Şimdi Ara

yeni trafik kanunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
685
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • yeni kanunla gelecek olan stajyerlik ile ilgili bir sürü söylenti var?? bunlardan hangisi doğru hangisi yanlış??
    1)2005 ten beri sürücü kursları son fırsat deyip insanları çekmeye çalışıyor bu seferde şubat sondu nisanda başlayacak deniyor...
    2)nisanda görüşülecek bir taslağın kabulu yasalaşması ve uygulamaya konması hemen olacak şeymi?
    3)kimi yerlerde 5 kez ihlal(kırmızı, hız vs..) denirken kimi yerlerde 2 deniyor..
    4) yanında asıl ehliyet sahibi biri olmalı deniyor kimi yok öle bişe diyor
    5)plakaya stajer yazısı konacak söylentileri var??
    6) yasayla birlikte kurallara eklentiler + 8 yeni işaret geliyor ve yeni kurallar geliyor.. ama nisanda girecek kişiler eski sisteme göre hazırlanmış olacak nasıl yeni sisteme göre alacak

• Yıllardır böyle söylentiler çıkarılır.Ondan sonrada sen bunlara takılmadan bir an önce ehliyetini al diye insanlar kandırılır.
  • Plakaya stajyer yazısı konulması hiç anlamlı olmaz, bu arabayı başkaları da kullanmayacak mı? Ya da stajyer sürücü sadece kendi arabasını mı kullanacak? Hiç mantıklı değil.
  • bi zamanlar mecliste konusu geçmıştır sonrada kabulu zor görünüp rafa kaldırılmıştır.hepsi milletin kuruntusu 2006 senesınde göztepede bir kursun reklamı vardı stajerlık öncesi son fırsat kasım 9 dıye bende kasım 21 dogumluyum eyvah stajere kaldık diye korkmuştum ama yazılmaya gittigimde çıkmadıgını söyledıkler kendı kursuma devam ederken o kursun reklamınada baktım kasımdı ocak olmuş ocaktı mart öle öle hala duruyomu bılmıyorum ehlıyet çok kafa takılıcak bişey degıl aldıktan sonra hiç bi zevkı kalmıyo.ehliyetsiz dolaşmak daha janjanlıydı
  • quote:

Orjinalden alıntı: elegance883

yeni kanunla gelecek olan stajyerlik ile ilgili bir sürü söylenti var?? bunlardan hangisi doğru hangisi yanlış??
    1)2005 ten beri sürücü kursları son fırsat deyip insanları çekmeye çalışıyor bu seferde şubat sondu nisanda başlayacak deniyor...
    2)nisanda görüşülecek bir taslağın kabulu yasalaşması ve uygulamaya konması hemen olacak şeymi?
    3)kimi yerlerde 5 kez ihlal(kırmızı, hız vs..) denirken kimi yerlerde 2 deniyor..
    4) yanında asıl ehliyet sahibi biri olmalı deniyor kimi yok öle bişe diyor
    5)plakaya stajer yazısı konacak söylentileri var??
    6) yasayla birlikte kurallara eklentiler + 8 yeni işaret geliyor ve yeni kurallar geliyor.. ama nisanda girecek kişiler eski sisteme göre hazırlanmış olacak nasıl yeni sisteme göre alacak

1) bu sene de son fırsat deniyordu ben de son fırsat zamanı aldım (bu sebeple değil bu zamana denk geldi)
    2) nisan'da yürülüğe girecek diye biliyorum o zamana kadar emniyet yetkilileri içişleri bakanlığı hazırlar (kesiz yetişmez 2009'a sarkar)
    3) alkol hız 2 kez diğerleri 5 kez olursa sanırım tekrar ehliyet alma şansları olmuyor.
    4) şehirlerarası yollarda asıl ehliyet sahibi birisinin yanında olması gerekiyor.
    5) plakayı ilk kez duydum da sanmıyorum

diye biliyordum bu linkte biraz daha ayrıntılı hazırlanmış

http://arsiv.sabah.com.tr/2004/08/25/gnd107.html

"EHLİYET ALMAK ZORLAŞIYOR...

Sürücü kurslarını başarıyla tamamlayanlara, yeni uygulamada stajyer sürücü belgesi verilecek. Stajyer sürücü belgesi, 2 yıl süreyle geçerli olacak. Bu süre içerisinde 2 kez kırmızı ışıkta geçen, 2 kez hız limitini aşan, uyuşturucu, alkollü maddelerin etkisiyle araç kullanan, asli kusurlu olarak ölümlü ve yaralamalı kazalara karışan, 60 ceza puanını dolduran stajyer sürücülerin belgeleri trafik zabıtalarınca geri alınarak iptal edilecek. Bu kişilerin yeniden sürücü belgesi alabilmesi için yeniden sürücü kurslarında eğitim görüp yapılan sınavları başarıyla tamamlamaları gerekecek.

Stajyer sürücü belgesi iptal edilip tekrar almak isteyenlerin, psiko-teknik değerlendirme ve psikiyatri uzmanı tarafından muayene edilerek olumlu rapor almaları da gerekecek. İkinci defa iptal olursa, yine aynı hükümler uygulanacak.

Stajyer sürücü belgesi alanlar 2 yıl içinde belirtilen kuralları ihlal etmezse, asıl sürücü belgesini almaya hak kazanacaklar."

saygılarımla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Arif -- 31 Ocak 2008; 2:20:23 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.