Şimdi Ara

Yepyeni pc kilitleniyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
48
Cevap
0
Favori
1.652
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Msi 790 FX GD70, AMD Phenom 2 x4 965 , OCZ pc3-16000 2000mhz ddr3 2x1gb, sapphire 4870x2 2gb.

Bilgisayar biosda ve windowsda çok ağır çalşıyor ve bi süre sonra kitleniyor.
    sebebini anlayamadım sizlerden tahminlerinizi bekliyorum.

RAM leri internetten ikinci el aldım diğerleri sıfır aldım, ekran kartını başka sistemde kullanıyordum hiçbir sıkıntım yoktu
    anakart işlemci yada ram diye düşünüyorum.

• PSU nedir?

Ayrıca Ram lere voltaj verdin mi?Ne kadar voltaj verdin?

Anakart ile Ram uyumsuzluk yaratabilir.Ya da her ne kadar 2000MHz da çalışacağı OCZ tarafından garantilensede o hıza çıkamayabilir.Verdiğin voltaj az gelebilir.

Anakart şu an AM3 platformunda ki en iyi anakartlardan biri hatta belki en iyisi.Normal şartlarda o hızlarda ki Ram leri desteklendiği yine garanti ediliyor.Ama yine o hızlarda Ram lerin çalışması anakart tarafından sorun yaratabilir.

Bir de her ne kadar yeni bir anakart olsa da Phenom II 965BE sonra çıktı.Yeni BIOS u var ise yüklemenizi öneririm.

Sorun çok yönlü olabilir anlayacağınız.Bilgisayarın yenisi eskisi fark etmez.
  • Bios u update ettim,
    Ram lerde oc siz 1333 görüyor zaten
    OC siz kullanıyorum ve POWER da 850W High Power yeni aldım,
  • Hayırlı olsun.Hava akımı ne derecededir acaba?Kasa içi ve diğer bileşenlerin sıcaklıklarını belirtirseniz daha uygun cevaplar gelecektir.
  • Birde bir önceki sistemim Core2Duo E6600 65nm 2.4 GHz 3GB DDR2 800mHz Gigabyte anakart, HD 4870x2 Sapphire

bu sistemimde GTA 4 oynarken sanki daha iyi performans veriyordu yada hemen hemen aynı, aynı bile olsa, AMD Phenom 2 x4 965 BE ile stok olarak bu oyunda daha fazla performans vermesi gerekmez mi ?

Windows XP 32Bit kullanıyorum bundan kaynaklanabilir mi ?
  • hdd den kaynaklıdır takılmalar genellikle...

format atmayı denedin mi vrüs vs de olabilir..
  • HDD eski kullandığım HDD ve yeni Windows kurdum Lisanslı Virüs programımda var.
  • Daha iyi performans vermesi gerekli tabi ama Ramde sorun olsaydı pek dayanmaz mavi ekran hatası alırdınız tahminim işlemci veya disk ile ilgili olabilir.HW Monitör ile sıcaklıklara bakar mısınız?
  • İşlemci 36-40 arası
    HDD 35
    Ekran Kartı 64
    Kasanın içi açık

şu an arkadaşımın iki RAM i daha ekledim kilitlenme yapmadı şimdiye kadar,

Fakat oyunlarda sanki performans eksik kalıyor, ara ara takılmalar oluyor.
  • Ekran kartı yüksek sıcaklıkta sanki.Kasanın içerisinde iyi hava akımı yapacak fan lazım bence.
  • Ekran kartın ısınmadan etkileniyor olabilir. 2gb sistem rami o ekran kartına yeterli değil. 1gb zaten işletim sistemi kullanıyor, 1gb ekran kartının sistem bağlantısı için gerekiyor, kısaca programlara bişey kalmıyor. Daha çok ram yüklemelisin, keşke 2x2gb bellekler almış olsaydın. Hayırlısı olsun.
  • Aynı modülden 2x1gb daha alıp kullanabilirsiniz.Sizdeki ramler gerçekten güzel ramlerdir.OC kabiliyeti yüksektir.
  • teşekkür ederim hayırlısı olur inş,
    2x1 ramlere 2x1 daha ekleyeceğim yarın elimde olacak inş. ve 4x1 olarak kullanacağım. inş. tek sorunum o ise hallolmuş olur demektir.
    bakalım o zaman yarın belli olur.
  • 2x1gb Ram biraz yetersiz kalmıştır o olabilir birkaçtane fan alıp kasanızı serin tutun.Ama ekran kartınızada dikkat etmenizi öneririm.
  • Kitlenme ile 2x1 gb ramin herhangi bir alakasi yok. Performans dusuk olabilir bu yuzden extra ram tavsiye edilebilir ama siz kitlenme oldugunu belirtmissiniz.

Ayrica XP 32Bit te 4x1gb ram kullanamazsiniz. Maksimum 3gb destekler bu yuzden ram takviyesi yaptiktan sonra Vista yada Win7 64Bit kurmanizi tavsiye ediyorum.
  • Tamam onu deneyeceğim Windows 7 kurmayı düşünüyorum, ama bios a girdiğimde de kilitlenme olmuştu, sağ sol ok tuşlarını kullanırken dondu yani herhangi bi ayar çekmiyordum,
    parçaları söküp tekrar takmamın bi fadası olur mu?
    Sıcaklık olabilir diyenler var ama bios yada windows ta hiçbir işlem yapmazken bile donabiliyor sebebi bu olabilir mi ?
    Hangi parçadan şüphelenmeliyim?
  • 850 w power nedir ya. çok fazla
  • Hocam sorunum Power imin fazla olması değil ki,
  • quote:

Orijinalden alıntı: seyt1903

850 w power nedir ya. çok fazla

Hadi be
  • evet artık AMD nin de bol bol kazanıp teknoloji geliştirebilmesi için :)))
    intel fiyat olarak çok ciddi fark ediyor, gerçi performansına diyeceğim yok ama AMD yi de denemk istedim. Umarım pişman olmam.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.