Şimdi Ara

Yerel Ağ Bağlantısı Kayboldu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
49.076
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Ağ Bağlantılarım'da ve Saatin yanında yok kendisi. Nereye gitti bilmiyorum hiç. İnternetim çok sağlam çalışıyor. DNS değiştirmem gerekiyordu ama bulamadım kendisini. Ne yapayım??

• denetim masası ağ bağlantılarımdan gir bağlantına sağ tıkla özelliklerden alttaki kutuları işaretle
  • işte bağlantı görünmüyor orda.
  • başlat-ayarlar-ağ bağlantıları-yerel ağ bağlantısına sağ tıkla -bildirim anında simge göster
  • Yanlış anladınız. saatin yanında göstermek değil amacım. Kendisini bulmak istiyorum ben. Tamamen kayboldu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi esekherif -- 29 Haziran 2008; 20:27:28 >
  • yok mu çözebilen?
  • C:\Documents and Settings\All Users\Start Menu\Programlar\Donatılar\İletişim buraya bakabilirsin
  • Ya bu forumda ne cins sorunlar var ya

Ağ Bağlantılarım + Özellikler yapar mısın bi hacı ?
  • Aynı sorun bende de var. Ağ bağlantılarıma girince yerel ağ bağlantıları gözükmüyor. Aynı şekilde sistem tepsisinden de kayboldu. Ama internet takır takır çalışıyor. Konudan anlayan arkadaşlar bir el atabilir mi?

Not: Format atmak harici bir çözüm lütfen.
  • Bende de aynı sorun var, ethernet sürücüsünü kaldırıp tekrar yükledim ama nafile. Bu soruna bağlı olduğunu düşündüğüm başka sorunlar da var. Mesela disk yönetimini açamıyorum. Ayrıca bilgisayarım penceresinin içeriğini görmek 5 dakika kadar bir zaman alıyor.
  • "WinsockXPFix" denediniz mi? Tüm ağ ayarlarını sıfırlar tertemiz yapar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: YasinAltunoglu

"WinsockXPFix" denediniz mi? Tüm ağ ayarlarını sıfırlar tertemiz yapar.

Yasin, cevaplaığın için teşekkür ederim. WinsockXPFix'i denedim. Sonuç vermedi. Ama sorunu çözdüm.

Şöyle ki bazı net servislerinin tanımlamasında sorun oluşmuş. Şu adımları izleyerek sorunumu çözdüm.

1. Başlat'ı ve sonra Çalıştır'ı tıklatın.
    2. cmd.exe yazın ve Tamam'ı tıklatın.
    3. Aşağıdaki satırları yazın ve her satırın ardından ENTER tuşuna basın. Her komut için RegSvr32 iletişim kutusu görüntülendiğinde Tamam'ı tıklatın.
    regsvr32 netshell.dll
    regsvr32 netcfgx.dll
    regsvr32 netman.dll
    4. Bilgisayarı yeniden başlatın.

Ayrıca sorunu bu şekilde çözemeyenler için çok daha geniş kapsamlı bir çözüm listesi ms tarafından yayınlanmış. Aynı sorunu yaşayanlar buraya bakabilir.
    http://support.microsoft.com/kb/825826

• Arkadaşlar ağ bağlantılarım da hiç bir simge görünmüyor. yardım edebilecek var mı
  • ağ baglantıları klasorunde o istediğin simge gorunmez, sol menuden ağ baglantılarımı goster e tıklamayı deneyin (:
  • Tek yapmanız gerek mavi ekran çıkıp pc yeniden baslatıldıktan sonra gelen yerel ağ görme sorununu "ufak bir yeniden baslatma" ile çözebilirsiniz sistem e falan birşeyler yazmanıza gerek yok o arkadas öyle yapmıs ve sorun çözülmüs çünkü sonunda yeniden baslatıor :D böyle bir sorunla veya farklı bir sorunla yine karsılasırsanız ilk yapmanız gereken pc yi yeniden baslatmaktır sorun çözülmediyse çözüm aramaya baslayabilirsiiz kolay gelsin

• wincent W kullanıcısına yanıt

Allah razı olsun çok teşekkür ederim. Benim sorunum da hiç bir wifi ağının görünmemesi, ağ bağdaştırıcı klasörünün bomboş olması ve aygıt yöneticisnde ünlem işareti olmasıydı.

bilgisayarı yeniden başlatsam da sorun çözülmüyordu.

daha önce yine olmuştu, ancak ethernet bağlayınca çözülmüştü.

şimdi hastanede refakatçiyim, tam ne yapıcam derken bu şekilde çözüldü. Çok çok teşekkür ederim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.