Şimdi Ara

Yeni RAM sonrasi Bilgisayar Acilis sirasinda kilitleniyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
378
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Anakart klavuzunda dedigi gibi mavi slotlara yani a1-b1 slotlarina (mavi olanlar) taktim fakat asagida resimdeki gibi bilgisayar acilis ekraninda sistem kitleniyor..Bu mevzunun sebebi konusunda yardimlarinizi bekliyorum.

anakartim asus P7P55Dhttp://www.asus.com/tr/Motherboards/P7P55D/specifications/
    Chipset Intel® P55 Express Chipset
    4 x DIMM, Max. 16 GB, DDR3 2200(O.C.)*/1600/1333/1066 Non-ECC,Un-buffered Memory
    Dual Channel memory architecture
    Supports Intel® Extreme Memory Profile (XMP)

aldigim ram Gskill F3-12800CL9D-8GBRLhttp://www.gskill.com/en/product/f3-12800cl9d-8gbrl
    Series Ripjaws
    Memory Type DDR3
    Capacity 8GB (4GBx2)
    Multi-Channel Kit Dual Channel Kit
    Tested Speed 1600MHz
     Yeni RAM sonrasi Bilgisayar Acilis sirasinda kilitleniyor

• ramleri tek tek dene, ramlerde sorun olsa sanırım anakart ismi de çıkmaz. Harddisk sata kablosunu başka girişe takıp dene bir de.
  • ramleri tek olarak tektek slotlarda denedigimde hep mavi ekran hatasi verdi..windows baslatiliyor dan hemen sonra..

dual olarak birlikte ayni renk slotlara taktigim zaman ise ekran baslangicta donuyor..Bununla beraber anakartttaki boot device led isigidi sabit olarak yaniyor.

sata giris yerlerinide degistirerek denedim bu islemleri :(
  • Ramler sorunlu gibi gorunuyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • sanirim oyle amazondan 2 gun once geldi sanirim iade edecegim..Sozde asus p7p55d destegi var diyor tospalar..
  • bios sıfırladın mı pilini filan çıkararak.
  • evet pil cikarma , cmos jumperini sifirlama islemini yaptim..

Ayrica dual olarak takip xmp profili ile sistemi actigimda ekran siyah kaliyor goruntu gelmiyor ;/
  • Peki anakart sorunsuz mu? Başka ramle denediniz mi?
  • Evet dual olarak veyahut tek olarak çalışan 4gb ocz ram var..eski olduğundan aynisida yok piyasada.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.