Şimdi Ara

Yeni yılda ücretsiz poşet dönemi sona erecek! Poşetlerden alınacak ücret ne kadar olacak? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
216
Cevap
1
Favori
12.191
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Naylon poset sektoru olsa ne olur olmasa ne olur

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bi poşete para vermediğimiz kalmıştı
  • Artık ilave olarak çöp poşeti de almak gerekecek. Marketten bol bol poşet alınır, çöp poşeti yapılırdı.
  • 1 ocak ı dort gozle bekliyor olucam.artık bedava poset istemek yok.
  • Sanki herşeyimiz AB ye uygundu sadece poşet kalmıştı böyle boş işlerle uğraşacaklarına boş kanunlar çıkaracaklarına halkın huzur ve refahını artıracak işlerle uğraşsınlar.Almanyada Hollanda da böyle diyen arkadaşlar burası Türkiye önce ekonomimiz falan onlar gibi olsun yada yaklaşsın bu tip şeyleri çabuk çözeriz 😉

• bence güzel uygulama. millet mutfağındaki çöp kovası için sakıza poşet istemeyecek

• quote:

Orijinalden alıntı: Lumibrite

Naylon, plastik doğayı kirletiyorsa komple yasaklarsın!

Adam parasıyla alıp atınca doğa kirlenmemiş mi oluyor?

Aslında çok haklısınız ve ideali bu ama bu bile caydırıcı. Bakın ikea da millet 25 kuruş vermemek için kucak dolusu eşyayı taşıyor.
  • Güzel şeyler olmuyor değil kuzum

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Uygulamayı kesinlikle doğru buluyorum. Bizim insanımıza ne yazık ki bazı şeyleri anlatmak ve uygulatmak inanılmaz güç. Malesef alışkanlıklarımızı kıramıyoruz çoğu zaman. Bu düzenleme ile birçok kişi o 25 krş u vermemek için çevreye istemesede faydalı olmuş olacak bu anlamda. Firmalarında fiyatlarında bir miktar düzenleme yapması gerekli bu anlamda( ki sanmıyorum). Çünkü poşet gideri oldukça yüksek bir maliyet şirketler için. Böyle büyük bir harcamadan tasarruf etmiş olacaklar sonuçta.

• Amaç doğayı korumak ise bunun üretimini durdurmak veya ülke içinde tüketimini yasaklamak gerekir,15 lira alış verişe 2 poşet bedava falan diye reklam yaparlar burası Türkiye

• Valla Bu Vekiller Böyle Giderse Bu Partiye Çok Oy Kaybettirir. Bence Bu Öneriyi veren Vekilin Derhal Disiplin Kuruluuna Sevk Edilmesi Ordan da İhraç Edilmesi Şart. Büyükşehirlere Birşey Diyemem Ama Taşralarda Yaşayan Vatandaşa Poşeti Parayla Satmaya Kalkarsan Bu Ülkede O An Kaos Çıkar. Birde Üstünde Market ParaylaPoşet Satarsa Senden Almam Gider Bakkaldan Alırım Der ve Marketlerde Aşırıcı DereceHakediş Oranı Düşer...

Şimdi Bazı Sivrizekalılar Çıkar Derki Markette Almazsan Alma Der Kardeşim Diye. Ama Bakın Taşra ve Köylülerin Yoğun Olduğu Bölgeden Bahsediyorum... Bakkalarada Kimse Parayla Sat Diyemez.
  • quote:

Orijinalden alıntı: u.vurucu

Amaç doğayı korumak ise bunun üretimini durdurmak veya ülke içinde tüketimini yasaklamak gerekir,15 lira alış verişe 2 poşet bedava falan diye reklam yaparlar burası Türkiye
    Şunu anlamadiniz gitti bu uygulamanin amacı poşet tüketimini azaltmak evet ama bunu bir bilinç haline getirmek. Yasaklarla bilinç geliştirilmez

• Rachsuchtig kullanıcısına yanıt
    Bimden ufak bı su alıp iki tane poşet alip bunuda evde çöp poşeti yapan bi toplumuz daha geçen gün bizzat şahit oldum,3.25 neden çöp posetine para veriyorum diye kendi kendime sorar dururum🤣🤣🤣

• Bazı şehirlerde halk ekmekte poşetede para istiyorlar 5 kuruş gibi.

• quote:

Orijinalden alıntı: OverClocK1ng

"Poşetler ücretsiz verilmeyecek, 25 kuruşa satılacak."

Kâra bak. Decathlon, o kalitede poşetleri bile 10 kuruşa satıyor.

Burada amaç fiyatı yüksek tutup bol miktarda KDV almak.

Eeeeeee, devlete para lazım. Sinekten yağ çıkarılacaksa
    haber verin ayarlarız...
    O zaman bez torba kullan? Poset satin almak zorunda degilsin.
  • Çözüm basit. Üç liralık alışverişe poşet bedava

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kdv siz Ötv siz poşet olmaz.

Acilen bu sorun düzeltilmeli

• Çok iyi olacak

Milletimiz tuvalete giderken bile poşet istiyor

• Arkadaşlar bakın şu anda kullandığımız poşetlerin hepsi mikro organizmalar sayesinde doğada yok olan cinsten poşetler. Pazar veya tekel poşetleri hariç hemen hemen hepsi doğada kendiliğinden parçalanıyor. Evde bile parçalanıyorlar. Evde böceklenmesin diye bu poşetlere koyup kaldırıyordum bazı şeyleri, 1 sene içinde poşetler paramparça hale geliyor ortalık batıyor bir dünya küfrediyorum. Sırf bu yüzden doğada yok olmayan poşet arıyorum eski tip naylondan. Ha bu arada bu kullandiklarimiz naylon değil genelde biodegradable - HDPE.

Yani özetle doğayı bırak mikro organizmalar tarafından yatağın altında un ufak olan en fazla 2 defa kullanabileceginiz marketten çıkar çıkmaz yirtilan bu poşetleri birde size parayla satılmaya çalışılmasına, yani marketlerin poşet başına 3 kuruşluk maliyete göz dikmesinin bizlere çevreci diye yutturulmasi ayrı bir hikaye.

Hayır yaparsın adam gibi bez poşet veya sağlam naylondan poşet veririm parasını alırım ama eve gidene kadar parçalanan, parçalandıktan sonra çöp poseti bile olamayan, doğada 24 ay gibi kısa sürede param parca olan, 3 kuruşluk dandik poşetlere 25 kuruş vermek sizce ne kadar çevrecilik amacı gütmekte?

Çevre ve çöp konusunda en güzel örnek Japonya olabilir:

https://youtu.be/mLVLwEu9-gs

Çevrecilik doğada parcalanan poşeti parayla satmakla olmaz.
    Yeni yılda ücretsiz poşet dönemi sona erecek! Poşetlerden alınacak ücret ne kadar olacak?

Aldığınız poşetlerin üstünü okuyun bir zahmet.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi onatba -- 13 Kasım 2018; 20:28:3 >

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.