Şimdi Ara

Yerel Ağ Bağlantısı Sorunu Virüs

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
4.105
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Pc de virüs olduğu kanaatindeyim.
    Kaspersky pcye ilk format attığım gün güncelleştirme yaptı dahada başka yapmadı hep hata verdi...
    Ayrıca kaspersky + malwabytes yüklü virüs bulduğuda yok...
    Ağ bağlantı simgesi yerli yersiz yanıp sönüyor...

bazen giden kısım gelenden fazla oluyor...
    Bu giden paketler nereye gidiyor ? Hiçbir güncelleştirme yada program kullanmıyorum hepsini iptal ettim lütfen yardım ederseniz sevinirim.

• quote:

Orijinalden alıntı: KillZone44

Kardeşim Sen Pcne Kaç senedir Format Atmıyon.

en son 4 gün önce attım kardeş, her ay veya 2 ayda bir atarım.
    Boş mesaj atıp konuyu heba etmeyin. AYNI şey sizin başınıza gelince, Aynı duruma düşebilirsiniz...
    Herneyse, Bu Konu İle alakalı Bİlen BİRİSİ YARDIM EDERSE SEVİNİRİM.. Yardımlarınızı bekliyorum Saygılar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sezler67 -- 8 Eylül 2012; 12:47:22 >
  • Oncelikle bilgisayarindan gizli klasorleri ve korunan isletim sistemlerini ac daha sonra combofixi indir bilgisayarinda tarat kasperskyi devre disi birak
  • quote:

Orijinalden alıntı: Unknown58

Oncelikle bilgisayarindan gizli klasorleri ve korunan isletim sistemlerini ac daha sonra combofixi indir bilgisayarinda tarat kasperskyi devre disi birak

saolasın kardeşim yaptım combofix le güvenli moduda msconfigden açtım diğer f8 yoluyla olmadı...

Other Deletions )))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
    .
    .
    c:\windows\regopt.log
    c:\windows\system32\URTTemp
    c:\windows\system32\URTTemp\regtlib.exe

tarama yaptı. birkaç birşey sildi daha sonra ne yapacağım ?
  • O combofixin log tuttugu dosya onu kapatip su anda dene bi ayni sorun devam edecekmi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Unknown58

O combofixin log tuttugu dosya onu kapatip su anda dene bi ayni sorun devam edecekmi.

evet hocam devam ediyor, yarım saat önce taratmıştım, dışarı çıkıp geldim...
    hâlâ sorun devam ediyor...
  • pc modem ile haberleşir (ping atar) buda modeme veri gitmesine neden olur.. bu sistemden başka bir sisteme veri gittiği anlamına gelmez...
    yada kaspersky, windows gibi araçların arkaplan uygulamaları rapor gönderir...

kaspersky sorununa gelincede güncelleme sonrası hata oluşmş olabilir.. kaldırıp tekrar kurmayı deneseniz ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: xXxCooLxXx

pc modem ile haberleşir (ping atar) buda modeme veri gitmesine neden olur.. bu sistemden başka bir sisteme veri gittiği anlamına gelmez...

kaspersky sorununa gelincede güncelleme sonrası hata oluşmş olabilir.. kaldırıp tekrar kurmayı deneseniz ?

hocam kaspersky i 3 defa silip yükledim ilk güncelleştirmesini yapıp sonrakilerde hep hata veriyor... durup dururken.. bende eoto güncellemeyi jkapattım kasperskyde

ayrıca windows installer, gibi tüm güncellemeleri java, flasları hepsinin oto güncellemelerini kapattım...

Hocam modeme ping atarda, gelen paketten çok giden paket vardı ağ bağlantılarımda 2 gün önce... 900 mb gelen 1 gb giden...
    nereye gidiyor bunlar :S

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sezler67 -- 8 Eylül 2012; 14:30:44 >

• quote:

Orijinalden alıntı: sezler67

quote:

pc modem ile haberleşir (ping atar) buda modeme veri gitmesine neden olur.. bu sistemden başka bir sisteme veri gittiği anlamına gelmez...

hocam kaspersky i 3 defa silip yükledim ilk güncelleştirmesini yapıp sonrakilerde hep hata veriyor... durup dururken.. bende eoto güncellemeyi jkapattım kasperskyde

ayrıca windows installer, gibi tüm güncellemeleri java, flasları hepsinin oto güncellemelerini kapattım...

