Şimdi Ara

YENİ SKODA OCTAVIA ANA KONU (560. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
16.420
Cevap
193
Favori
1.277.099
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 558559560561562
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: gdervisoglu

Octi ve Türk Yıldızları
     YENİ SKODA OCTAVIA ANA KONU YENİ SKODA OCTAVIA ANA KONU YENİ SKODA OCTAVIA ANA KONU YENİ SKODA OCTAVIA ANA KONU

http://forum.donanimhaber.com/m_105962121/f_//tm.htm#105962121

YENİ SKODA OCTAVIA ANA KONU

Araç üzerindeki jant + lastikler satılıktır..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gdervisoglu -- 19 Mayıs 2015; 21:37:52 >

• peki aracınızın motoru kaç
  • quote:

Orijinalden alıntı: fisbone

peki aracınızın motoru kaç

1.2 tsi dsg hocam.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaşlar 2013 6.ay çıkışlı elegance dizel otomatik aracım şu anda 71.000 km yi geçmiş bulunmakta. koltuk kılıflarının kirlenmesi dışında çok şükür önemli hiç bir sorunum olmadı.

sadece geçen hafta sağ kısa farda sorun olduğu iletisi verdi ve serviste kısa far ampülünü değiştirdiler (patlamış).
    bunun haricinde normal servis bakımları dışında hiç servise girmek zorunda kalmadım.

ayrıca merak edenler için söylüyorum aracın herhangi bir yerinde eskime, yıpranma, aşınma, dökülme, gıcırtı, açılma vs olmadı.
    yaz-kış geçiş dönemlerinde sıcaklık farklarından dolayı bazen plastik aksamdan ses geliyor ama kısa süre sonra onları bile duymuyorum. tek derdi o olsun yeterki :)

en çok dsg den korkuyordum bir sorun çıkartırmı diye nazar değmesin ondada bir sorun yok. bu arada partikül filtre temizliği yapma süresi oldukça uzamış. geçen gün fan çalıştırıp temizliğe başladığında fark ettim ne kadar uzun süredir bu sesi duymadığımı.

km ler hızlı akıyor, herhalde en çok yol yapanlardan biriyim forumda. gene bir sorun olursa yazarım herkese kazasız belasız sürüşler, kalın sağlıcakla.

• quote:

Orijinalden alıntı: bulenthaydar

arkadaşlar 2013 6.ay çıkışlı elegance dizel otomatik aracım şu anda 71.000 km yi geçmiş bulunmakta. koltuk kılıflarının kirlenmesi dışında çok şükür önemli hiç bir sorunum olmadı.

sadece geçen hafta sağ kısa farda sorun olduğu iletisi verdi ve serviste kısa far ampülünü değiştirdiler (patlamış).
    bunun haricinde normal servis bakımları dışında hiç servise girmek zorunda kalmadım.

ayrıca merak edenler için söylüyorum aracın herhangi bir yerinde eskime, yıpranma, aşınma, dökülme, gıcırtı, açılma vs olmadı.
    yaz-kış geçiş dönemlerinde sıcaklık farklarından dolayı bazen plastik aksamdan ses geliyor ama kısa süre sonra onları bile duymuyorum. tek derdi o olsun yeterki :)

en çok dsg den korkuyordum bir sorun çıkartırmı diye nazar değmesin ondada bir sorun yok. bu arada partikül filtre temizliği yapma süresi oldukça uzamış. geçen gün fan çalıştırıp temizliğe başladığında fark ettim ne kadar uzun süredir bu sesi duymadığımı.

km ler hızlı akıyor, herhalde en çok yol yapanlardan biriyim forumda. gene bir sorun olursa yazarım herkese kazasız belasız sürüşler, kalın sağlıcakla.

60000 km bakımı için ne yaptırdınız ve kaça mal oldu

• quote:

Orijinalden alıntı: colt18

Arkadaşlar merhabalar.

Yeni bir araç alma arefesindeyim ve octavia da radarım altında. Birkaç sorum olacak müdavimlere ve bilgili arkadaşlara;

1. Bayiilerin ellerinde araçlar mevcut mu yoksa Volkswagen gibi sıraya mı girliliyor?

2. Sıraya girildiği takdirde bekleme süresi nedir?

3. Araçların liste fiyatı üzerinden ne kadar indirim yapılıyor? 76900 TL'lik 1.4 TSI Elegance DSG araç en son olarak ne kadara bırakılır? 73500 Tl uygun mudur yoksa daha fazla indirim yapabilirler mi?

