Şimdi Ara

yeni peugeot 308 ilk izlenimler (3. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
169
Cevap
0
Favori
38.423
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: therapist70

Hattusilis, 308 hakkında bir kaç sorum olacak, cevaplarsan sevinirim;

1. Süspansiyonlardan ses geliyor mu? Yeni süspansiyonları konfor-yol tutuş dengesi açısından nasıl değerlendirirsin?
    2. Diresiyonu yoldan gelen darbeleri hissettiriyor mu? ( 307'de yüksek hızda tedirginlik yaratacak bir sorundu bu )
    3. Ses ( motor, yol, lastik, rüzgar sesi) yalıtımı yeterli mi?

Merhabalar

1. Süspansyonları diğer arkadaşın da değigi gibi biraz sert... Ama arabayı bir üst segment arabası gibi keyifle kullanıyorum sanki büyük bir arabanın yol tutuşunu, sürüş keyfini verdi bana, bunu cidden beklemiyordum.
    2.307 yi daha önce hiç kullanmadım ama yüksek hızlara çıktığımda direksyonda herhangi bir darbe hissetmedim beni rahatsız edecek bir olayla karşılaşmadım.
    3. Dizel motoru inanılmaz sessiz, bunu arabaya binen diğer arkadaşlar da söylediler. Arabada içeriye gelen sesi minimuma indirmeye çalışmışlar.

Araba beklentilerimin çok üzerinde çıktı, kullandıkça daha da beğenmeye başladım

• quote:

Orjinalden alıntı: hattusilis

Merhaba arkadaşlar Peugeot 308 i ilk satın alanlardan biriyim sanırım. Geçen hafta pazartesi teslim aldım arabayı yani bir haftadır kullanıyorum. Biraz da risk alarak daha yeni çıkan bir arabayı satın aldım. Aslında Opel Astra düşünüyordum ama bayiide 308 i görünce açıkçası fikrim bir anda değişti.
    Aldığım versiyon 1.6 HDI comfort Still paket. 37.100 e aldım ve bir kuruş indirim yapmadılar. Renk inci sihay, metalik renk farkı va verdim bu fiyata dahil.

Araba bana gerçektende keyif verdi... Uzun yol da yaptım biraz yol tutuşu ivmelenmesi virajlara girişi frenleme bence gayet tatmin edici.
    Tek sorunu bence arka camın biraz dar olması o da geri geri gelirken biraz tedirgin etti beni o kadar.
    Motorun sesi özellikle araba ısındıktan sonra yok denecek kadar az(içeriye gelen ses) yani ses yalıtımı da başarılı olmuş.
    Arabayı aldığımda depoyu full'ledim. Şu ana kadar 680 km yol yaptım ortalama yakıt tüketimi 5.8lt/100km diye okuyorum yol bilgisayarından . Ayrıca kalan menzil de 380 km ibri de çeyreğin biraz daha yukarısında.
    Dizel kullanan arkadaşlara bir sorum olacak bu tüketimin daha da düşmesini bekliyorum ne kadar zaman sonra teknik bilgilerde verilen ortalama tüketime yaklaşır? Yenin arabanın ilk zamanlar böyle yüksek yakması normal mi? 5.8 i hep şehir içinde yapmadım iki defa avrupa yakasından sabiha gökçene gittim geldim. Yani ortalama değere yakaşmam gerekiyor aslında.
    Bir şey daha yol bilgisayarı 20 şer kilometre aralıklarla değişiyor anlamadım. Yani 400 den direk 380 e düşüyor. Bunu pek çözemedim açıkçası.
    Genel olarak araba tahmnilerimin üzerinde çıktı.
    Araba ile ilgilenen arkadaşların sorularını elimden geldiğince yanıtlamaya çalışacağım...
    hoşçakalın

Yeni aracınız hayırlı olsun güle güle kullanın. İyi bir tercih bence...

