Şimdi Ara

///// YENİ SEAT IBIZA KULÜBÜ \\\\\ (303. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
17.885
Cevap
139
Favori
989.061
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 301302303304305
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: jralp

arkadaşlar öncelikle selamlar...

bu hafta aracımızı değiştirmeye karar verdik ve 2 araç arasında kaldık... birisi hyundai i10 diğeride seat ibiza.

düşünceleriniz neler ? her iki aracında 2014 modellerini kullanan veya hakkında bilgisi olan varmı ?

edit : baz modeller için düşünceleriniz.

Hyundai direk ele arkadaşım parana yazık bende ibiza bakıyorum piyasadaki fiyatı en uygun sıfır araç arastirmalarimiza devam... aslında ben aracı arastirmiyorum sıfırın fiyatını düşmesini bekliyorum belki yil sonu bi kampanya yakalarız
  • Arkadaşlar Selamlar.. Önerilerinize ihtiyacım var ve objektif değerlendirme alabilirsem çok sevinirim. Eşim için araç bakıyoruz ve Otm. Vites olmazsa olmaz olacak. Çok seyir durumu olmadığından yakıt tipi hiç önemli değil. Ancak, en önemli hususlardan birisi Otomatik Vites performansı.. Yarı Otomatik olduğu için aldığımız aracı satmak durumunda kaldık. Sıfır alma ihtimalimiz yüksek. Diğer husus ise yol görüşü olayı.. Bu gibi seçenekleri değerlendirince, Ford Fiesta ile Seat İbiza arasında kaldım. İbiza nın albenisi yüksek ama hiç bilmediğim bir marka bu. Yani ikinci el piyasası nasıldır? Parça fiyatları örneğin Ford' a göre nasıl? Yakıt sarfiyatı nasıldır? Belirttiğim gibi Auto Vites konusu öncelikli olmak üzere, genel değerlendirmenizi alabilir miyim? Teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: jralp

arkadaşlar öncelikle selamlar...

bu hafta aracımızı değiştirmeye karar verdik ve 2 araç arasında kaldık... birisi hyundai i10 diğeride seat ibiza.

düşünceleriniz neler ? her iki aracında 2014 modellerini kullanan veya hakkında bilgisi olan varmı ?

edit : baz modeller için düşünceleriniz.

hocam ibizanin denk sinifi i20 oluyor... i10 ibizaya gore kucuk kalir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • engin_cakir kullanıcısına yanıt
    hocam senin alacağın araba seat ibiza 1.2 tsı dsg style paket arabadır...her yönüyle hakkını verir...fiyat olarakda muadillerine göre uygundur
  • Aracimi ilk aldigimda benzinle ayni yolda 183 kmh ulasmistim sonra lpg taktim daha fazla yuk ile bastim ayni yolda 190 kmh ulastim hatirlayanlar vardir tampona 5 cm lip takmistim gercekten ise yariyor ruzgari baya kesiyor sallanma hissedilir derece dusuyor arwc 160-170 kmh da sallanma olmuyor artik, 160 kmh altina neredeyse hic dusmedim camlicadan boluya kadar 22 kurus lpg yakti sonra klimayi actik 110-120 kmh arasinda 18 kurus yakti bagajim full doluydu 2 kisiydik aracta.

İzin boyunca hep yakitimi kontrol ettim sehir ici 23 kurus yakiyor klima acik 17-18 kurus arasi sehirler arasi ve birazda sehir ici var.

Bu arada istanbulda lpg cok ucuz amasyada 2.70 2.80 degisken yakit fiyati var. Tanilmadik bilinmedik markalarda 2.50 tl. Herkeze kazasiz gunler.

• çok güzel değerler Allah bozmasın bu keyfi :)

• kaç aydır oku oku herşeyi ezberledim şu ibiza 1.2 tsı dsg için halen gidip bi alamadım =) olmadı yicez Zam ı sonra pişmanlıkla gezicez.
  • quote:

Orijinalden alıntı: boraaaaa

çok güzel değerler Allah bozmasın bu keyfi :)

İnsallah kardesim cumlemizin.