Hocam modeme ping atarda, gelen paketten çok giden paket vardı ağ bağlantılarımda 2 gün önce... 900 mb gelen 1 gb giden...
    nereye gidiyor bunlar :S

ayrıca kaspersky ın içinde entegre olarak gelen ağ izleyicisi var... hangi yazılımın internete bağlı olduğunu oradan göre bilirisin..

verilerinin çalınmasından endişeleniyorsun sanırım ?

görev yöneticisinden işlemleri kontrol et... dikkatini çeken uygulama varsa söyle bakalım...

yoksa dediğim gibi modem ile pc birbirine ping atıyor

• Baslat > Calistir > cmd yaz enter daha sonra sirasiyla sunlari yap

netsh int ip reset c:\resetlog.txt

netsh int ip reset resetlog.txt

Daha sonra pc yi yeniden baslatin.
  • unknown58 sizin yazdığınız komutlar çalışmadı...
    Bu arada kasrperskyin yenisini yükleyinceye yada başka antivirüs yükleyince kadar sildim sonuç gene aynı...
    paketler giden veri çok....
    upload hızınıda etkiler bu fazla sayfa açınca,,, görev yöneticisinde kalıyor... sayfaları kapatsamda 200-300 kb yer kaplıyor görev yöneticisinde...

• netlimiter kurmuşsunuz..
    oradan bağlanıları kontrol edin... bilginiz dışında internet kullanan işlem varmı ?
    mdm.exe iexplorer hata raporlayıcı sanırım.. internet explorer kapandığı halde görev yöneticisinde bulunması çok garip..

iexplorer da sorun olabilir chrome gibi farklı tarayıcı kurmayı deneseniz ?

jqs.exe gereksiz çalışıyor.. java dır otomatik olarak başlıyorsa devre dışı bırakın

ayrıca 1 saatden fazla neten bağlıyım..
    gelen 22,000 giden 24,000.. normal yani..
    ama bu surf yaparkan trafik akışı..
    download için sistemi ayarladığım zaman giden 20,000 giden 40,000 olma ihtimali yüksek...
    işlem anında hangisi ağırlıklıysa o yükselecektir.

birde işletim sistemin vista mı ?
    essvr.exe vistada görüyordum genelde.
  • quote:

netlimiter kurmuşsunuz..
    oradan bağlanıları kontrol edin... bilginiz dışında internet kullanan işlem varmı ?
    mdm.exe iexplorer hata raporlayıcı sanırım.. internet explorer kapandığı halde görev yöneticisinde bulunması çok garip..

jqs.exe gereksiz çalışıyor.. java dır otomatik olarak başlıyorsa devre dışı bırakın

download için sistemi ayarladığım zaman giden 20,000 giden 40,000 olma ihtimali yüksek...

işletim sistemim 3 yıldır kullandığım sadece son güncellemeleri entegreli olan basit sp3 Xp.

başlangıçta bunlar var sadece... diğer tüm herşeyi kapattım
    Herhangi bir browser eklentisi bile kurmuyorum kullanmıyorum.. ya siliyorum yada iptal ediyorum...

ayrıca paltalk programı, açınca gelip gidiyor bağlantı,, kapatıncada ağ bağlantı çubuğu yanıp sönüyor... internet browserlerini kapattığımdaki gibi.. genelde mozilla kullanıyorum ondada aynısı... sanki ben kapattığım halde bir yere bağlantı gönderiyor gibi...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sezler67 -- 8 Eylül 2012; 15:45:01 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Machan
    hocam 3 yıldır format atılmadıysa format atmayı dene

Hocam 3 yıldır aynı işletim sistemini kullanıyorum dedim.. Formatı 4 gün önce attım dedim her ay format atıyorum anlamıyormusunuz ?
    herneyse... Yukarıda yazdım.. okusaydınız boş yere kalabalık yapmamış olurdunuz

Gene yazıyorum bakın 4 gün önce format attım... sonuç bu.. her ay format atan birisiyim her ay yada 2 ayda bir...

