Şimdi Ara

///// YENİ SEAT IBIZA KULÜBÜ \\\\\ (120. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
17.885
Cevap
139
Favori
988.964
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 118119120121122
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Aracın kapı kolları ve aynalarını boyatmış biri olarak sana şunu söyleyebilirim. Aracı alırken 2 gün fırını bende bekledim.
    Şu an boyada dökülme,solma,yıpranma vb şeyler yok. İçin rahat olsun, kaplamayla felan da uğraşma :)

Buradan da araca bakabilirsin >>>> 38 SZ 905
  • quote:

Orijinalden alıntı: Eriond

@janhunyad

Aracın kapı kolları ve aynalarını boyatmış biri olarak sana şunu söyleyebilirim. Aracı alırken 2 gün fırını bende bekledim.
    Şu an boyada dökülme,solma,yıpranma vb şeyler yok. İçin rahat olsun, kaplamayla felan da uğraşma :)

Teşekkürler yardımlarınız için

• aracı alırken ben de aynaları beyaza boyattım orjinalden bir farkı yok
    hatta aynayı arbaya surttum sadece incecik bir çizik var orjinal boya kadar dayanır gibi geldi bana
    ben de araca lpg taktırdım vites değiştirme göstergesine uyarsan şehir dışında 16 krş bile düşüyor ben landirenzo taktırdım 1300 tl ye simit depo taksitli fiyat
    benim araç 5500 deydi taktığım da
    bu arada fiat linea da çok hoşuma gitmişti ama kayseri de ki bayi yuzunden ibiza aldım ama malzeme kalitesi ibizada sanki biraz daha iyi
    bu arada arka koltugada 1.80 falan insanlar oturmayacaksa sorun olmuyor ben 3 saat yola gittim arkada iki yetişkin erkekle ikisi de bu araba ne kadar dar giibi bir laf etmedi. iki araba gittiğimiz halde (digeri roomster di) ikisi de donuste arabayı değistirmek istemedi
    bu arada ben dizele alışkın olduğum dan mıdır yada arabayı yuksek vites kullandığımdan mı tam bilemiyorum bazen yokuşlarda çekişten düşüyor.
    Bence bir tek eksiği kaldı arabanın o da güzel bir alaşım jant

• fiat linea da arka koltuk diz mesafesi daha yuksek olmasına rağmen arkada kafam tavana değiyordu!
  • gene fiyatlar güncelleniyor sitesinde
  • ibizalara 1.600 tl zam gelmiş diye duydum..
  • quote:

Orijinalden alıntı: ermanitouch

ibizalara 1.600 tl zam gelmiş diye duydum..

Yanlış görmediysem Ibiza 1.4 Reference 29.200 olmuş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: janhunyad

quote:

Orijinalden alıntı: ermanitouch

ibizalara 1.600 tl zam gelmiş diye duydum..

Yanlış görmediysem Ibiza 1.4 Reference 29.200 olmuş.

Megane III gibi olacak deseniz bu gidişle :)
    ilk alanlar 2. el satarken fazla zarar etmeyecek
  • geçenlerde bi arkadaş aracın devir göstergesinin vites atıyormuş gibi gidip geldiğini söylemişti. bende bugün mk5 golf ümde yaşadım aynı şeyi dururken 1.viteste devriaja basılı tutup gazı 3000 devire çıkartıp ayağımı çektiğimde 1000 - 3000 arasında gidip geliyo gidip geliyo sanki vites atmış gibi gidişler yavaş dönüşlr hızlı ca oluyor. sonra ibizama geçtim onda denedim ama olmadı :) :(

2.birşey de rölanti konusui. golf 0.6 rpm , ibiza 0.7 rpm de ama ikisinide %1 lik rampada bile normal frenle kaldırmak isteidğimde devriajdan ayağımı bi miktar çekiyporum sanki kavramış gibi golf de devir 0.4 e kadar düşüyor ama frenden çekip gaza bastığımda araba geri kayıyor. biraz daha çekincede stop ediyor :S ibizadada aynı sorunu yaşıyorum. düşük rölantide nasıl kaldırıcam arabayı bilen varmı ? daha ehliyeti 2 ay oldu alalı gerçi hani acemilik ama kötü bi durum :(