• peugeot 308 yılın otomobili sıralamasında sadece 97 puan alarak 7. olmuş..
    bence bu kadar beklenti olan bir araç için hayal kırıklığı..
    308 için genel yorumlarda 307nin makyajlanmışı deniyor.pejo bu araçta tasarımı biraz daha değiştirseymiş daha iyi olurmuş gibi geliyor bana.
  • quote:

Orjinalden alıntı: dtnaim

peugeot 308 yılın otomobili sıralamasında sadece 97 puan alarak 7. olmuş..
    308 için genel yorumlarda 307nin makyajlanmışı deniyor.pejo bu araçta tasarımı biraz daha değiştirseymiş daha iyi olurmuş gibi geliyor bana.

Bu forumda ki hem rakip araç sürücülerine hemde peugeot sürücülerine ısrarla ve kesinlikle 308'i denemelerini tavsiye ediyorum. Farklı markaların araçlarını denemeden yorum yapmak ve otomobiller hakkında fiklir sahibi olmak hatadır, yanlıştır marka fanatikliğidir. Ben bugüne kadar Mercedes, BMW ve Audi hariç tüm bildik markaların farklı segmentte farklı modelde 10'larca aracını test ettim... 308 muhakkak test edilmesi gereken bir araç. Aracına güvenen insin aracından ve bir 308 test etsin... Artısını eksisini MERTÇE burada yazsın... Hepimiz bilgi sahibi olalım. Toyota Sedan'ı test ederken satış temsilcisine bu araçtan önce 308'i test ettim dedim. Nasıl bulduğumu söyledi, anlattım. 308 hakkında bizde olumlu şeyler duyuyoruz dedi...

• süspansiyonun sert olması yol tutuşunu olumlu etkiler ama şu peugeot'da beni sinir eden şey ses yalıtımı. şunu da çözseler iyi olacak.
  • ilk başlarda insanlar çok şey beklediğinden olumsuz tepkiler olacaktır ama zamanla normale döner.
  • Diğer araç sıralamalarını yazarsanız (bilgi açısından)memnun oluruz.
    quote:

• eklemek isterim ki peugeot 307 auris, golf, i30, astra gibi rakiplerinden iç kısımda 120 km ile giderken gürültü seviyesi bakımından kimseye geçilmemiş :)

zaten 308 ile ilgili videoları seyrederseniz mühendislerin özellikle otoban hızlarındaki araç içi gürültüsünün minimum düzeye getirilmesi konusunda daha özenli davrandığını, yalıtıma daha çok önem verdiğini öğrenebilirsiniz...

eklemek isterim ki özellikle 308 için mühendisler birbirine temas eden plastik aksamın, ya da genel olarak birbirine temas eden parçaların, uzun yıllar boyunca minimum ses çıkarması için büyük çaba sarfetmişler.
    örneğin temastaki iki parçadan, ya da basite indirgeyerek iki plastikten diyelim, minimum ses çıkarması için farklı kombinasyon deneyerek, uygun malzemeleri bulduklarını öğrendim videodan :)
  • 308'in 7. olması onun iyi bir araç olmadığı anlamına gelmez diye düşünüyorum. 1. olan araç Fiat 500 çok mu iyi? Bana göre değil,kutu gibi bir araç çünkü.Bana hitap etmiyor ama bir başkası çok beğenebilir.Bu seçim yapılırken bir çok kriter göz önünde bululduruluyor.O zaman gidip hepimizin Fiat 500 alması gerekir,hem fiyatı da uygun olacakmış.Bana göre de 1. Ford Mondeo olmalıydı.