Herneyse konuya Dönelim, Yardımcı xXxCooLxXx Unknown gibi arkadaşlara teşekkür ediyorum...
    vede Gerçekden yardımcı olacak arkadaşların yardımlarını bekliyorum saolun...
    sorun Hâlâ Devam etmekte.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sezler67 -- 8 Eylül 2012; 16:02:00 >
  • quote:

quote:

netlimiter kurmuşsunuz..

işletim sistemim 3 yıldır kullandığım sadece son güncellemeleri entegreli olan basit sp3 Xp.

başlangıçta bunlar var sadece... diğer tüm herşeyi kapattım
    Herhangi bir browser eklentisi bile kurmuyorum kullanmıyorum.. ya siliyorum yada iptal ediyorum...

ayrıca paltalk programı, açınca gelip gidiyor bağlantı,, kapatıncada ağ bağlantı çubuğu yanıp sönüyor... internet browserlerini kapattığımdaki gibi.. genelde mozilla kullanıyorum ondada aynısı... sanki ben kapattığım halde bir yere bağlantı gönderiyor gibi...

internetin daha önceden bu şekilde değilmiydi yoksa yenimi farkettin ?
    sistem boştayken bile o ağ bağlantı simgesi yanıp söner..
    çünkü bilgisayar belirli periyotlarla modeme ping atar modemde karşılık yollar.. bu bir nevi yoklama gibi sürekli ordamı diye bakıyor..
    giden trafik o yüzden artıyor. bu normal bende de öyle..

netlimiter i kendin kurdun dimi yani açılışta çalıştığının farkındasındır. bu yazılımda ping trafiğini hızlandıra bilir. bu kötü birşey değil... ping gidişi upload hızını etkilemez..
    upload modemden çıkan hıza bakar.. ping bilgisayar ile modem arasındadır. sistem ping atmazsa sıkıntı vardır...

bunlarda herhangi bir sorun göremiyorum...
    ama internet explorerın kapattığın halde görev yöneticisinde işlem yapması garip... tek sorun olarak bunu görüyorum. kaldırıp tekrar kurman belki çözüm olabilir..

ağ bağlantısı simgesine takılma...

quote:

ayrıca paltalk programı, açınca gelip gidiyor bağlantı

bağlantı gidiyor derken ? ağ bağlantısımı kesiliyor yoksa sağ aşağıdaki monitör siyah rengemi dönüyor ?
    siyah renge dönmesi bağlantının gittiği anlamına gelmez... aksine onun yanıp sönmesi bilgisayarın sorunsuz modem ile haberleştiğini gösterir.

• Orijinalden alıntı: xXxCooLxXx

internetin daha önceden bu şekilde değilmiydi yoksa yenimi farkettin ?
    sistem boştayken bile o ağ bağlantı simgesi yanıp söner..
    çünkü bilgisayar belirli periyotlarla modeme ping atar modemde karşılık yollar.. bu bir nevi yoklama gibi sürekli ordamı diye bakıyor..
    giden trafik o yüzden artıyor. bu normal bende de öyle..

netlimiter i kendin kurdun dimi yani açılışta çalıştığının farkındasındır. bu yazılımda ping trafiğini hızlandıra bilir. bu kötü birşey değil... ping gidişi upload hızını etkilemez..
    upload modemden çıkan hıza bakar.. ping bilgisayar ile modem arasındadır. sistem ping atmazsa sıkıntı vardır...

bunlarda herhangi bir sorun göremiyorum...
    ama internet explorerın kapattığın halde görev yöneticisinde işlem yapması garip... tek sorun olarak bunu görüyorum. kaldırıp tekrar kurman belki çözüm olabilir..

ağ bağlantısı simgesine takılma...

ayrıca paltalk programı, açınca gelip gidiyor bağlantı
    bağlantı gidiyor derken ? ağ bağlantısımı kesiliyor yoksa sağ aşağıdaki monitör siyah rengemi dönüyor ?
    siyah renge dönmesi bağlantının gittiği anlamına gelmez... aksine onun yanıp sönmesi bilgisayarın sorunsuz modem ile haberleştiğini gösterir.

hocam internet bağlantı simgesi daha önce bu şekilde değildi...
    1 dvdm var, 2-3 yıl kadar önce belli programları yüklediğim, nero falan, office falan...
    birde format cd si var oda 2-3 yıl kadar önce güncellenmiş xp sp3 sürümü...
    hep bunları kullanırım...

