Şimdi Ara

YENİ SKODA OCTAVIA ANA KONU (492. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16.420
Cevap
193
Favori
1.277.087
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 490491492493494
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Sanayilerde yapanlar mevcut. Ama sağlam usta bulmak lazım, ki doğuşun kıl olduğunu biliyoruz araçlar garanti dışı kalacaktır. Benim araçta garanti 4 yıl, bitmek bilmez yani :D

• quote:

Orijinalden alıntı: Abstraction

Sanayilerde yapanlar mevcut. Ama sağlam usta bulmak lazım, ki doğuşun kıl olduğunu biliyoruz araçlar garanti dışı kalacaktır. Benim araçta garanti 4 yıl, bitmek bilmez yani :D

Videolar için teşekkürler.
    Benim garanti de 4 yıl. Ancak bu olay garanti bozmamalı. Sadece yay takılıyor.

Ama asıl olay burda. Otomatik kapama. Yakınımda olsaydı keşke......

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Levcho -- 24 Ocak 2015; 23:06:10 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Levcho

quote:

Orijinalden alıntı: Abstraction

Videolar için teşekkürler.
    Benim garanti de 4 yıl. Ancak bu olay garanti bozmamalı. Sadece yay takılıyor.

Ama asıl olay burda. Otomatik kapama. Yakınımda olsaydı keşke......

Yakıtla alakalı bir tespitimi paylaşmak istiyorum.1.2 tsi optimal dsg ünye samsun arası düz yolda 171 km 110-120 km sürat aralığı samsun girişinde 10 dakikalık bir trafik sıkışıklığı start stop açık 9.5 litre yaktı.Yakıtın litresini 4.14 den aldım ortalama olarak 23 kuruş civarı yaktı.Bazı soran arkadaşlar oluyordu umarım yardımcı olmuştur.

• Levcho L kullanıcısına yanıt
    Octavia nın bagaj kapağı tam açılınca kapalı garajlarda sıkıntı olabilir. Bizim garajdaki kolonların seviyesi düşük ve kapağı açtıktan sonra bıraksam kolon hizasındaysa çok kötü çarpabilir. Bu yüzden ben şahsen bagaj kapağının otomatik açılmasını istemem.
  • Levcho L kullanıcısına yanıt
    Bence de garanti bozulmamalı ama tahmin ediyorumki araç garanti dışı kalır çünkü olay servis dışında yapılacak, ama yine de servise bi sormak lazım. Eğer sorarsanız, cevabı bilgilendirirseniz sevinirim.

Uygulama mükemmel, Mercedes'in diğer modellerindeki gibi, ama maliyeti de bir hayli yüksektir, öbür işlem garanti bozmasa bile, bu %100 bozar çünkü aracın elektronik aksamına servis dışında yapılacak olan bir müdahale.
  • quote:

Orijinalden alıntı: taylor1956

Bende bunu söylemekten dilimde tüy bitti....
    Ruzgar sesinden sikayetci arkadaslar benzer araclara hic bibmemis herhalde....
    Birde soyle bir durum var aracta motor sesi olmadigindan ruzgar sesi duyuluyor sanilabilir...
    Ayrica bu segmentte 120-130 la giderken octaviadan daha sessiz hangi araç var...sikayetci arkadaslardan lutfen marka ve model bekliyorum..
    en azindan bizde ögrenmis oluruz..

dostum çıtayı biraz yükseltmek istiyorum çok hız yapmam ama İstanbul Kocaeli arası biraz acele ile gittim o esnada hızı yükselttim 150-160 arası zaman zaman birazdaha hızladım da buna rağmen motor sesi nerdeyse yok gibiydi yada rüzgar sesinden duymadım o yüzden diğer artıları göz ardı etmemek lazım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lucien -- 25 Ocak 2015; 0:21:07 >

• http://m.auto-motor-und-sport.de/vergleichstest/golf-octavia-focus-mazda-3-astra-schlaegt-der-focus-die-nummer-1-9129644.html?show=2

Almancam yok ama Google Çeviri ile benzinli Octavia'nın ciddi rakipleri karşısında bariz Üstünlük kurduğunu görebiliyorum.. Ikinci Olmasını ise act motorun octavia da kullanılmamasına bağlıyorum eminim act motor olsaydı rahat bir sekilde birinciliği gogusleyebilirdi.. Araçlarımızın kıymetini bilelim herkese iyi geceler...