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tolgabes64 -- 1 Temmuz 2011; 13:35:09 >
  • yokuşta arabayı geriye kaçırmak istemiyorsan el frenini kullanabilirsin
    düşük devirde arac özellikle soğukken kaldırırken benim araçta stop ediyor bazen,
    sanırım ekonomi için rölanti düşük ayarlanmış çözümü ise biraz daha gaza basıp öyle kalkarsan, yada yokuşda debriyajla dengede durursan sorun çözülür,
    debriyajı da daha ayarllayamıyorsan en ideali el freni
  • sorunda şuki dedem 42 senedir araba kulanıyor oda ibiza ile golfun devriaj ile yukarı yokuşta sabitlenmediğine şahit :( kurslarda frene basarken hafif devriajı bırakınca arabnın ileri gidfeceği anlaşılıyor ve freni bırakınca araba öne doğru milim tepkiler veriyor ve gazlada ilerleniyor ama devir düşük olunca kavramıyor arabalar :( kavrıor ama gücü yetmiyo ve freni bıraktıkça ya geri kayıyor yada devir iyice 0.4 lere gelip stop ediyor :( önceki polo hafif arabaydı ve rölantis 850 ydi ozma rahatça kavrayıp ileri tepki verebilyordu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tolgabes64 -- 1 Temmuz 2011; 16:26:03 >
  • ARKADAŞLAR SEAT MARKA ARAÇLARINIZLA İLGİLİ HER TÜRLÜ SIKINTINIZDA ÜÇLER OTO SERVİS ; BAKIM ,ONARIM,BOYA,SİGORTA,ORJINAL PARÇA TEMİNİ VE ONLINE SATIŞ HİZMETİ SUNUYOR.BAKMANIZI TAVSİYE EDERİM.

www.yedekparcamarketi.com

Adres:Yeşillik Cad. No:467, 35140 Karabağlar/İzmir
    telefon: (0232) 253 53 28

///// YENİ SEAT IBIZA KULÜBÜ \\\\\

• 1.2 DSG ler 7vitesmi ? ve manuel mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: tolgabes64

1.2 DSG ler 7vitesmi ? ve manuel mi?

1.2 TSI Manuel
    1.2 TSI DSG 7 ileri otomatik..
  • @janhunyad Rica ederim her zaman elimden geldiği kadar yardım etmeye çalışıyorum.

@dr_mrh aracı kayseriden mi aldın ? aracınız ne renk :) Bende kayseridenim de
  • quote:

1.2 DSG ler 7vitesmi ? ve manuel mi?

1.2 TSI DSG otomatik 7 ileri kuru kavrama

Manuel vites ise 5 ileri.
  • ben de bu aracın tek kapı dsg şanzımanlısını almak istiyorum ama bir türlü kafama göre bir araç bulamadım. bi tane antalyada var ama 32.5 yazmış. bu arabayı zaten 32ye veriyorlardı sıfır yahu :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Eriond

@janhunyad

güzel araçmış hocam kazasız belasız kullanın..
    meydanda fln görürsem el sallarım ;)

• Beklerim her zaman
  • quote:

sorunda şuki dedem 42 senedir araba kulanıyor oda ibiza ile golfun devriaj ile yukarı yokuşta sabitlenmediğine şahit :( kurslarda frene basarken hafif devriajı bırakınca arabnın ileri gidfeceği anlaşılıyor ve freni bırakınca araba öne doğru milim tepkiler veriyor ve gazlada ilerleniyor ama devir düşük olunca kavramıyor arabalar :( kavrıor ama gücü yetmiyo ve freni bıraktıkça ya geri kayıyor yada devir iyice 0.4 lere gelip stop ediyor :( önceki polo hafif arabaydı ve rölantis 850 ydi ozma rahatça kavrayıp ileri tepki verebilyordu

Arkadaşım biraz çalışman gerekiyor. Alışıp hissedince olur, yarım debriyaj sırasında gaz ve debriyaj oranını ayarlaman lazım.
    Ben yokuşlarda frene basmadan sabit durmakta hiç sorun yaşamıyorum, hatta az yukarı az aşağı istediğim gibi ayarlıyorum, hiç geri kaçmıyor.
    Şöyle dene, gaza olması gerekenden biraz fazla basacaksın debriyajı kaldırırken eğere gaz istiyorsa vereceksin istemiyorsa az çekeceksin...

• 
Sayfa: önceki 118119120121122
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.