan yanlış soruları mutlaka çözdürün.Denemeleriniz kötü gelmiş olabilir,moraliniz de bozulabilir bu bende de oldu.Ama yanlış soruları lütfen çözdürün.Çünkü son hafta ne kadar deneme çözersen sınavda o deneme sorularının tarzında soru görme olasılığınız çok yüksek.Ve bu son haftada, türkçede dilbilgisi,coğrafya,felsefi akımlar ve biyolojinin kolay konularını bir tekrar edin.cep kitapçıkları faydalı olabilir.Cuma günü son denemenizi çözün,eğer beklediğiniz gibi geçmediyse bakmayın ve bitirin çalışmayı.Cumartesi günü de ister ailenizle ister arkadaşlarınızla gezin dolaşın.Ben aile ile olmayı tercih edenlerdenim çünkü arkadaş ortamında illaki sınav konusu açılıyor ve strees yaratıyor.Son gün çok ağır besinler tüketmeyin.
    Sınavdan önceki gece, kendinizi erken yatmaya şartlandırmayın sakın.Sabaha kadar döner durursunuz :)
    Uykunuz ne zaman gelirse gidin yatın,ailenize size bu konuda baskı yapmamalarını şimdiden söyleyin.
    Sınava giriş yerinize 1 gün onceden mutlaka gidin.Sıranız sallanıyormu,güneş yüzünüze geliyormu gibi mevzuları bir kontrol edin.
    Sınav sabahı,kahvaltınızı yapın.Mutlaka yapın fakat tıka basa yemeyin,sade güzel kahvaltı.
    Sınav salonuna sınavdan 30 dakika önce girin.Bakın bu çok önemli.Ne kadar erken girerseniz süre geçtikçe heyecan oranı o derece azalacaktır.
    İnsanların yüz ifadelerine çok dikkat etmeyin,kaygıları moralinizi bozabilir.
    Sıraya en sevdiğiniz kişinin adını ya da kazanmak istediğiniz bölümü yazın.Bu her pes edeceğinizde size tekrardan güç verecek.
    Size heyecanlanmayın gibi klasik cümleler kurmayacağım ama kendinizi kontrol edin arkadaşlar.Çünkü gerçekten bu sınavın %30 u heyecan faktörü.Ben elimden geleni yaptım diyebiliyorsan gerisi bitmiştir.Gidin çözün bitirin şu sınavı,hepiniz çalıştınız emeğinizi alın.Zaten yeterince yoruldunuz acı çektiniz bari karşılığını alın.
    Lys ile ilgili tavsiyelerim sınavdan sonra isteyen olursa yazarım.Son olarak ygs 5 sıralamam 40 küsürlerdeydi.Türkçe 30 sosyal 25 mat 29 fen 4. Hepinize başarılar dilerim,Allah yardımcınız olsun arkadaşlar.Bol şanslar..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Guzel yazi olmus hocam. Ayrica şu siraya istedigimiz bolumu yazma olayi guzel fikir bende yapacam :)

• Lys netleriniz nasıldı ?

• zidaneee kullanıcısına yanıt
    Edebiyat 47 mat 30 geo 10 coğ 15

• Sıraya bir şeyler yazmak riskli be hocam

• Eline sağlık güzel olmuş

• Öncelikle çok teşekkürler, çok güzel bir yazı olmuş. Bişey merak ediyorum özellikle dokuz eylülü mü istediniz yani sıralamanız daha iyi yerlere yetiyor diye düşündüm netlerinize göre
  • quote:

Orijinalden alıntı: zidaneee

Lys netleriniz nasıldı ?

Seni görünce ben bu konuya ne ara yazdım lan dedim :D

• Hocam bu edebiyatta ezber tekniğin var mı ? Sayısalım ygs den sonra boş zamanlarımda edebiyat çalışmayı düşünüyorum.

Bir de hukuk nasıl gidiyor ?

• 11.sınıf Ankara hukuk hedefi olan biri için ne önerirsin

• Güzel yazı olmuş seneye inşallah ordayım

• ygs netlerin nasıldı
  • Aga bisi dicem diyelim arkadaki adam ses cikariyor, gunes yansiyor masama ya da biri cart carrt ciziyor ben bunu gorevliye soyleyebilir miyim ?

• psycho1905 kullanıcısına yanıt
    Tabi söyleyebilirsin

• Tall Man kullanıcısına yanıt
    Defter tutarak çalışmıştım ben etkili oluyor,herşey elinin altında.

• Ankara istiyodum gelmedi.istanbul iö geliyodu onuda ben istemedim :)

• buLdy kullanıcısına yanıt
    Konunun sonunda yazmıştım kardeşim

• Lys mata ne Zaman başladın . Denemelerde 30 yapacak düzeye ne Zaman geldin . Edebiyatta ne durumdaydın ygs den hemen sonra . Dokuzeylül Nasıl , puan aralığım daha doğrusu sıralama aralığım 7-10 k arasında gelirse Gazi veya Marmara yerine Akdeniz veya dokuzeylül yazmayı düşünüyorum ben de .

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Edb çalışmaya 1 ocakta,mat çalışmaya 1 şubatta başlamıştım.Ygs ye kadar edebiyatta tanzimat matematikte 10.sınıf konularını bitirmiştim.Ben İzmiri sevdiğim için yazdım fakat akdeniz hukuk da iyidir,aklına takılan olursa özelden sor.

• Normalde böyle bişey yazmam konulara yazdıkların çok samimi ve içten geldi içime de su serpti teşekkür ederim bro

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.