• Selam Arkadaşlar.
    05.09.2014 te yeni ibiza style aracıma kavuştum. Ama ertesi günkü yoğun yağmurun Ankarada göllere dönüşmesiyle hevesim kursağımda kaldı. Aracımın ön sis farları su almış. yoğun suyun içerisinden geçmek zorunda kalmıştım. Şuan içi su dolu değil tahliye olmuş fakat camın olduğu bölge damlacıklarla dolu. Farlar çalışıyor bir sorun yok. Ama ısınarak kendiliğinden geçer mi, yoksa servise mi götürsem bilemedim. Tecrübesi olan arkadaşlar var mıdır?
  • Selam Arkadaşlar.
    05.09.2014 te yeni ibiza style aracıma kavuştum. Ama ertesi günkü yoğun yağmurun Ankarada göllere dönüşmesiyle hevesim kursağımda kaldı. Aracımın ön sis farları su almış. yoğun suyun içerisinden geçmek zorunda kalmıştım. Şuan içi su dolu değil tahliye olmuş fakat camın olduğu bölge damlacıklarla dolu. Farlar çalışıyor bir sorun yok. Ama ısınarak kendiliğinden geçer mi, yoksa servise mi götürsem bilemedim. Tecrübesi olan arkadaşlar var mıdır?
  • MeLhayN kullanıcısına yanıt
    Zamanla geçer. Sis farlarının ısıyla kurur fakat su damlacıkları belki leke bırakabilir. Servisin söyleyeceği de kullanıcı hatası olacaktır..
  • lzk52 kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler Izk52. Sis farlarını hafif yumruklayarak döktürdüm o damlacıkları artık kalanı da leke kalırsa bir ara temizlettiririm. Servisle uğraşmak istemiyorum şimdi. çalışsında zararı yok. Sadece ikinci gün böyle birşey olması canımı sıktı işte
    Allah korumus, kablo donanima su girseydi daha sakat olurdu. Soket vs. Gibi,, buna da sukur..

• Herkese selamlar. Temmuzda gelen siparişlerden bir tane boşta kalan beyaz 1.4 style'ı alarak aranıza katıldım.
    Aracı Adana'dan aldım ama İst. Anadolu Yakasında yaşıyorum.

Alındığı gün BRC takıldı sorunsuz bir şekilde biniliyor, 1500 km oldu bugün ayar için Kartal sanayiye gidecem.
    Lpgden sonra 255 liralık gazla yaklaşık 1220 km yaptı. İstanbul içinde gaz tamamen bittikten sonra 32 lt (80 TL) gaz aldı, yaklaşık 120 km sonra ilk ışık söndü (hiç yoğun trafiğe girilmedi). Bir süre daha kullanıp tekrar doldurunca ortalamayı yazarım.
  • Aracımın sis farı henüz kurumadı. Dün 2 saat boyunca sis farlarım açık gezdim. Millete kızardım bunun için kendim kuruması için yapmak zorunda kaldım ama henüz bi değişiklik olmadı. Servisten randevu aldım. Bakalım ne yapacaklar. Seatın garanti işlemini sizlerle paylaşacam.
    Bence boş yere kurumasını beklemişsiniz. Su aldığında direkt gitmeniz gerekirdi. Kurusa bile her yağmurda su alacak.
    Randevu almışsınız, İst.daki servisleri pek bilmiyorum ama hallederler muhtemelen sıkmayın canınızı.
  • Ankarada Konya yolu Doğuş oto dan aldım randevuyu. Ama ta ayın 15 ine verdiler. 4 günlük araba . Can sıkıyor böyle şeyler. İnşallah dediğiniz gibi sorunsuz hallederler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MeLhayN -- 9 Eylül 2014; 11:28:49 >
    Benim aklım niye İst.a gittiyse :) Anlıyorum sizi haklısınız. İyi günlerde kulanın
    Ayni sorunla bende karsilastim ama ben selde kalmistim gaziantepte. Diyarbakirda servise gittiğimde servis abi bunun iiçi silinmez dedi.. Sisi acik dolaş dedi.. Bir muddet sonrada gerçektende iz kalmadan kurudu. Sis farlarimin içinde iyiden iyiye su vardi.. Buğulu şekilde iki haftada geçti.

• acipbisey kullanıcısına yanıt
    Hocam bire bir aynı model miydi araç. Benim de 6 gün oldu suya gireli hala damlacıklar duruyor sis farlarında. Ama hava ısınmadı bir türlü ondan kurumaya fırsatı olmadı. sen sürekli sislerle mi gezdin. Kuruyunca hiç mi iz kalmadı ? Pazartesi götürecem servise. Telefonda fırına koyacaklarını söylediler ama ücret konusundan bahsetmedik. Ücretli yaparız derlerse yaptırmıcam zaten :D
  • 
Sayfa: önceki 301302303304305
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.