Aracın ses yalıtımına takılmayın arkadaşım.Araç rölantideyken neredeyse motor sesi duyulmuyor bile.Sürüş anında ise emsallerinden rahatsız edici değil.
  • quote:

Orjinalden alıntı: spirdal

Diğer araç sıralamalarını yazarsanız (bilgi açısından)memnun oluruz.
    quote:

yılın otomobili sıralamasında 1.fiat 500
    2.mazda 2
    3.ford mondeo
    4.kia ceed
    5.nissan qashqai
    6.mercedes c serisi
    7.pejo 308

• quote:

Orjinalden alıntı: slg.orion

308'in 7. olması onun iyi bir araç olmadığı anlamına gelmez diye düşünüyorum. 1. olan araç Fiat 500 çok mu iyi? Bana göre değil,kutu gibi bir araç çünkü.Bana hitap etmiyor ama bir başkası çok beğenebilir.Bu seçim yapılırken bir çok kriter göz önünde bululduruluyor.O zaman gidip hepimizin Fiat 500 alması gerekir,hem fiyatı da uygun olacakmış.Bana göre de 1. Ford Mondeo olmalıydı.

Aracın ses yalıtımına takılmayın arkadaşım.Araç rölantideyken neredeyse motor sesi duyulmuyor bile.Sürüş anında ise emsallerinden rahatsız edici değil.

tabiki 7.olması kötü araba olduğu anlamına gelmez.o zaman mercedes ve ford mondeonun hiç rakipsiz olması gerekirdi.ama sizinde dediğiniz gibi bir cok kriterin olduğu bu değerlendirmede kia ceed'in bile(aynı segment oldugu icin yazdım)cok gerisinde kalması 308 için olumsuz bir gelişme.

ayrıca fiat 500 sizin hoşunuza gitmeyebilir ama avrupada daha şimdiden bir yıllık üretim adedini satmış olması,bu aracın ödülü hak ettiğini gösteriyor. ben otomobil otoritelerinden bugune kadar fiat 500 ile ilgili olumsuz bir yorum duymadım.

• Araçlar aynı sınıf araçlar değil,örnek mercedes,mondeo.

quote:

yılın otomobili sıralamasında 1.fiat 500
    2.mazda 2
    3.ford mondeo
    4.kia ceed
    5.nissan qashqai
    6.mercedes c serisi
    7.pejo 308
  • arkadaşlar 308 i bende dün test etme fırsatı buldum . dün peugeot tan sevdiğim bi arkadaşım geldi hemde 308 in test arabsıyla. 308 özellkle de kullanmak istediğim yollarda kullandım. yani bozuk parke taşlı yollarda. ve 2 yıl 307 kullanmış biri olarak işte dedim bu araba şimdi olmuş. kullandığım araba 1.6 hdi 110 hp comfort modeliydi. öncelikle şunuda belirteyim yazılan yorumların hemen hemen hepsi çok olumlu aynen bende bıraktığı izlenim gibi. arabanın iç mekanında kullanılan malzeme bence 10 numara. ayrıca arabanın içi çok geniş ve ferah bi izlenim bıraktı bende. kullanımı çok rahat ve rafine. direksiyon tepkileri çok güzel. ses yalıtımı alman arabalarından farksız olmuş. özellikle 307 lerde şikayet edilen arka süspansiyon sertlikleri ve gürültüsünden bu arabada eser yok. bunuda dediğim gibi özellikle bozuk yolda kullanarak teyit ettim. motor gürültüsü rolentide gerçekten çok düşük kullandığım toyota yla hemen hemen aynı seviyede. arabayı yaklaşık 1 saate yakın kullandım ( biraz uzun oldu bu test ama) . zevkler ve renkler tartışılmaz ama hani derler ya binince inmek istemezsin bu araba öyle olmuş...

• 307'mi kullanmaya doyamıyor iken 308'in tadı damağımda kaldı. Ancak 2008 de o kadar çok iddialı modeller geliyorki bu modelleri kullanmadan karar vermek zor olacak. Ancak 308 kesinlikle olayı bitirmiş. 307 gerçekten 308'in yanında taslak gibi kalıyor. Kullanınca ne demek istediğimi anlayacaksınız ve bana hak vereceksiniz.
  • turkiyeye dönünce ilk yapacağım şey 308i test etmek olacak.
    ancak golfun resmini görmeden karar vermeyeceğim
    quote:

