Şimdi Ara

YENİ SEAT LEON TDİ STYLE VS. VW GOLF 7 TDİ MİDLİNE

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
0
Favori
4.550
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar herkese merhaba. Kısmetse yıl bitmeden bir araç almayı düşünüyoruz fakat ben 2 tercih arasında kaldım. yeni golf 1.6 tdi midline plus mı yoksa yeni leon 1.6 tdi style paket mi? Aslında donanım olarak seat leonun golfe göre baya bir üstünlüğü var fakat golf kadar kaliteli olur mu diye düşünüyor insan. 1 ay önce yeni golf 1.6 tdi dsg test ettim aracın sürüş keyfi inanılmazdı. Daha önce de vw kullanmış biri olarak söylemeliyimki araç yolda akıp gidiyor resmen ve kabin inanılmaz sessiz. Yeni leonu henüz test etme şansım olmadı birkaç gün içinde test edeceğim. sizce golfteki sürüş hissini bana verir mi? yoksa golf ile arasında belirgin bir fark varmı? (sürüş kalitesi olarak) kısaca leonun golften neyi eksik arada gerçekten çok mu fark var bunları öğrenmek istiyorum. aracı test etmiş veya halihazırda yeni leon kullanan varsa bilgilerini paylaşırsa sevinirim

• Leonu Test edince Golf Alacaksın :)

Hocam Leon Güzel Araç, Objektif olarak Malzeme Kalitesi ön göğüs dışında golften bir adım aşağıda ama bence İdare eder.

Ben 17 jantlı 1.6 Tdi Leon testinde yol sesinden ve motor sesinden memnun kalmadım. Golf teki yalıtım maalesef yok tabi bu sübjektif değerlendirmemizi Adac Testi bertaraf ediyor db cinsinden golfle aynı teknik veriler var adac sitesinde.

Ama dediğim gibi Golfü sevmesem de Golfte yalıtım, tokluk hissi çok iyi ayarlanmış. Detaylara bakarsanız, Golfün stepne bölümü bile halı kaplı iken leon da böyle bir şey yok. Bu unsurlar yalıtımı etkiliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi splendidhdmi -- 1 Eylül 2013; 15:09:52 >
  • sizce golfteki sürüş hissini bana verir mi? yoksa golf ile arasında belirgin bir fark varmı?

bu soruyu buradaki yorumlar doğrultusunda değilde ... kendi hislerine güvenerek cevaplandır..

yoksa önyargı oluştur .. ve gitmeden önce cevabını vermiş olursun )

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -Juhziz- -- 1 Eylül 2013; 15:09:09 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: splendidhdmi

Leonu Test edince Golf Alacaksın :)

Hocam Leon Güzel Araç, Objektif olarak Malzeme Kalitesi ön göğüs dışında golften bir adım aşağıda ama bence İdare eder.

Ben 17 jantlı 1.6 Tdi Leon testinde yol sesinden ve motor sesinden memnun kalmadım. Golf teki yalıtım maalesef yok tabi bu sübjektif değerlendirmemizi Adac Testi bertaraf ediyor db cinsinden golfle aynı teknik veriler var adac sitesinde.

Ama dediğim gibi Golfü sevmesem de Golfte yalıtım, tokluk hissi çok iyi ayarlanmış. Detaylara bakarsanız, Golfün stepne bölümü bile halı kaplı iken leon da böyle bir şey yok. Bu unsurlar yalıtımı etkiliyor.

işte merak ettiğim tam olarak buydu leon'un iç mekanını inceleme fırsatım oldu aslında beklentimin üzerinde bir kalite artışı var. sadece birkaç detay ile golfe kaybediyor iç mekanda. peki bu yol ve motor sesi gerçekten can sıkıcı düzeyde mi yoksa sınıfının standartlarında diyebilirmiyiz?

juhziz tabiki aracı bikaç gün içerisinde deneyeceğim fakat burda bir ön bilgi almak istedim. Leon'a karşı hiçbir zaman ön yargılı olabileceğimi zannetmiyorum

• acele etme.
    ya herkes yeni burada.
    ikisini de test et. hangisini içine sinerse al.
    buradakilerin yorumu çok mu önemli.
  • Hocam Leon sınıfının standartlarında bir yalıtımı elbet sunuyor. Eski kasaya nispeten süspansiyon sesi kalmamış. Ama nispi olarak Golf ün gerisinde. Benim golf 3 haftaya gelecek zam yemekten bıktım kafam eser belki leonu alırım.
  • Golf'ün Leon'dan daha kaliteli olduğu aşikar ama Leon, Fiyat/Performans(donanım) kralı yahu, kışkırtıyor adamı...Zor durum.
  • aynı donanım seviyesinde çok fiyat farkı var arada...
    aradaki farka değer mi?
    ben değdiğini hiç görmedim..
    golf alırsan da saygı duyarım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hakan1636 -- 1 Eylül 2013; 23:21:00 >
  • Midline golf da alinmaz yahu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mono87

Midline golf da alinmaz yahu

Anlaşılan herkes benim gibi kararsız
    Mono87 midline golfe baktım aslında donanım olarak çok kötü değil en azından golf6 trendline gibi boş+boş değil

• Ya comfortline al yada hiç golf alma style leon al
  • Neden peki? Baz modele gore oldukca iyi donanim var bence midline'da(esp,arka kol dayama, ekran, 8 hoperlör vs. Vs.). Limitlerimi zorladığım için comfortline beni aşar açıkçası.

