Şimdi Ara

YENİ SKODA OCTAVIA ANA KONU (131. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
16.420
Cevap
193
Favori
1.276.998
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 129130131132133
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar 8 yada 9 yıllık skoda kullanıcısıyım.Allah a şükür hiç bir aracımda serviste yatacak kadarlık bir arıza oluşmadı.
    1 kez bagajdan gelen ses için skoda atada 2 gün kalsın dediler ,yerine ikame araç verecekmisiniz dediğimde,skoda da böyle bir uygulama yok denildi.bende garantideki aracı özel servise götürdüm.15 dk da halloldu.demek istediğim 60-70 binlira para verip araç alacaksınız,olaki bir arızada serviste araç kalacak olursa yerine ikame araç vermiyorlar.
    yeni octavia alacak arkadaşlar bu durumu dile getirip bayiye bu konuyla ilgili isteklerinide belirtirlerse belki ilerde bununla ilgili çözümlerde servislerce üretilir.
    şayet büyük bir bagaj ihtiyacınızda yoksa, fiyat olarak ta daha uygun olan seat leon, octavianın yerine bir alternatif olabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: racerant

quote:

Orijinalden alıntı: Tacox
    eninde sonunda vw e dönüş yapacaksın sende

Ben nafile turlarındayım halen . Senin yüzünden gidip bidaha test sürüşü yapıcam Octi'ye

Birde şunu gördüm iyice kafam karıştı

YENİ SKODA OCTAVIA ANA KONU

valla sen test sürüşüne gitceksin ben kavga etmeye

halen kaporadan ses yok

arada 4000 tl lik fiyat farkı var ama en az 20000 tl lik konfor farkı var passat ile

• quote:

Orijinalden alıntı: last_blue
    ohaaa ya kaç para bu resmen aşık oldum

Seat LEon FR modeli. LED ve Panoramik sunroof ile 52.500 e alabiliyorsunuz. 1.4 140lık tsi ile.
  • quote:

Orijinalden alıntı: viperking

Yeni leon çok güzel, hle full led beni benden alıyor, keşke Octi de de sunsalarmış. Eğer bagajı küçük olmasaydı tercihim Leon olurdu tabii ki full Led paketi ile.

Octavia da elegance da var zaten ön arka ledler. Siz Ambition için öyle dediniz sanırım paket olarak
  • quote:

quote:

Yeni leon çok güzel, hle full led beni benden alıyor, keşke Octi de de sunsalarmış. Eğer bagajı küçük olmasaydı tercihim Leon olurdu tabii ki full Led paketi ile.

Octavia da elegance da var zaten ön arka ledler. Siz Ambition için öyle dediniz sanırım paket olarak

Octaviada bi-xenon olan farlar da led Leonda hocam, ondan bahsediyor arkadaşlar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • güzel nokta. Seat'ta da Leon sınıfı, Octavia'ya rakip bir sedan olsaydı dengeler çok değişirdi.
    Zaten kalite olarak Audi > VW > Seat > Skoda diyorlar bilmem ne kadar doğru.
    Saygılarımla

quote:

• ppzrg kullanıcısına yanıt
    şuan kalite olarak skoda seatın önünde. seat, VW grubun en zayıf halkası durumunda.
  • leon şekil olarak çok güzel bir araç. benim bagaj ve genişlik ihtiyacımı karşılamasada eşime alsam hafta sonlarıda ben kullansam fenada olmazdı hani.

demin girip sitesinden fiyatlarına baktım. dsg dizeli 57.000 tl. üzerine octi elegance 17 jant kessyli deki özellikleri koydum anladığım kadarıyla kabaca 7.000 ekstra ettiki daha anahtarsız çalıştırma yok.

metalik rengide eklemedim farklıysa eğer. neredeyse benim aldığım fiyata geliyor. (gerçi ben octiyi alalı tam bir ay oldu o sürede leonun fiyatı artmış olabilir) yaklaşık fiyatlar aynı oluncada seat leonmu alınır gidip golfmü bakılır, yada daha büyük diye octimi alınır tercih meselesi.

belki leonda indirim vardır bilmiyorum ama bence en fulü 55.000 lerde kalsa çok tercih edilir çünkü dizaynı benim zevkime göre golften daha güzel. 65 leri geçerse çoğu insan ocavyayı tercih eder diye düşünüyorum.

• Octi Elegance da ön ve arkada led olduğunu biliyorum tabii ki de. Ama öndekilerin amacı aydınlatma değil gündüz farı.

Seat Leon da ise Full Led paketi alırsanız, tüm ön aydınlatma led ile yapılıyor. Tıpkı yeni Audi A6 lardaki gibi. Xenon veya Bi-xenon yerine sadece led kullanılıyor. Görüntü müthiş. Sanırım bunu Seat a koymalarının nedeni satışları artırmak. Çünkü A6 dışında full led opsiyonu sanırım sadece Leon da var.
  • quote:

Octi Elegance da ön ve arkada led olduğunu biliyorum tabii ki de. Ama öndekilerin amacı aydınlatma değil gündüz farı.

