Şimdi Ara

yetkili satıcıdan sıfır 2.el oto

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
0
Favori
1.424
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bugün x marka yetkili bayiye bir araç almak için gittim. Bana liste fiyatının 38.500 tl olduğunu söylediler. Biz size 34.500 tl ye peşin veririz ama önce ruhsat plaka bizim adımıza çıkacak, sonra biz size noter kanalı ile satış yapacağız. Ruhsatı da sizin adınıza trafikten değiştirececeğiz dediler. Bende; iyi ama ozaman ikinci el araç almış oluyorum dedim. Ama araba sıfır dediler. Direk sizin adınıza ruhsat plaka çıkarırsak 37.000 tl olur dediler. Bu yetkili servis ne yapmak istiyor. Bu iş nasıl bir şey. Bileniniz duyanınız var mı? Yoksa bu işte üçkağıt mı var? Kullanılmış arabaları sıfırlayıp satıyorlar mı?. Normal bir iş mi? Görüş ve önerilerinizi bekliyorum Saygılar.

• Ben, bu hikayenin aynısını, bu forumda bir kez daha okumuştum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi chnbs -- 1 Eylül 2012; 18:49:04 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: chnbs

Ben, bu hikayenin aynısını, bu forumda bir kez daha okumuştum.
    ilginç bir durum ?!
  • Siz sonucta sifir km arac aliyorsunuz bence problem yok gibi duruyor servis vergiden dusme vb gibi bir is icin boyle bir teklif yapmis olabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ilonsahiden

ilginç bir durum ?!

Alıntıları Göster
    firmalar Limited Şirket ve Anonim Şirket farketmez, vergilerinin bir kısmını araç alımına ayırıp o doğrultuda gösterebiliyorlar.

tam detayını bilmiyorum ama o aracı kendi firması üzerine aldığında firmanın ödemek zorunda olduğu vergiden aracın ötv vergisi kadar veya kdv vergisi kadar bir miktarı düşüyorlar diye biliyorum.

yani aslında o araç ona 30bin den daha az bir miktara maloluyor. aslında daha çok indirim yapması lazım bence

• quote:

Orijinalden alıntı: tahirismaileren

firmalar Limited Şirket ve Anonim Şirket farketmez, vergilerinin bir kısmını araç alımına ayırıp o doğrultuda gösterebiliyorlar.

tam detayını bilmiyorum ama o aracı kendi firması üzerine aldığında firmanın ödemek zorunda olduğu vergiden aracın ötv vergisi kadar veya kdv vergisi kadar bir miktarı düşüyorlar diye biliyorum.

yani aslında o araç ona 30bin den daha az bir miktara maloluyor. aslında daha çok indirim yapması lazım bence

Alıntıları Göster
    Biri almıştır parasını ayarlayamamıştır v.b bi şeyde olmuş olabilir.Arabanın boyasında da bi sorun yoksa kaçırmayın fırsatı bence

• Enteresan bi durum!!! Neden olabilirki aceba??
    Sirket calisanlarina ozel bir indirim vardir ve size kiyak yapmak istemislerdir. Bu iyi senaryo.
    Kotusude arac kusurlu, size sifir satmiyorlar 2. El satiyorlarki hak iddia edemeyesiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: KrM's

Biri almıştır parasını ayarlayamamıştır v.b bi şeyde olmuş olabilir.Arabanın boyasında da bi sorun yoksa kaçırmayın fırsatı bence

Alıntıları Göster
    ben olsam anında alırıdım kaçırmazdım.

adamlar vergiden kaçırmak için böyle yöntem yapıyorlar.

direk alın :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: ugo

Enteresan bi durum!!! Neden olabilirki aceba??
    Sirket calisanlarina ozel bir indirim vardir ve size kiyak yapmak istemislerdir. Bu iyi senaryo.
    Kotusude arac kusurlu, size sifir satmiyorlar 2. El satiyorlarki hak iddia edemeyesiniz.
    Kota doldurmak için yapıyorlar gönül rahatlığıyla alabilirsiniz.,

Kota dolunca prim alacak.

Ayrıca vergidende düşecek.

Karlı iş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ugo

Enteresan bi durum!!! Neden olabilirki aceba??
    Geçende forumdan biri 90 bine sıfır c180k almıştı aynı yöntemle.
    Sanırım vergiden düşmeyle alakalı bir durum var..
    Takip edelim bakalım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi otosarrafı -- 1 Eylül 2012; 19:23:56 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: KrM's

Alıntıları Göster
    bu araç herhangi bir hatasından dolayı geri verilmiş olabilir mi? firmalar tanıdıklarına böyle bir imkan sunuyorlar mı?. Bana demişlerdi ki siz anlaşma yaptıktan sonra biz araca kendi adımıza plaka ruhsat çıkaracağız. bu durumda ruhsatta trafiğe çıkış tarihi ben tamam dediğim tarihten sonraki bir tarih olmalı değilmi? yoksa ondada bir oynama yapılabilirmi? ikinci eldeki sahtekarlıktan korkup kendimi maddi yönden sıkıntıya sokup sıfır araç alayım dedim bu geldi başıma iyice paranoyak oldum kimseye güven kalmadı

• quote:

