Şimdi Ara

Yeni Polo 1.0 TSİ Yakıt tüketimi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir (1 Mobil) - 5 Masaüstü1 Mobil
5 sn
51
Cevap
1
Favori
35.032
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Evet yine bir TSİ az yakıyor konusu :) şaka bi yana daha öncede dediim bu motor ne az yakıyor ne çok yakıyor.Tamamen sürüş sitilinize bağlı.

Daha önce 1.2 TSİ aracım vardı aynı yolu 5.0 ile geliyordum.Bugun ilk defa 1.0 Tsi ile denedim sonuc 4 lt çıktı.Yolda trafik yoktu 4,5 ışığa anca denk geldim.

Fakat genel olarak şehir içi yakıt ortalaması 6.5 civarında.

Yeni Polo 1.0 TSİ Yakıt tüketimi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hayrettin_79 -- 27 Temmuz 2018; 8:47:17 >

• 2jz1993 kullanıcısına yanıt
    2jz1993 demiş ki;
    Mesajı Yerinde Gör
    quote:

Orijinalden alıntı: 2jz1993

Ort hız 68 km. Düz yolda 85 90 gidilmiş. Benim 11 senelik corollam da 5 lt yakıyor. Az yaktığını şehriçine girip 30 km hız ile atın o zaman anlayalım.
    güzel kardeşim okudunuzu mu anlamıyorsunuz anladınızımı yorumlayamıyorsunuz bilmiyorum.

Ben olanı yazdım trafiksiz bomboş yol diye üstüne basa basa yazdım.Senin 11 senelik corollandan az veya çok yakıyor diye birşey demedim.

1.0 TSİ motoru almayı düşünen varsa bilgisi olsn diye paylaştm.trafik olmayaınca boş ylda bu değer, ortalaması 6.5 , trafiktede 8 ,9 u görüyor dedim..
    quote:

Orijinalden alıntı: hayrettin_79

güzel kardeşim okudunuzu mu anlamıyorsunuz anladınızımı yorumlayamıyorsunuz bilmiyorum.

Ben olanı yazdım trafiksiz bomboş yol diye üstüne basa basa yazdım.Senin 11 senelik corollandan az veya çok yakıyor diye birşey demedim.

1.0 TSİ motoru almayı düşünen varsa bilgisi olsn diye paylaştm.trafik olmayaınca boş ylda bu değer, ortalaması 6.5 , trafiktede 8 ,9 u görüyor dedim..

Alıntıları Göster
    Tsi olduğu için okumuyorlar bile kalıplaşmış cümleleri var. Tsi konusu aç ama BMW den resim at yine aynı yorumları yaparlar çünkü ne yazdığının önemi yok.

Konuda Tsi mi geçiyor CTRL C sonra CTRL V yapıyorlar not defterinden
    yanlış anlaşılmasın hem dizel hem benzinli araca sahip biri olarak söylüyorum, bence dizel kullanıcıları 20 bin lira civarı fazla para verip benzinliler az yakınca sinirleniyorlar.

dizelle benzinli araç aynı fiyat olsa günümüz Türkiye'sinde ben de dizel araç tercih ederim ama aracımı alırken aradaki fark 30 bin liraydı. benzinli aracımla şehir içinde 6 litre yakıyorum. aradaki 30 bin lirayı eritmem imkansız.

elmayla elmayı karşılaştırmak gerek ama diğer araç c sınıfı dizel. alırken benzinli ile fiyat farkı olmadığı için aldık. şehir içinde 5 litre yakıyor. vergi olarak benzinli daha uygun. bakım olarak benzinli daha uygun. dikkatli kullanılırsa dizel aracın yakıtı çok daha aşağıya düşer buna eminim ama dizel araç olduğu için zaten dizel az yakar psikolojisiyle kimse dikkat etmiyor. eğer benzinli araçta da dikkat edilmese 7-8 litre yakar ama onda da çok yakar psikolojisiyle dikkat ediliyor.

sonuç olarak düşük hacimli motorlarla dikkat edildiğinde dizelle arasında 4-5 litre fark etmiyor. bu da 20 bin 30 bin lira fazla veren dizel araç kulanıcılarını içten içe rahatsız ediyor gibi görünüyor.
    Yazık şu forum bir tane adam gibi tsi yakıt paylaşım konusu göremedi yıllardır.

Hep kasıntı, kısa mesafe, rekor tüketim paylaşımları. Bu kadar kasmanıza gerek yok, babanızın markası değil.