Seat Leon da ise Full Led paketi alırsanız, tüm ön aydınlatma led ile yapılıyor. Tıpkı yeni Audi A6 lardaki gibi. Xenon veya Bi-xenon yerine sadece led kullanılıyor. Görüntü müthiş. Sanırım bunu Seat a koymalarının nedeni satışları artırmak. Çünkü A6 dışında full led opsiyonu sanırım sadece Leon da var.

Bunu biraz da VW grubunun kendi içindeki yapılanmaya bağlıyorum. Seat'lar Audi'ye daha yakın oluyor.
    Misal Exeo eski kasa A4 formundaydı.Leon göstergeleri A3 gibi.

• Skoda herzaman Seat dan bir degil iki tık önde olmuştur kalite olarak. Bugün de bu durum boyle. Octavia, sedan dizel bir araç olarak bence çok ayri bir yerde. Seat da alacagim tek arac Leon FR olur. Gerisi hikaye. O da sportif havasi ve guzel donanimi hatirina. Leon style 1.2 filan alanlari hic anlamiyorum zaten

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi racerant -- 4 Temmuz 2013; 23:09:22 >
  • quote:

Skoda herzaman Seat dan bir degil iki tık önde olmuştur kalite olarak. Bugün de bu durum boyle. Octavia, sedan dizel bir araç olarak bence çok ayri bir yerde. Seat da alacagim tek arac Leon FR olur. Gerisi hikaye. O da sportif havasi ve guzel donanimi hatirina. Leon style 1.2 filan alanlari hic anlamiyorum zaten

Özellikle iç mekan kalitesi konusunda size kesinlikle katılıyorum. Ancak iki araç arasındaki neredeyse 10.000-TL'lik fark ve Seat'ta aynı opsiyonların Skoda'ya göre daha ucuz olması ve yine aynı şekilde Leon'un daha sportif tasarımı Leon'u da iyi bir alternatif yapıyor.
  • skoda octavia 1.4 tsi modelinin ikinci eli nasıl olur? şimdi sıfır alırsam 2 sene sonra yurtdışına gideceğim için satmam gerekecek. değer kaybı olur mu gerçekten? sırf bu nedenle jettaya/passata mı yönelmeliyim?
  • Diesel ve otomatik ayrica 1.6lt
    Hangi marka olursa olsun satilir yeterki asiri fazla km olmasin.
    Vw alirken besbin fazla dolayisi ile statarken de besbib fazla yani fark. Bence tabii
    Ornek vereyim. 2011 yilinda bir jetta dsg 62500 e aldik
    Birde megane sport tourer ful aldik 49500 tl
    Megani sattim 42500 ejetta da eder 57_58
    Yani jetta alirken 13bin pahaliydi satarkende 15 bin fazla yani cok fark yok yinede herseyi dusunmek lazim

• arkadaşlar elegance modellerde farlar direksiyon hareketine göre dönüyor mu acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: evilcraft93

arkadaşlar elegance modellerde farlar direksiyon hareketine göre dönüyor mu acaba?

Evet.
  • Arkadaşlar sanırım 1.6 tdi düz vites 5 ileri 6 ileri değil 120 130 ile giderken acaba araç ne kadar devir çeviriyor 5 viteste bilgi verirseniz çok sevinirim.
  • Akadaşlar ben de uzun zamandır Golf, Leon, Octavia, Jetta arasında seçim yapmakta zorlanıyordum. Dizel ve dsg düşündüğüm için fiyat olarak 60 binleri bir hayli geçiyorduk. Çoğu arkadaşım bi arabaya bu kadar para verilmeyeceği görüşündeydi. Ancak aracımı satmıştım ve yeni bir araç almak durumunaydım. Alacağım araçta dizel, dsg, sunroof ve bi-xenon far önceliklerimdi. Aslında yeni Octavia'yı Aralık ayından beri bekliyordum. İlk çıktığında çok hoşuma gitti. Ancak sunroof opsiyonu için beklemeye geçtim. Bu bekleyiş sırasında dizel, dsg, elegance modeline bildiğiniz üzere 3000 tl zam geldi. Bu zam beni yukarıda bahsettiğim modellere yönlendirdi. 12 haziranda aracımı sattım, 22 haziran da kızım dünyaya geldi. Araç almam aciliyet kazandı. Standart Golf ve Jetta'ya 4 ay sonraya sıra vermeleri ve bulunduğum ildeki vw bayisinin mimli oluşu, sunrooflu Leon'un sipariş bile edilememesi, bulunduğum ilde seat bayisinin olmaması, seat servisine ise mimli vw bayisinin bakması Octavia'da ki fırsatçılık ve fahiş zama rağmen beni Octavia almaya yönlendirdi. Cuma günü itibariyle siparişi vermiş bulunuyorum. İnşallah 2 hafta sonra sunrooflu 1,6 tdi dsg elegance Octavia'ma kavuşacağım. Araçla ilgili görüşlerimi buradan paylaşmaya devam edeceğim.

• Hayırlı olsun. Özellikle bagaj büyüklüğü aile aracı düşünenleri hemen octaviaya yönlendiriyor. Bende beklemedeyim...
  • ozkn_oznr O kullanıcısına yanıt
    5. vites de 2500 devir 130 yapıyor
  • 
Sayfa: önceki 129130131132133
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.