4. En üst donanım seviyesi olarak jettadan artıları var mıdır?

5. Neden 1.4 TSI Elegance'ta manuel vites seçeneği yok? Ve neden toplam 5 seçeneğe mahkumuz?

Cevaplarınız için şimdiden çok teşekkürler.

1. Bayilerin elinde genelde az sayıda araç mevcut oluyor, ya da sipariş geçtikleri Türkiye'ye gelmekte olan fakat henüz sahibini bulmamış araçlar oluyor, kapora verildiğinde eğer istediğiniz kombinasyon var ise bu araçlardan biri size opsiyonlanabiliyor.

2. Genelde sipariş verildiğinde bekleme süresi için 3 ay deniyor, ama bayiye sormadan net yorum yapmamak lazım.

3. Yaklaşık 1.5 ay kadar önce, manuel dizel araçlar için liste fiyatından 3200 tl indirim yapmıştı İstanbul Büyükçekmece Özaydın. Fakat o zamandan sonra araçlara 2.000 tl daha zam geldi.

4. En üst seviyenin artıları var Jetta'ya kıyaslayacaksak. Bi-xenon farlar standart, bluetooth sistemi var, direksiyonu çok daha sportif altı düz, bunlar dışında aklıma gelmeyen donanımlar olabilir, tek tek inceleyebilirsiniz.
    Donanımsal değilde genel olarak Octavia'Nın Jetta'ya artıları, MQB platformunda olduğu için 100 kg daha hafif, start stop sistemi var, araç bunlar sayesinde daha az yakıt tüketiyor, ve 100 kglık hafiflik sayesinde Jetta'dan biraz daha iyi ivmeleniyor, yani motor performansı daha iyi. Ayrıca arka diz mesafesi ve bagaj Octavia'da daha geniş. Jetta'nın artıları ise, ön park sensörünün standart olması, koltukların yarı-deri olması ve arka süspansiyonlarının bağımsız olması ve ikinci el piyasasının biraz daha hareketli olması.

5. Araç Türkiye'ye ilk giriş yaptığında 2013 yılında 1.4 TSI Manuel seçeneği vardı fakat distribütör daha sonra bu seçeneği kaldırdı, keşke olsa, bu konudaki sorularınıza yanıtı Yüce Oto'dan yanıt bulabilirsiniz.

Size tavsiyem eğer alma niyetiniz ciddi ise, Türkiye'de ki tüm bayilere telefon açıp istediğiniz kombinasyondaki aracı sormanız, ve fiyat almanız, şu bayi şu fiyatı verdi diyip belki biraz daha indirim koparabilirsiniz

• bulenthaydar B kullanıcısına yanıt
    slm 71000 km şehir içi mi genelde şehir dışımı..
  • Kıymetli vaktiniz ve değerli cevaplarınız için teşekkürler. Çok yardımcı oldunuz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: colt18

Kıymetli vaktiniz ve değerli cevaplarınız için teşekkürler. Çok yardımcı oldunuz.

Rica ederim

skoda rapid dizel otomatik ikinci el düşünüyorum 50 bin km den az... ne dersiniz varmıdır deneyen süren öneren önermeyen eksiği gediği var diyen.. bende imzadaki araç var..
  • quote:

Orijinalden alıntı: kobe207

skoda rapid dizel otomatik ikinci el düşünüyorum 50 bin km den az... ne dersiniz varmıdır deneyen süren öneren önermeyen eksiği gediği var diyen.. bende imzadaki araç var..