Tüketim konusu böyle olur. İkinci 9999.9km ortalaması da geliyor 1-2 aya.

https://forum.donanimhaber.com/2011-subaru-impreza-yakit-tuketimi--130653797#130653797
  • Açık söyliyim, bir arabaya az yaktırıcam diye kendimi kasmam.
    Normal sürüş tarzım ne ise o şekilde kullanırım.
    3-5 TL fazla yakarım belki ama keyfimede bakarım.
    O yüzden de dizel alıcan keyfine bakıcan.
  • Dizel arabamla şehir içi 7.5 dan aşağı yakmıyorum, siz ne yapıyorsunuz bilmiyorum ama sorunlu olduğumu düşünmeye başladım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Draqonn

Dizel arabamla şehir içi 7.5 dan aşağı yakmıyorum, siz ne yapıyorsunuz bilmiyorum ama sorunlu olduğumu düşünmeye başladım.
    1.0 motorun ne yakmasını bekliyorsunuz :) trafik yok bomboş yol

tabiki yoğun trafikte 7'yi geçiyor.Basarak yardırarak gidicem dersen 9'uda görüyor.
  • Ort hız 68 km. Düz yolda 85 90 gidilmiş. Benim 11 senelik corollam da 5 lt yakıyor. Az yaktığını şehriçine girip 30 km hız ile atın o zaman anlayalım.
  • Geleneksel "Volkswagen'a az yaktırma" konusuna hoşgeldik.
  • Ortalama hızınız yüksek. Bu ortalama hıza ve aracın kilosuna göre böyle tüketimler çok anormal değil.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 2jz1993

Ort hız 68 km. Düz yolda 85 90 gidilmiş. Benim 11 senelik corollam da 5 lt yakıyor. Az yaktığını şehriçine girip 30 km hız ile atın o zaman anlayalım.

• Arkadaş doğru söylemiş, genel yakıt tüketimi oto üreticilerinin yaptığı gibi bomboş bir araçla, bomboş bir yolda motoru zorlamayan hızlarda yapılmaz. Her zaman diyoruz, yakıt tüketimi depo hesabıyla ve mümkünse belli bir yolda hem gidiş hem de dönüş üzerinden hesaplanır. Yol bilgisayarı dikkate alınacaksa benim 1.6 dizel aracımın 2.x civarı gösterdiği değerlerin resimlerini paylaşayım o zaman ama bunların yanıltıcı olacağını ve gerçek değerler olmadığını hepimiz biliyoruz sanırım.
  • Bu hız ve mesafede 3.5 un üstü fazla bence.
  • Az önce istanbuldan ayvalıka geldim.1.0 tsi motor gerçekten başarılı adamlar yapmış.deneme amaçlı bastım kısa zamanda 220 yaptı ara hızlanmalarda da gayet iyi.Bi önce ki aracım 1.6 dizelden daha iyi diyebilirim.yakıt tüketimi 1 lt fazla olur bunada değer zaten
  • Ankara'dan memlekete doğru yola çıktım toplam 470 kilometre uzun yol ve 50-60 km kadar küçük bir şehirde yassı taş döşeli yollarda gittim ortlama 3.7 litre yaktı güzergahta ara ara tırmanışlarda mevcut.

Şereflikoçhisar'dan sonra düzlükte 2.5 litreye kadar düştüğünü gördüm ya 60-70'le gidin yada 175 Nm tork için 110-120 ile gidip tadını çıkarın derim 80-90 ile gidince turbo şaşıyor.
  • bence süper değer... 1.0 tsi'ı beğeniyorum hakikaten ekonomik...

dizel al diyenlere de kulak asma. bakımı benzinli'den pahalı, uğraşması ayrı dert, doğayı kirletiyorlar. hiç bulaşmam...
  • 1.0 tisiayın yakıt iyi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hayrettin_79

Alıntıları Göster
    Tsi olduğu için okumuyorlar bile kalıplaşmış cümleleri var. Tsi konusu aç ama BMW den resim at yine aynı yorumları yaparlar çünkü ne yazdığının önemi yok.

Konuda Tsi mi geçiyor CTRL C sonra CTRL V yapıyorlar not defterinden

• quote:

Orijinalden alıntı: Father Torque

Arkadaş doğru söylemiş, genel yakıt tüketimi oto üreticilerinin yaptığı gibi bomboş bir araçla, bomboş bir yolda motoru zorlamayan hızlarda yapılmaz. Her zaman diyoruz, yakıt tüketimi depo hesabıyla ve mümkünse belli bir yolda hem gidiş hem de dönüş üzerinden hesaplanır. Yol bilgisayarı dikkate alınacaksa benim 1.6 dizel aracımın 2.x civarı gösterdiği değerlerin resimlerini paylaşayım o zaman ama bunların yanıltıcı olacağını ve gerçek değerler olmadığını hepimiz biliyoruz sanırım.
    Hocam konuda arkadaşımız 1.0 TSi'nin ekonomisinden bahsetmiş sizin 1.6 dizel aracınız için farklı bir konu açarız sizde aracınızdan orada bahsedersiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Hsnyksr

Az önce istanbuldan ayvalıka geldim.1.0 tsi motor gerçekten başarılı adamlar yapmış.deneme amaçlı bastım kısa zamanda 220 yaptı ara hızlanmalarda da gayet iyi.Bi önce ki aracım 1.6 dizelden daha iyi diyebilirim.yakıt tüketimi 1 lt fazla olur bunada değer zaten
    Asıl 1.5 150 beygir Polo var hocam 260'a kadar gider herhalde 1.0'da bile dipgazlarda araç tutunamıyor yere.
  • Lpg tayfa henüz gelmemiş.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.