• quote:

Orijinalden alıntı: almspkld

http://m.auto-motor-und-sport.de/vergleichstest/golf-octavia-focus-mazda-3-astra-schlaegt-der-focus-die-nummer-1-9129644.html?show=2

Almancam yok ama Google Çeviri ile benzinli Octavia'nın ciddi rakipleri karşısında bariz Üstünlük kurduğunu görebiliyorum.. Ikinci Olmasını ise act motorun octavia da kullanılmamasına bağlıyorum eminim act motor olsaydı rahat bir sekilde birinciliği gogusleyebilirdi.. Araçlarımızın kıymetini bilelim herkese iyi geceler...
    1.2 tsi optimal dsg. ankara ş.içi ort.hız 27 km-h. kış lastiği takılı, sürüşte az yaksın diye dikkat edilmedi. 10-15 kmlik mesafelerde kullanıldı. toplam 620 km yapıldı. depo 190 liraya doldu. litresi 4.13 liradan alındı. 46 litre yakıt alındı. ortalama 100 kilometrede 30.6 lira ve 7.4 litre harcamışım.
    iyi sayılır.

• taylor1956 T kullanıcısına yanıt
    Golf 7 ile değiştirmek yerine aliexpresste nikel eklemesi mevcut, ben sipariş verdim gelince eğer resimdeki gibiyse gayet güzel iş görür. Diğer dediğiniz için de bende araştırdım, evet tiguan ile uyumlu imiş.

Bu arada bu mu hocam bahsettiğiniz switch?

http://www.aliexpress.com/item/FOR-VW-GOLF-7-MK7-VII-CHROME-AUTO-HEADLIGHT-HEAD-LIGHT-SWITCH-CONTROL-5GG-941-431D/32262826859.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozzo27 -- 26 Ocak 2015; 1:17:28 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Levcho

quote:

Orijinalden alıntı: gdervisoglu

quote:

Orijinalden alıntı: farosso

quote:

Orijinalden alıntı: gdervisoglu

Arkadaşlar, gündüz led farları açıkken, arka led stopları açma şansımız var mı?

Auto dan değilde park lambalarını açık konuma getirirseniz hem ön hem arka ledler açılmış olur. Ama tabi akşam yine auto ya almak lazım. Bende bugün bu dediğinizi düşündümde aklıma bu fikir.geldi

bugün denedim, park lambalarını yaktığımızda evet arka ledler yanıyor fakat, ön ledlerin şiddeti bayağı bi azalıyor..

çare vag-com o zaman :)

Parkları yakmak çok doğru yöntem değil aslında.
    Parkları aktif edince, iç aydınlatma açılıyor = yakıt tüketimi.
    Yeni octavia'ya alt motor koruma taktıran varmı? servislerde bulabilir miyiz?

• quote:

Orijinalden alıntı: ozzo27

Golf 7 ile değiştirmek yerine aliexpresste nikel eklemesi mevcut, ben sipariş verdim gelince eğer resimdeki gibiyse gayet güzel iş görür. Diğer dediğiniz için de bende araştırdım, evet tiguan ile uyumlu imiş.

Bu arada bu mu hocam bahsettiğiniz switch?

http://www.aliexpress.com/item/FOR-VW-GOLF-7-MK7-VII-CHROME-AUTO-HEADLIGHT-HEAD-LIGHT-SWITCH-CONTROL-5GG-941-431D/32262826859.html

Hayir..o jetta uyumlu..
    Soket tirnaklari farkli ve aydinlatmasi kirmizi...
    Golf 7 far dugmesi birebir uyumlu ve beyaz aydinlatmali..
    Aliexpresde çogunun nikelaji orjinaldeki gibi degil parlak falan yani

• almspkld A kullanıcısına yanıt
    Focus ta bahsettiğimiz üfleme şeklindeki rüzgar sesi yok sayın arkadaşlar. Fakat focusta da lastik ve motor sesi çok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lucien

arkdaşlar ağustos ayında adığım aracımda sağ tarafta bi tıkırtı geliyor çok takılyorum buna amane yapmamı önerirsiniz?

teşekkürler

Bende de sağda tıkırtı var, bazen az, bazen çoğalıyor, servise gösterdim, aracın altına zift attırmıştım ondandır dediler ama zifti atan ustaya götürdüm bundan değil dedi.. olayı çözemedik..
  • quote:

Orijinalden alıntı: freemangroovy

quote:

arkdaşlar ağustos ayında adığım aracımda sağ tarafta bi tıkırtı geliyor çok takılyorum buna amane yapmamı önerirsiniz?

teşekkürler

Bende de sağda tıkırtı var, bazen az, bazen çoğalıyor, servise gösterdim, aracın altına zift attırmıştım ondandır dediler ama zifti atan ustaya götürdüm bundan değil dedi.. olayı çözemedik..