Orjinalden alıntı: OtoTurk

307'mi kullanmaya doyamıyor iken 308'in tadı damağımda kaldı. Ancak 2008 de o kadar çok iddialı modeller geliyorki bu modelleri kullanmadan karar vermek zor olacak. Ancak 308 kesinlikle olayı bitirmiş. 307 gerçekten 308'in yanında taslak gibi kalıyor. Kullanınca ne demek istediğimi anlayacaksınız ve bana hak vereceksiniz.
  • arkadaşlar..
    Hepimiz bildiğimiz 307 den bahsediyoruz değilmi rüzgar sesini içine alıyor yada direksiyondan darbe hissettiriyor falan derken.Eski kasa 307 si olan arkadaşların yorumlarımı bunlar.Ben 2006 1.6 110hp premium sahibiyim.İddia ediyorum rüzgar sesi de yok direksiyonumda en ufak bir titreşim de hissetmiyorum.Kokpit ve ön konsol hangi araçta bu kadar güzel durabilir.308 yeni araç ama albea konsolundan farkını bana anlatın yahu.Dönün aracınıza bir daha bakın.Haksızlık etmeyin 307 ye.Hele 308 den inip 307 sine binip reno9 a benzeten arkadaşa biraz haksızlık olmuyormu demek istiyorum.
    hoşçakalın ...sevgiyle kalın...
  • Benim de merak ettiğim şeyler var 308 sahiplerine ve test eden arkadaşlara hemen sorayım:

1) 308'in 1.6hdi 110 hp liğinde overboost var mı? (anlık 240Nm den 260Nm ye çıkış)

2) 1.6hdi 110 hp'lik 308in hızlanması nasıl? 1.6hdi 110 hp'lik 307den daha mı iyi? Devir artıkça bayılma yapıyor mu?
  • quote:

Orjinalden alıntı: maxxer

Benim de merak ettiğim şeyler var 308 sahiplerine ve test eden arkadaşlara hemen sorayım:

1) 308'in 1.6hdi 110 hp liğinde overboost var mı? (anlık 240Nm den 260Nm ye çıkış)

2) 1.6hdi 110 hp'lik 308in hızlanması nasıl? 1.6hdi 110 hp'lik 307den daha mı iyi? Devir artıkça bayılma yapıyor mu?

Motorda zerre kadar lehte veya aleyhte fark yok. Aynı motor...
  • quote:

Orjinalden alıntı: apolloapollo

arkadaşlar..
    Hepimiz bildiğimiz 307 den bahsediyoruz değilmi rüzgar sesini içine alıyor yada direksiyondan darbe hissettiriyor falan derken.Eski kasa 307 si olan arkadaşların yorumlarımı bunlar.Ben 2006 1.6 110hp premium sahibiyim.İddia ediyorum rüzgar sesi de yok direksiyonumda en ufak bir titreşim de hissetmiyorum.Kokpit ve ön konsol hangi araçta bu kadar güzel durabilir.308 yeni araç ama albea konsolundan farkını bana anlatın yahu.Dönün aracınıza bir daha bakın.Haksızlık etmeyin 307 ye.Hele 308 den inip 307 sine binip reno9 a benzeten arkadaşa biraz haksızlık olmuyormu demek istiyorum.
    hoşçakalın ...sevgiyle kalın...

Benim 307 Comfort versiyon ve 2006 model. Sıfır aldım. Premium versiyon ile Comfort arasında sadece aksesuar farkı var. Bahsettiğim sıkıntıların hepsi Comfort 307'de var. Ancak premium versiyonunda bir iyileştirme varsa bilemem.

308'in sürüş konforu tartışma götürmez biçimde 307'den iyi, bana göre...

• C4 kullanıcısı olarak Çok merak ediyorum 308 i. İşten güçten fırsat bulup bi test edemedim. En çokta süspansiyonları merak ediyorum yine seslimi diye. Şuan C segment HB de , İ30, Golf, Astra, Focus içinde alınacak tek araba 308 bence. Düşünen ler şu HDİ motoru bi deneyin. Dizelde 1 numara
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.