• Benzer bir durumda ben kalmistim kendi deneyimlerimi paylasayim.
    Ortak yanlar yakit tüketimleri çok iyi iki aracinda cekisleri yeterli ses yalitimi bariz bir fark hissetmedim ben ikiside sessiz denebilecek araclardan
    Golfun artilari
    Elektronik park freni leonda yok auto hold da yok arka koltukta kol dayamada leonda yok arka koltuktan bagaja ulaşma imkani leonda yok bunlar golfte mevcut. Ses sistemleri yeterli ikisininde golfun bir tik önde olabilir. İkinci el değeri golfun daha iyi golf misline plus iç mekan olarak çokta iyi sayilmaz leondan comfortline dersen iç mekan kalitesi çok iyi leondan ufak tefek detaylar golfte düşünülmüş leonunda iç mekan kalitesi kotu değil ama comfortline için konuşuyorum ambiyans aydinlatmasi çok hoşuma gitmişti. ama bu midline plusta yok zaten midline plus in koltuklarini begenmedim leonunkiler daha iyi bence.
    Leonun artilari
    Donanim cok iyi far yagmur sensoru cruise kontrol bluetoth katlanir ayna vs vs aklima gelmeyen bir suru teferruat var leonun suspansiyonu birazcik daha sert surus hissi cok iyi (golfunde iyi) lakin midline plus 90 leon 105 bg. Leon daha seri. İc mekanda midline plustan iyi denebilir. Leonun donanimlari comfortlina da dahil yok ancak 2 3 lira daha verirsen donanimlari esit oluyor. Bence leon daha yakisikli 17 jant ve led farlarla cok iyi duruyor. Surus ozellikleri golfle ayni ses olayi olcumlerde ikisindede ayni desibel cikiyor

Sonuc itibari ile golf daha iyi bir arac dolu bir golf alabilecek durum varsa golf alin golf ile hemen hemen ayni hissi yasatacak (göreceli olmakla birlikte) daha yakisikli daha dolu bir araç alayim derseniz leon. Golf ikinci elde kaybettirmez leonda öldürmez meraklanmayin ikinci eli olmayan bir araç değil fiyat performans ölçüleri leondan yana golf daha iyi araç fakat donanımlar esitlendiginde...midline plus style leonla bence kiyaslanmaz. Saygilar :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ftr35 -- 13 Aralık 2013; 17:42:42 >

• Söylemeyi unuttum ben leon aldim çok memnunum araçtan..

• Golf 1.6 TDI 90 PS BlueMotion Technology Midline Plus 58.700 TL
    Leon 1.6 TDI 105 HP S&S > Style 54.900 + style plus 3.100 + 17 jant 1.000= 59.000 TL

Seat donanım olarak highline yakın özellikler sunuyor .
    Donanım olarak üstde yazdığım arabaların görünüşleri .

YENİ SEAT LEON TDİ STYLE VS. VW GOLF 7 TDİ MİDLİNE

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ACG3 -- 13 Aralık 2013; 18:55:57 >
  • Dizel otm polo alın üstüne poşetin ekleyin ağzınızın tadıyla binin eğer uzun yıllar rahatçana binmeyi düşünüyorsanız ya da benzin otm alın dizel kazığı da yemeyin

Genel olarakta tavsiyem dsg den korkmayın

Demek ki tüm sorunluları forumdakilere kakalamışlar

Oran olarak size sorunsuzlar düşüyor

• Midline Golf bilhassa önermem. Hem de 90hp olacak 105 değil.

Hatta yanlış bilmiyorsam leon daha da ucuz.

Sonuç çok zor değil bence.

İlle Golf olsun diye bomboş almayın bence.Tabi takdir sizin.
  • Anladigim kadariyla ozellikleri pek onemsemiyorsunuz. Bunun icin golf derim.

• Donanım konusunu dert etmeyin, Highline golf ile style leonda donanım olarak pek bi fark yok. Golf'ün bi eksiği eletrikli katlanır ayna olmaması

Yani 68.900 TL'lik golfe 730 liralık katlanır ayna özelliğini ekledğinizde 54.900TL'lik leon ile eşit hale geliyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: splendidhdmi

Leonu Test edince Golf Alacaksın :)

geçiniz bir kalem...

avek de leon ve golf testini ardı ardına yapmak mümkün. Bahs ettiğiniz yalıtım farkı kesinlikle yok... şüphesi olanlar mutlaka denesin.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.