Şimdi Ara

Yeni Topladığım Bilgisayara Usb ile Windows10 kurulumu yaparken hata

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
1.046
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Cuma indirimlerini fırsat bilerek bilgisayar topladım Vatan'dan.
    Onlar bilgisayarın bileşenlerini oluşturup kasayı topladılar.
    Ben ise evde windows10 atmak üzere bilgisayarı aldım.
    Usb'ye rufus (uefi) ile win10 kurulumunu yaptım. Windowsun sitesinden ve başka bir kaç siteden.
    Tam kurulum yaptığım sırada ekran maviye dönüşüyor ve şu hatayı veriyor :
    Your PC ran into a problem and needs to restart. We'll restart for you.

Sizce sıkıntı ne olabilir ?
    2 ayrı usb ile bir kaç yerden indirdiğim windows ile denedim.
    Usb bellekler 8 gb..

Sistemde bozuk parça olma ihtimali mi var ?
    Bios da ayar mı yapmam gereki ? Bios yeni nesil bir değişik şekil şukul. Uefi sanırım.
    Ya da flash dislerde mi sorun var. (her ihtimale karşı şimdi gittim 16gb lik usb aldım.)

Fikirleriniz nedir arkadaşlar ?
    Fotorafta gördüğünüz gibi hata.Yeni Topladığım Bilgisayara Usb ile Windows10 kurulumu yaparken hata

• Win8.1 veya Win7 kurmayı deneyin.

Kolay Gelsin
  • Neden win10 kurmayayım var mı fikrin ?
    Neden 7 veya 8 kurmamı söyledin ?
  • Merhaba;

* USB 2.0 porttan kurulum yaptığını düşünüyorum *
    * Windows uhttps://download.microsoft.com/download/c/0/b/c0b2b254-54f1-42de-bfe5-82effe499ee0/MediaCreationTool1909.exe MediaCreationTool1909 ile indirdiğini düşünüyorum (başka sitelere hiç bakma) *

Problem donanımsal görünüyor; baş şüpheli RAM ikinci şüpheli anakart gibi....

Öncelikle biraz test yapmalısın;

- USB den boot olan Linux işletim sistemi ile açıldığını ve sorunsuz kullanılabildiğini, MemTest programları ile RAM lerin sağlam olduğunu kontrol etmelisin. (Her ne kadar yeni parçalar olasalarda arızalı veya diğer parçalarla uyum sorunları yaşanabilir)

- Anakartın diagnostik araçları var ise bunlar ile kontrol etmelisin

- Bios güncellemesi/bios default ayarları ile kurulum

- İki adet RAM var ise tek tek denenmesi

- Minumum parçalar ile kurulum(uzay kurulum)

Kolay gelsin.

• cemcakmak kullanıcısına yanıt
    Zaman ayırıp detaylı cevap verdiğin için teşekkür ederim.
    Anlattıklarını yapabilecek kadar bilgim yok.
    Normal yüklemeyi denedim olmadı.
    Peşine bios güncellemesi yaptım ve tekrar denedim malesef gene olmadı.
    Gece kasayı sırtladığım gibi Vatan bilgisayara ürünü bıraktım. Test edip bakacaklardı sorun nerede diye.
    Benim de aklıma ram geliyor.
    Anakart ile uyumsuz olma ihtimali mi var acaba ya da direk bozuk mu çıktı.
    Belki de ssd de sıkıntı.
    Bekleyip göreceğiz.
    Sonucu yazarım buraya...
  • Merhaba;

Bekleyelim bakalım...
  • cemcakmak kullanıcısına yanıt
    İşlemci arızalı çıktı.
    Değişim yapıldı. Şu an win10 yüklendi.
  • Merhaba;

Sorununuzun çözüldüğüne sevindim, güle güle kullanın....
  • Merhaba arkadaşlar..
    Yeni bir konu açmamak için bu konu başlığı altında sormak istedim..
    Yaklaşık 7 yıllık Asus N53J model laptopa eski hardisk yerine ssd takmak için yeni toshiba Tr200 model 500 GB aldım.Eski hardiski çıkartıp yeni aldığım ssd yi taktım.Bilgisayarda yeni taktığım ssd'ye flash disk ile yeni windows 10 kurmaya çalıştım.Flash disk ile Windows kurulumu yapmak için bilgisayarı açtığımda karşılaştığım ilk hata ekran görüntüsü bu oldu.... Yeni Topladığım Bilgisayara Usb ile Windows10 kurulumu yaparken hata
    Daha sonra bios ayarlarından UEFI ayarını enable yapıp tekrar bilgisayarı başlattığımda windows kurulumu ekranı geldi.Kuruluma başlayıp dosya yükleme kısmına geldiğimde daha %2 olmadan bu ekran görüntüsü gelip bilgisayarı restart edip tekrar windows kurulumuna başlıyordu.Bunu 4-5 defa denedim maalesef %2 olmadan tekrar restart yapıyordu... img_3623-jpg.534192
    Bu yüzden ssd yi söküp tekrar windows kurulu eski hardiski taktım.Eski hardiskimde windows 7 kuruluydu bilgisayar hiç bir problem olmadan açıldı.
    Bu sorun tam olarak nedir ve nasıl çözebilirim?...Yani yeni aldığım ssd ye yeni windows 10'u nasıl kurabilirim?
    Bu konuda çözümü bilen arkadaşlar yardım ederse çok sevinirim....Yeni Topladığım Bilgisayara Usb ile Windows10 kurulumu yaparken hata

• quote:

Orijinalden alıntı: erolbey

Merhaba arkadaşlar..
    Yeni bir konu açmamak için bu konu başlığı altında sormak istedim..
    Yaklaşık 7 yıllık Asus N53J model laptopa eski hardisk yerine ssd takmak için yeni toshiba Tr200 model 500 GB aldım.Eski hardiski çıkartıp yeni aldığım ssd yi taktım.Bilgisayarda yeni taktığım ssd'ye flash disk ile yeni windows 10 kurmaya çalıştım.Flash disk ile Windows kurulumu yapmak için bilgisayarı açtığımda karşılaştığım ilk hata ekran görüntüsü bu oldu.... Yeni Topladığım Bilgisayara Usb ile Windows10 kurulumu yaparken hata
    Daha sonra bios ayarlarından UEFI ayarını enable yapıp tekrar bilgisayarı başlattığımda windows kurulumu ekranı geldi.Kuruluma başlayıp dosya yükleme kısmına geldiğimde daha %2 olmadan bu ekran görüntüsü gelip bilgisayarı restart edip tekrar windows kurulumuna başlıyordu.Bunu 4-5 defa denedim maalesef %2 olmadan tekrar restart yapıyordu... img_3623-jpg.534192
    Bu yüzden ssd yi söküp tekrar windows kurulu eski hardiski taktım.Eski hardiskimde windows 7 kuruluydu bilgisayar hiç bir problem olmadan açıldı.
    Bu sorun tam olarak nedir ve nasıl çözebilirim?...Yani yeni aldığım ssd ye yeni windows 10'u nasıl kurabilirim?
    Bu konuda çözümü bilen arkadaşlar yardım ederse çok sevinirim....Yeni Topladığım Bilgisayara Usb ile Windows10 kurulumu yaparken hata

Çözdünüz mü acaba aynı sorunu bende yaşıyorum çözemiyorum.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.