Zivt ten olamaz...zivt var olan sesi kesebilir ama sese neden olmaz..
    o ses tam olarak nereden geliyor aracin altindan dogrumu ve tikirti yada likirti gibimi?
    Mekatroniğin çatalı bir lıkırtıya sebep oluyor hafif bozuk yolda bariz duyulur..servis bunun normal oldugunu ve arizaya neden olmayacagini soyluyir..
    Jetta da da var bu ses..duvar yanindan falan gecerken net bir sekirde likir ve tikir diye :) ses duyuluyor...
    Farkli bir sesse lifta kaldirip iyice incelemekte fayda var..

• taylor1956 T kullanıcısına yanıt
    on numara beş yıldız. ustamıza video çeken arkadaşa ve paylaşan arkadaşımıza teşekkür ediyoruz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ERHAINSTEIN

Focus ta bahsettiğimiz üfleme şeklindeki rüzgar sesi yok sayın arkadaşlar. Fakat focusta da lastik ve motor sesi çok.
    ARKADAŞLAR ARANIZA YENİ KATILAN BİRİSİ OLARAK 2014 DSG DİZEL NAVİGASYONU 1 AY OLDU ALLALI YAKLAŞIK 7 AY BEKLETTİLER BEKLEDİĞMEDE DEYSE İDİ AMAM HİÇ BEĞENMEDİM NAVİGASYONU KULLNANLAR VARMI

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi abdullahtaha -- 26 Ocak 2015; 10:59:45 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: almspkld

http://m.auto-motor-und-sport.de/vergleichstest/golf-octavia-focus-mazda-3-astra-schlaegt-der-focus-die-nummer-1-9129644.html?show=2

auto motor&sport ve auto bild adeta vw nin yan kuruşları gibidir ve vw olan hiçbir karşılaştırmayı başkasının kazanması mümkün değildir. vakti zamanında auto motor&sport türkiye yayınlanırken halit bolkan'a (editör) çok mail atmıştım vw den para mı alıyorsunuz diye o derece fanatikler vw konusunda o yüzden içinde vw olan hiçbir test yada karşılaştırmasına güvenmem.

• Arkadaşlar yanlış bir algıyı düzelteyim.aracınızda yapacağınız servis dışındaki değişiklik sadece yaptığınız değişiklikle ilgili sorun olursa garanti dışına çıkar.örneğin bagaja yay taktınız ve bagaj Kapağı arızalandı garanti dışına çıkar fakat bu yüzden aracın diğer aksamlarının garantisi devam eder Tecrübe ile sabittir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: taylor1956

quote:

Orijinalden alıntı: freemangroovy

quote:

teşekkürler

Zivt ten olamaz...zivt var olan sesi kesebilir ama sese neden olmaz..
    o ses tam olarak nereden geliyor aracin altindan dogrumu ve tikirti yada likirti gibimi?
    Mekatroniğin çatalı bir lıkırtıya sebep oluyor hafif bozuk yolda bariz duyulur..servis bunun normal oldugunu ve arizaya neden olmayacagini soyluyir..
    Jetta da da var bu ses..duvar yanindan falan gecerken net bir sekirde likir ve tikir diye :) ses duyuluyor...
    Farkli bir sesse lifta kaldirip iyice incelemekte fayda var..

Üstat ses sağ ön konsol yada emniyet kemeri ayarının yada torpidonun oralardan geliyor, tam emin değilim.. Yalnız birkez yolda giderken cam suyu bitti, inip kaputu açıp doldurdum, sonra iyice arttı, motor bölmesinden bile olabilir gibi.. servis sürdü baktı, topu ziftçiye attı..

• 
Sayfa: önceki 490491492493494
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.