7-8 aydır kullandığım kaspersky 2012 daha önce bu hatayıda yapmazdı,, durup dururken her formattan sonra uyguladığım işlemler bunlar, kasperskyi aynı şekilde yüklerdim neden bu hatayı verdi... her zamanki gibi format attım. kaspersky i kurdum...
    ek olarak Java flash gibi yazılımları yükleyip, birde film yazıların olduğu harici harddiske formattan önce son kez kopyalama yaptım...
    birde msni güncelleyip kurdum o kadar...

acaba modemle ilgili bir sorunmudur anlayamadım bunu... bu arada bir modem 2 pc bağlı aynı evde... 4 port Ama birbirine bağlı değiller, sadece modemden ethernet kablosuyla bağlı... o pcdede gelen 170 mb küsür giden 175 küsürdü baktığımda...
    acaba ağ virüsü mü vardır ? modemin içerisine virüs girme ihtimali nedir :S

ayrıca netlimiteride ben yükledim dün gece...

bağlantı gidiyor derken,, mesela şuanda paltalkı açtım diyelim, herşey kapalı explorer falan yok... paltalkı açtım, internet bağlantı çubuğu yanıyor... daha sonra 2-3 saniye sonra duruyor,,, paltalkı kapattığım zaman gene yanıyor, 2-3 kes giden paketler işliyor... sanki bir program Paltalklı kapattığımı haber veriyor gibi...

birde bsplayerdede aynı bu durum,,, diyelim altyazı arıyor internet çubuğu ışığı kapanıyor filmi müziği herneyse onu kapattığımda gene yanıyor 3-4 sefer yanıp sönüyor...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sezler67 -- 8 Eylül 2012; 17:27:19 >

• quote:

uzun oldu resledim...

o zaman os kurulumu sırasında sorun oluşmuş olabilir...
    cd ler zamanla gidebiliyor yada optik okuyucu tozlana biliyor.. her format aynı performansı verecek diye bir kaidede yok çünkü dış etmenler çok fark yaratıyor...

netlimiter, kis, gibi tüm yazılımları devre dışı bırakıp yeniden başlat... hatta faklı bir kullancı aç oradan bak giden trafiğe...

---
    aynı modem üzerinden bağlı olan sistemler biribirini görür ama ağ kurulumu olmadığı için işleme kapalı olacaktır.

€D!T...
    quote:

bağlantı gidiyor derken,, mesela şuanda paltalkı açtım diyelim, herşey kapalı explorer falan yok... paltalkı açtım, internet bağlantı çubuğu yanıyor... daha sonra 2-3 saniye sonra duruyor,,, paltalkı kapattığım zaman gene yanıyor, 2-3 kes giden paketler işliyor... sanki bir program Paltalklı kapattığımı haber veriyor gibi...

birde bsplayerdede aynı bu durum,,, diyelim altyazı arıyor internet çubuğu ışığı kapanıyor filmi müziği herneyse onu kapattığımda gene yanıyor 3-4 sefer yanıp sönüyor...

anormal bir şey yok yine normal.. sistem boşdayken bile yanıp sönme işlemini yapar..
    kapandığını haber veriyor olabilir yazılımın tam içeriğini bilmiyorum ama sonuç olarak bir servera bağlanıyorsun ve bağlantıyı kesiyorsun mutlaka bir trafik akışı olacktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xXxCooLxXx -- 8 Eylül 2012; 17:37:31 >

• hocam birde şuda var,

mesela youtubedan bir video izliyorum,, anında yükleniyor sonra duruyor sonra tekrar sonra durup sonra tekrar,,
    download ederken falan bazen böyle oluyor,,, 1 mb oluyor mesela sonra durup 5-6 saniye sonra tekrar devam ediyor, bunla benim sorunla ilgisi varmı bilemedim..

Bu arada cevaplar için yardımlarınız için çok teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sezler67 -- 8 Eylül 2012; 19:56:32 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.