Şimdi Ara

Yetkili serviste aracın km si artmış.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
39
Cevap
1
Favori
3.440
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar 2011 i20 1.4 crdi aracımı bu sabah 90.000 ağır bakımı için yetkili servise götürdüm. Aracın normal bakımları yapıldı. Kontroller sırasında debriyajdan gelen gıcırtı ve direksiyondan gelen tikirti sebebiyle debriyaj setinin ve direksiyon kutusunun değişmesi gerektiğini söylediler ve bunun için 3185 TL ücret cikardilar. Servis danışmanı direksiyonu tamir etmek için baya ugrastiklarini yagladiklarini temizlediklerini ama yine de duzelmedigini söylediler. Değişim için başka zamana diye erteledim. Fakat dikkatimi çeken başka bir durum oldu. Aracı servise teslim ettiğim km ile teslim aldigim km arasında 20 km fark vardı. Aca bu normal mi? Test sırasında mı bu kadar km artmış olabilir?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Parca malzeme almak için falanmi kullanılmış acaba sorsaydiniz servise neden böyledir diye

• 20km pek birşey değil, test amaçlı bir kaç kez tur atsalar zaten 20km yapar, 3 haneli olsa gezmişler derdim ama 20 çok normal.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Diablo

20km pek birşey değil, test amaçlı bir kaç kez tur atsalar zaten 20km yapar, 3 haneli olsa gezmişler derdim ama 20 çok normal.

Yetkili serviste bile test işi tur atmakla mı oluyor

• Direksiyonu ve debriyajı servis içinde nasıl test edecekler ki? Liften lifte manevra yaparak olacak iş değil.
    Kaldı ki ben usta birisinin arabamı kullanmasını isterim, tabii gerçekten test amaçlı kullanılmasını isterim.
  • Oha 20 km mi bence sıfır araçla değişim isteyin

• sanayiye götürmüşlerdir

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sorun insanların yetkili servisleri, binanın dışındaki cephe giydirmeye ve bir kaç beyefendili hanfendili cümleye kanıp gerçekten profesyonel ve kurumsal bir yer sanması

Çırak çomak aracınızla geziyor dolaşıyor emin olabilirsiniz. İşçilik içinse iyi bir ustanız varsa uğramayın bile yetkili servise. Onlarda anlamadıklarını sanayiye götürüyor.

• 20 km lafı mı olur bu kadar da kuruntulu olmayalım.

Sakınan göze cöp batarmış söylevimin arkasından gitmeyiniz.

• Tamir icin tanidik ustaya goturmuslerdir.

Bazi yetkiliservisler eski calisanlarindan ya da tanidik bildik sanayi ustalarından acil durumda yardim aliyor

• Arkadaşlar normal bir durumsa sıkıntı yok. İlk aracım ve ilk kez bir aracı servise götürüyorum o yüzden size danışmak istedim. Yalnız yetkili servis cidden maliyetliymis. Yapılan bakımı istanbulda guvenebilecegim bir sanayi ustasina götürseydim yarı fiyatına yapabilirdi belki. Araç benden önce devamli yetkili servise gitmiş diye bende devam edeyim dedim ama özellikle bu debriyaj ve direksiyon kutusu maliyetinden sonra alternatif çare bulmam gerekiyor. Cevaplarınız için teşekkürler.

• 20 km sorun değil, aracın garantisi varsa yetkili servisten şaşmayın. Daha sonra sizden kaynaklı bir arıza olursa buna dışarda müdahale edilmiş deyip elinizde patlatabilirler aracı.

• Sanayiye götürüyorlar tamir için, yetkili servis elemanları anlamaz tamirden sadece yeni parça ile değiştirmeyi bilirler...

• 10 kmye kadar normal diyebilirim. Ama 20 biraz fazla gibi. Kaldigi sure ve sorunun ciddiligine gore dusunulmesi gerekir. Habire bir ayar yapip teste cikmis olabilirler.

• suruş esnasinda kusuru hisssedilebilecek onemli parcalar sanayiye de gotursen oda yol testine cikar.
    ugraştik diyorlar 20 km hic birsey her asamada bir şeyi denediklerinde git gel yapsalar olur zaten.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nerd Miner -- 29 Haziran 2017; 11:2:17 >
  • 20km le araba dağılmıyor ya?

• 20 km az değil İstanbul'un bir ucundan diğer ucuna mı gitmişler test için?

• quote:

Orijinalden alıntı: başaran

20 km az değil İstanbul'un bir ucundan diğer ucuna mı gitmişler test için?

Direksiyon + Debriyaj... Muhtemel teste çıkmışlardır...

BOSTANCI-KADIKÖY sahilyolu üzerinden gidiş dönüş ~20km (Test için pek fazla sayılmaz, ben olsam normal karşılardım)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Debriyaj balatası, şanzıman yağı vs. değiştiyse liftte çalıştırıyorlar arabayı biraz. Ben şanzıman yağı değiştirdiğimde yarım saate yakın liftte dönmüştü ön tekerler sızıntı vs. olup olmayacağını görmek için.
  • O gicirti garantiden yapiliyor aslinda ama cok fazla ucret almislar. Daha 90 binde sireksiyon kutusu degisimi nedir. Kendileri yanlis yag koyup direksiyon kutusunumu bozuyor bunlar napiyoe anlamadim

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.