Orijinalden alıntı: kartal1

bu araç herhangi bir hatasından dolayı geri verilmiş olabilir mi? firmalar tanıdıklarına böyle bir imkan sunuyorlar mı?. Bana demişlerdi ki siz anlaşma yaptıktan sonra biz araca kendi adımıza plaka ruhsat çıkaracağız. bu durumda ruhsatta trafiğe çıkış tarihi ben tamam dediğim tarihten sonraki bir tarih olmalı değilmi? yoksa ondada bir oynama yapılabilirmi? ikinci eldeki sahtekarlıktan korkup kendimi maddi yönden sıkıntıya sokup sıfır araç alayım dedim bu geldi başıma iyice paranoyak oldum kimseye güven kalmadı

Alıntıları Göster
    olayın vergiyle bir ilgisi yok,

ya kota doldurmak için ya da distribütör bayiye personel indirimi gibi bir hak tanıyorsa ondan yararlanmak için yapıyorlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: 19can84

olayın vergiyle bir ilgisi yok,

ya kota doldurmak için ya da distribütör bayiye personel indirimi gibi bir hak tanıyorsa ondan yararlanmak için yapıyorlar.

Alıntıları Göster
    Öncelikle vergiden düşemez çünkü amortismanlar yıl sonu düşülüyor. Yıl sonu bile olsa binek araçlarda KIST amortisman sistemi kullanılır ki bu da aylık bazda olur. Kimse de 1 aylık amortismanı vergiden düşmek için uğraşmaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: jedi_master

Öncelikle vergiden düşemez çünkü amortismanlar yıl sonu düşülüyor. Yıl sonu bile olsa binek araçlarda KIST amortisman sistemi kullanılır ki bu da aylık bazda olur. Kimse de 1 aylık amortismanı vergiden düşmek için uğraşmaz.

Alıntıları Göster
    Bence 36.000 dan açın kapıyı,çünkü iyi kar edecekler o araçtan,size yaptıkları indirim şuan sadece 1.000 liralık bir indirim ÇÜNKÜ araç satıldığı andan itibaret 3.000 lira ''0'' Kilometre parası değerinden düşer.

• quote:

Orijinalden alıntı: jdmworks

Bence 36.000 dan açın kapıyı,çünkü iyi kar edecekler o araçtan,size yaptıkları indirim şuan sadece 1.000 liralık bir indirim ÇÜNKÜ araç satıldığı andan itibaret 3.000 lira ''0'' Kilometre parası değerinden düşer.

Alıntıları Göster
    üstte de yazıldığı gibi araba gider olarak gösterilir ve vergiden indirirler sonra da size satmış olurlar

edit tabiki boya olup olmadığını vs bir makinadan kontrol ettirin almadan önce tırda hasarlanan araçlar bayiler tarafından kapış kapış alındığı söyleniyor özellikle fordda

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MassiveDynamic -- 1 Eylül 2012; 20:13:06 >

• quote:

Orijinalden alıntı: MassiveDynamic

üstte de yazıldığı gibi araba gider olarak gösterilir ve vergiden indirirler sonra da size satmış olurlar

edit tabiki boya olup olmadığını vs bir makinadan kontrol ettirin almadan önce tırda hasarlanan araçlar bayiler tarafından kapış kapış alındığı söyleniyor özellikle fordda

Alıntıları Göster
    bence filo indirimi zart indirimi zurt indirimiyle fabrikadan alıp size satacaklar. gerisi boş gibi. mesela liste fiyatı 33.500 lira olan safeline dobloyu galeriler 2. el sıfır kilometre olarak 28.500'e satıyorlar. arada 5 milyar fark var. 2. sahibinden gözüküyor sadece okadar.

• quote:

Orijinalden alıntı: tLqA

bence filo indirimi zart indirimi zurt indirimiyle fabrikadan alıp size satacaklar. gerisi boş gibi. mesela liste fiyatı 33.500 lira olan safeline dobloyu galeriler 2. el sıfır kilometre olarak 28.500'e satıyorlar. arada 5 milyar fark var. 2. sahibinden gözüküyor sadece okadar.

Alıntıları Göster
    senaryolar güzel .indirimde güzel fırsat bence .
  • quote:

Orijinalden alıntı: RECEP____KOVBOY

senaryolar güzel .indirimde güzel fırsat bence .

Alıntıları Göster
    Test aracı diye ana firmadan alıp kendine plaka çıkarıp ikinci el olarak satabilirmi ? Son model bazı arabalar sah. com. da ikinci el diye satışta oluyorlar..Km bakıyorum...12.000 km.. 9.000 km...diyor....Bu km de bir araç 2-3 ay içinde neden satılır ? Benim aklıma bu geliyor..Deneme aracı diyorum.Yada üretim hatası olan defolu araç diyorum..Belki onları özel indirimli alıyorlar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi taşkafa -- 1 Eylül 2012; 21:07:31 >

• Sizden para alıyorlar ama karşılığında bir belge yok.aracı sonra size satacakları ne malum...
  • quote:

Orijinalden alıntı: atakangrbz

Sizden para alıyorlar ama karşılığında bir belge yok.aracı sonra size satacakları ne malum...
    Benim aklıma gelenler

Deneme arabası vs. gibi göstererek ucuza alıyor olabilirler
    Firma adına aldıkları için filo indirimi vs. gibi özel bir indirim alıyor olabilirler

Yanlız her iki durumdada neden bunu size teklif ettiler anlamadım. Yurdum literatüründe bu tarz imkanlar doğdunda eşe dosta kıyak çekilir

Bu arada içinizin rahat etmesi açısından bir boya kontol aleti bulup boyayı ölçebilirsiniz. Tırdan indirirken vs. çizilip serviste boyanan araçların satıldığınıda duyduk çok defa, ne olur ne olmaz.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.