Şimdi Ara

Yetim Kediler Buldum Yardıma İhtiyacım var.!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
428
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba. Ben mahallede takılırken çocukların bi tane yaklaşık 2-3 haftalık yavru bi kediyle uğraştıklarını gördüm. Yavru kediyi ellerinden aldım nerden aldınız felan diye sordum. Tarif ettiler. Bu kedinin iki tane daha kardeşi varmış. Annelerini felan aradım saatlerde ama gelen giden felan yoktu. Bende en sonunda üç tane yavru kediyi alıp eve götürdüm. Hiç bişey anlamıyorum. Onlara ne yer ne içirebilirim. Dişleri çıkmış hepsinin. Bir tanesi hiç birşey yiyip içmek istemiyor. Bide bu yavruların tuvalet ve çişlerini anneleri yaptırıyormuş. Eğer yaptırılmassa zehirlenebilirlermiş. Ben nasıl yavru kedinin tuvaletini yaptıracağım. Özel NOT: Bu konu benim için çok önemlidir. Ortada masum üç tane can söz konusu. Onlara hiç bir şekilde zarar vermek istemiyorum. Bu konu ile ilgili her hangi bir bilginiz ve nasihatiniz varsa kesinlikle paylaşmaktan çekinmeyiniz. Unutmayın bu acil bir konu.

• Sut icer kuma iser diye biliyorum

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Cepten bi daha ara annelerini

Edit:Trollük yaptık içim el vermedi. Ilık su hazırla bir yıka güzelce rahatlasınlar. Süt ver süte hayır demezler, varsa ciğerleri minik minik parçalara ayır koy.Yemiyorsa bırak acıkınca mutlaka yer.

Bir de arada sırada aldığın yeri falan kontrol et başka kediler varsa. Annesi kolay kolay bırakıp gitmez onları.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheDenier -- 15 Mayıs 2016; 1:12:14 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Afrika sucugu

Sut icer kuma iser diye biliyorum

Eyvallah hocam. Başka bildiklerin varsa anlat lütfen.
  • Kediler süt sevmez dostum. Sakın süt vereyim deme. Yıkamaya da çalışma.

Yiyecek olarak ciğer, tavuk gibi şeyler haşlayabilirsin. Sıcak olarak verme. Kuru mama da alabilirsin. Sularını eksik etme.

Tuvaletlerini kendileri yaparlar diye düşünüyorum.

Facebook'ta "Hayvan Severler" isimli sayfaya, petarkadas.com'a, sahibinden.com'a ilan ver, sahiplendirmeye çalış.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: TheDenier

Cepten bi daha ara annelerini

Ev telefonu olur mu mizahşör şaklaban?
  • Daha biz mesajı editlerken sen saydırmışsın bize öyle olsun napalım canın sağolsun.
  • Biraz uzun bir yazı olabilir ama okursun gibime geliyor

Lazım olacak tüm bilgiler var

http://www.petist.net/oksuz-yavru-kediler-icin-bakim-rehberi-1-6-haftalik-yavru-kedi-bakimi/
  • quote:

Orijinalden alıntı: yyildirayy

Biraz uzun bir yazı olabilir ama okursun gibime geliyor

Lazım olacak tüm bilgiler var

http://www.petist.net/oksuz-yavru-kediler-icin-bakim-rehberi-1-6-haftalik-yavru-kedi-bakimi/

Okuyacam tabiki. Başka çarem mi var?
  • quote:

Orijinalden alıntı: TheDenier

Daha biz mesajı editlerken sen saydırmışsın bize öyle olsun napalım canın sağolsun.

Kusura bakma da bu ciddi bir mesele. Diken üstündeyim zaten.
  • zigzak Z kullanıcısına yanıt
    Tedirgin olma bu kadar, elektronik alet değil o kediler.En az sen ben kadar dayanıklı.Bak işte arkadaşların attığı linkten ona göre besle büyüt, ya da ver bilen birisine varsa yakınlarda.
  • Geniş bir kabın içine toprak koy, yerini göster tuvaletlerini kendileri yaparlar.

Yemek konusunda ise, et veyahut balık varsa yerler, hiçbirşey yoksa haşlanmış yumurta ver.
    Yanına da su koy.

Yıkama, soğuk odalarda vakit geçirmesinler. Tez zamanda da annelerini bul.

• quote:

Orijinalden alıntı: zigzak

Merhaba. Ben mahallede takılırken çocukların bi tane yaklaşık 2-3 haftalık yavru bi kediyle uğraştıklarını gördüm. Yavru kediyi ellerinden aldım nerden aldınız felan diye sordum. Tarif ettiler. Bu kedinin iki tane daha kardeşi varmış. Annelerini felan aradım saatlerde ama gelen giden felan yoktu. Bende en sonunda üç tane yavru kediyi alıp eve götürdüm. Hiç bişey anlamıyorum. Onlara ne yer ne içirebilirim. Dişleri çıkmış hepsinin. Bir tanesi hiç birşey yiyip içmek istemiyor. Bide bu yavruların tuvalet ve çişlerini anneleri yaptırıyormuş. Eğer yaptırılmassa zehirlenebilirlermiş. Ben nasıl yavru kedinin tuvaletini yaptıracağım. Özel NOT: Bu konu benim için çok önemlidir. Ortada masum üç tane can söz konusu. Onlara hiç bir şekilde zarar vermek istemiyorum. Bu konu ile ilgili her hangi bir bilginiz ve nasihatiniz varsa kesinlikle paylaşmaktan çekinmeyiniz. Unutmayın bu acil bir konu.

Facebookta Kedi Manyakları grubuna katılıp paylaşın lütfen.

• Kendi kendine kakasını yapabilen kedi, kendi kendine işeyebilir mi?

• Hiç internette bakma işine girmeden veterinere götürün bence

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.