Araçtan beklentileriniz neler bilmiyorum ama bi alt sınıfa iniyorsunuz, octaviaya ya bakmanızı öneririm

• fcsrn kullanıcısına yanıt
    dizel 1,6 motoru merak ediyorum,,lpg nin yokuşta bayılmasından bıktım..ayrıca focusun arkası da dar,,bagaj da eh işte.. skoda rapidin fiyatı ugun gibi 2. el de..dizel otomatik güzel duruyor gibi..pişman olurmuyum focustan geçsem bilemiyorum..focusun içi dar omasının dışında harika araç..octovia pahalı geliyo dizeli..boş araçta düşünmüyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: kobe207

dizel 1,6 motoru merak ediyorum,,lpg nin yokuşta bayılmasından bıktım..ayrıca focusun arkası da dar,,bagaj da eh işte.. skoda rapidin fiyatı ugun gibi 2. el de..dizel otomatik güzel duruyor gibi..pişman olurmuyum focustan geçsem bilemiyorum..focusun içi dar omasının dışında harika araç..octovia pahalı geliyo dizeli..boş araçta düşünmüyorum

Vag grubunun dizelini kullanmadım bilemem ama Fordun dizel motorları oldukça başarılı, darlığına bişey diyemem kişiden kişiye değişir, sadece şunu söyleyebilirim, test etmeden almayın

• bende de 1.6 focus vardı ve tüp yoktu. focus 1.6 çok atik diye düşünüyordum. octavia 1.6 TDI aldıktan sonra düşünceler değişti. çok başarılı bir motor. yeterli performansı veriyor. tasarrufuda cabası. motor konusunda hiç tereddüt etmenize gerek yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bulenthaydar

arkadaşlar 2013 6.ay çıkışlı elegance dizel otomatik aracım şu anda 71.000 km yi geçmiş bulunmakta. koltuk kılıflarının kirlenmesi dışında çok şükür önemli hiç bir sorunum olmadı.

Hocam selamlar, benim aracım aralık 2013 çıkışlı, yani sizinkinden 6 ay sonra almışım, 19.000 km de şu an.. Ben mi az kullandım, siz mi dünya turuna çıktınız, maşallah bayağı bir yol yapmışsınız.. Benim aracımda da sağ ön kısımdan arada bir tıkırtı geliyor, başka sorun yok..

• slm beyler octavia multimedya ve geri dönüş kamerası taktırıp kullanan yok sanırım , kullanıcı yorumu alamadım hiç
  • slhs S kullanıcısına yanıt
    Forumu uzun süredir takip ediyorum. Yanılmıyorsam bu konuda hiç konuşulmadı. Taktıran yok gibi.

• quote:

Orijinalden alıntı: volkanilginli

slm 71000 km şehir içi mi genelde şehir dışımı..

71 000 km 2/3 şehir dışı 1/3 şehir içi olduğunu tahmin ediyorum. aslında süre olarak daha çok şehir içi kullanılıyor ama seyahate çıktığımda iki günde ortalama 1500 km yapıp dönüyorum.

60 000 km bakımı yanlış hatırlamıyorsam 600 tl ye yakın tutmuştu. 500 ün üzerinde olduğundan kesin eminim. ya zam gelmiş yada bu bakım daha pahalı. bu arada skoda tüm parça fiyatlarını ve servis ücretlerini arttırmış. vw ciler gelip orjinal parçaları skoda servislerinden alıp dışarda taktırıyor diye çok şikayet oluyormuş. marka imajını daha üst seviyeye taşımak ve vw ile olan farkı kapatmak adına ücretleri arttırıp tüm bayilere yenilenme zorunluluğu getirmişler diye anlattılar. vw parça fiyatlarıyla skoda arasındaki farkta yanlış anlamadıysam %15-20 aralığından %5 lere çekilmiş.

60 000 bakımında diğerlerinden daha farklı birşey yapılmıyor ama kontrolleri fazla diye biliyorum. tüm filtreler değişmiş oluyor (galiba mazot filtresi 30.000 de bir değişiyormuş), birde fren disk balata kontrolleri yapılıyor. bir 15 000 km daha gitmez gibiyse değiştiriyorlar.
    yazılım güncelleme vs zaten yapılıyor. triger set değişimi için 110 000 - 130 000 km öyle bişey dediler tam hatırlamıyorum. farklı bir rulman sistemi varmış bu yüzden değişim aralığı uzunmuş. aklımada başka birşey gelmiyor. gerekirse faturayı bulur merak edilenleri cevaplayabilirim.

saygılar

teşekkürler cevabınız için dsg için merak etmiştim genelde insanların korkulu rüyası oluyor şu anda yanılmıyorsam en yüksek km li otomatik araç size ait bir de sayenizde trigerin kaç km de değiştiğini öğrendik...
  • En son kasa 2013 den bu yana arac ici yada disi degisim oldu mu hic

• 
Sayfa: önceki 558559560561562
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.