Şimdi Ara

Yerel Ağ ve internet bağlantısı problemi...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
2.077
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Bu akşam bi akrabamın bilgisayarına bakmaya gittim. Akrabam norton antivirüs kullanıyodu. Üzerine AVG kurmuş. Ben gittiğimde bilgisayar tamemen sapıtmıştı. Ben tek tek antivirüsleri kapadım ve kaldırdım. Bilgisayarı yeniden başlattıktan sonra kablosuz ağ bağlantısı ip alamamaya başladı. Her neyse IP leri ve DNS leri manuel olarak ben atadım. Bu sefer internet çalışıyomu diye bi test edeyim dedim. Hayır çalışmıyor. İnternet explorer aradığınız sayfaya ulaşılamıyor gibi bi yanıt veriyor. MSN messenger da oturum açmayı denedim, Aynı şekilde msn de bağlanamadı. MSN in bağlantı sorun gidericisini açtım. Bana DNS ve bağlantı noktaları (portlar) ile ilgili sorunları olduğunu soledi. En son komut istemini açtım. 192.168.0.1 e yani roother a ping attım. Ping komutu sağlıklı olarak çalıştı. Sonra router ın konfigirasyon sayfasına gidebilmek için internet explorer a router ın ip sini yazdım ve aynı şekilde bağlantı kurulamadı hatası geldi. Internet explorer ın bu sefer DNS e ulaşma ihtiyacıda yoktu. İnternet ayarlarını baktım internete doğrudan bağlan şeklinde ayarlanmış. Sonuç olarak soruna bi çözüm getiremedim. Sorun internet explorer ve msn messenger ın bağlanmak için varolan bağlantıyı denememesi gibime geliyor. Bunu normal olarak internet explorerdan yapılandırdığımızı biliyorum Ayrıca ağ bağlantılarında gelişmiş ayarlarda tercih edilen ağın en sıralamada en üsette olması gerektiğinide biliyorum.

Soru: İnternet explorer ve diğer programlar bağlanmak için hangi konfigirasyona bakıyor?

Soru: Bnm bilmediğim bi yönlendirme konfigirasyonu işlwtim sisteminden silinmiş olabilir mi?

Soru: Ping atabildiğim halde neden internete yada router ın sayfasına bağlanamıyorum.

Okuyan ve cvb yazan arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim....

• ipconfig komutunu kullanarak istemci çözümleyici önbelleğini temizlemek ve sıfırlamak için başlat çalıştıra cmd yazın ve açılan pencereye bu komutu yazarak enterlayın: ipconfig /flushdns

Yine olmazsa TCP/IP (yerel ağ sağ tık özelliklerden) ayarlarına girerek dns numaralrını ell giriniz:
    DNS1 4.2.2.2
    DNS2 4.2.2.1
  • Hocam 1. yolunu denemedim ama dns leri kendi elimle girdim zaten. Yarın 1. yolu deneyeceğim. Teşekkürler...
  • madem tcp/ip ayarlarini kendin girmissin,
    windowsun klasik bug i ile tanismissin (cozumu varsa bile ben bulamadigim icin bug diorum)

manuel ayarda dns server yerine modemin ipsini (otomatikte yapildigi gibi) yapinca windows bu sorunu yaratiyor. sorunu cozmek icin dns numaralarini dejaay in dedigi gibi elle gir.

yada daha da guzeli TRKY-DNS Ayar programini kullan, o kendi otomatik girer.
  • Hocam yukarıda demiştim DNS numaralarınıda manuel olarak girdim
  • Ve ayrıca bu sadece DNS den kaynaklanan problem olsaydı router ın konfigirasyon sayfasına yani 192.168.0.1 e otomatik olarak gitmesi gerekmezmiydi??
  • DOS'ta Routere atılan pinglere cevap geliyorsa, router konsol ekranına her halukarda ulaşabilmen gerekiyor.
    Durum çok mantıksız.
    Bir yerde basit bir hata yapıyor olmalısın.
    Explorer ekranına router ıp numarasını yanlış yazıyor olabilirmisin?
    (kusura bakmayın, deneyimli birine benziyorsunuz, fakat bazen basit hatalar hepimiz yaparız, bundan dolayı bunları yazdım.)
    En son çare, modemi reset'le derim...
  • Levcho; buyuk ihtimal hata yapmiyor, ben bu bug i biliyorum zaten. (En azindan benim modemdede manuel ayari duzgun yapinca ayni dns problemi oluyor)
    Lakin hata yapmamakla birlikte 2 eksik iş yapiyor bu arkadaş
    1) tcp ip ayarini ayrintili vermiyor
    2) verilen tavsiyeleri dikkatli okumuyor.
  • Sorunu cozdum.

Sorun winsock ayarlarindan kaynaklaniyormus.

Google da winsockfix diye arattiktan sonra ufak bi program cikiyor. Program winsock un registirylerini ve dosyalarini yeniliyor.

Cvblar icin tesekkurler.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.