Şimdi Ara

Yeni Peugeot 308 (2014 sonrası - Ana Konu) (66. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
10 Misafir (1 Mobil) - 9 Masaüstü1 Mobil
5 sn
30.227
Cevap
294
Favori
1.548.204
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
43 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6465666768
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Peugeot un dizel yada dizel otomatikleri düşünüldüğü gibi değer kaybetmiyor.Özellikle kampanya döneminde alınan araçsa üstüne kar bile elde edilebiliyor.birde şu var tabi.hangi marka olursa olsun fiyat yükseldikçe değer kaybı fazla oluyor.forumda birisi hiç değer kaybetmiyor diye lanse edilen marka olan vw nin 2015 golf comfortlıne dizel otomatiğini 75k ya alayımı diye konu açmıştı.fiyatı 82500 hadi indirimle 80 e alsa 5000 tl değer kaybı var.308 dede uygun zamanda alırsan kesinlikle daha fazla değer kaybı yaşamazsın.
    ben 2013 ün hemen başında 208 dizel otomatik aldım.45binlik aracı 41 e indirdiler.aracı yaklaşık 20 ay kullandım.bu sürede araçta 9000 tl lik hasar kaydı oluşan kaza oldu.20 ay önce 41 e aldığım aracı 39k ya 1 hafta geçmeden sattım.bu araç kazasız olsaydı tıpkı polo gibi aldığımın 2-3k fazlasına satacaktım.
    308 in manuel dizellerinin piyasasını etkileyecek tek şey dizel otomatiğinin çıkacak olması.muhtemelen yüksek fiyattan çıkacağından fazla etkilemez.ama yüksek fiyattan çıkan dizel otomatiği alanda zarar eder.peugeot illaki araç satmayında fiyatı düşürüyor
    nissan qq için ise kullanmadığım bir araç.ama birkaçkez kısada olsa içinde yol aldım.gördüğüm tek şey aracın içmekanı kesinlikle kalitesiz.eski kasa için konuşuyorum.yeni kasayı sıfır alırsan daha sonra külliyen zarara satarsın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi icemy -- 1 Mart 2015; 18:16:35 >

• sadık06 S kullanıcısına yanıt
    2014 NİSSAN QQ ŞEHİRLER ARASI KULLANDIM, MANUEL VERSİYONDU AYNI ZAMANDA 3008' KULLANIYORUM.

BEN ARACI BEĞENMEDİM;
    KULLANDIĞIM MODEL 1,5 DİZEL VİSA MODELİYDİ.
    İÇ MEKAN DAR
    ARKA DİZ MESAFESİ 3008'DE DAHA GENİŞ. QQ'DE RAHAT EDEMEDİM
    BAGAJ KÜÇÜK
    ARKA TARAFTA 3 KİŞİ OTURDUĞUMUZDA SIKIŞTIK 3008'İMDE RAHAT YOLCULUK YAPABİLİYORUZ
    SÜSPANSİYONLAR İYİ DEĞİL
    VİRAJDALARDA HİÇ GÜVEN VERMEDİ
    HIZLANMALAR İYİ DEĞİL, 3008'İM DAHA SERİ
    İÇ MEKANDA KULLANILAN MALZEMEYİ BEĞENMEDİM, ÖZELLİKLE VİTESİN OLDUĞU BÖLÜM ÇOK KALİTESİZ. RADYO BÖLÜMÜNDE PİANO BLACK VARDI AMA BANA İÇİ BOŞ GİBİ GELDİ
    YAKIT KONUSUNDA İYİ.
    3008 Mİ QQ MI DERSENİZ KESİNLİKLE 3008 DERİM.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cngzhan -- 1 Mart 2015; 21:46:44 >
  • tazcan kullanıcısına yanıt
    S.O.S TUŞU VARDI BUNUNLA BERABER BİR ÖZELLİK DAHA VARDI İSMİ AKLIMA GELMİYOR , ŞİMDİ TEKRAR KONFİGÜRASYON YAPTIM BULAMADIM

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cngzhan -- 1 Mart 2015; 19:15:06 >
  • Connect SOS'den bahsediyorsun galiba Türkiye modellerinde bir tane 508'de görmüştüm, diğer modellerde var mıydı yada gelecek mi bilgim yok
  • ivanlocke kullanıcısına yanıt
    çelişkinin nedenini anlayamadım hocam inanın, kataloglarında da yükü azalttık diyip duruyorlar, ama o ağırlıkla az yakıyor öyleyse , benim kafam gene buna yoruyor olanı
  • Sayın İcemy ve Sayın Cengizhan teşekkür ederim..

Değer kaybı konusunda pejoda maalesef fark açılıyor.. qq o konuda kesınlıkle 2-3 adım önde..

3008 değil de 308le arasında kaldım :) Yine de sağ olun ...
  • sadık06 S kullanıcısına yanıt
    vallahi hocam benim görüşümde 2. ele düşen her araç değer kaybeder, 2011 de alanlar 2012 de çok şanslıydı , hatta aldığı fiyata satanlar gördüm, fakat QQ Da kendi segmentinde en mükemmel araç değil, suv düşünüyorsanız mitsubishi asx düşünmelisiniz birde derim, benzinli de olsa 1.6 motoru torku gayet (157 nm) yeterli ve sağlamlığından ve yakıtının muadillerine göre çok çok makul olduğu söyleniyor, yakıt dönüşümünde de brc my 11 kitlerle çok uyumlu ve fiyatı son derece makul, bana kalırsa mitsubishi gayet geçerli bir marka ama servis ağı zayıf, her kör fatmanın kendine göre bir alıcısı var, fakat QQ yu 308 le kıyaslamayın derim, 308 in dizel aracını 69 gibi bir rakama alabilirken QQ nun o donanımı için 80 üzeri rakamları gözden çıkarabilirsiniz.
    şimdiden hayırlı olsun derim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cngzhan

28 bin Euro Fransa'da burada 85-90 arası olur desek tadından yenmez

benim derdim otomatik de değil bir an önce almak da değil. bu adamlar her lansman da bir havalara sıçrıyor. 6 ay sonra fıss. 308 ugun fiyata alınırsa alınacak en güzel araç. bana göre golften iyi. ben aynı fiyat oolsa bile 308 alacak birisiyim. ancak ne olursa olsun 80K çok. bunun için fırsat kollayacağım. iyi indirim alırsam sıfır, almazsam 20 bini ve 1 yaşını geçmemiş 2. el. KISMET...
  • daha önce sormuştum ama kesin emin olan bir arkadaş cevaplarsa iyi olur. 308 hangi hızdan sonra hız sabitleme yapıyor. mesela clio4 30. çorsa da 30 du.
  • http://www.sekizincietap.com/event/peugeot-308-blue-hdi-eat6-basin-test-surusu/

16 martta test sürüşü varmış. güzel haber. bütün detaylar 1 hafta sonra gelir.
  • elcas kullanıcısına yanıt
    Kullanım kılavuzundan: "Hız sabitleyicinin devreye sokulması manuel olarak yapılır : devreye sokabilmek için aracın hızı asgari 40 km/saat olmalıdır. Düz vites kutusu ile araç en az üçüncü veya dördüncü viteste (motor donanıma göre) olmalıdır."

Benim araçta en az dördüncü vites. (1.6 e-HDi 115 hp)

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    60'dan sonra hızı sabitliyor.
  • Bugün eşimin aracını teslim almak için İstanbul'a gittik. Araç teslimi öğleden sonraya kalınca bağdat caddesine yakın peugeot bayisi bulmak için peugeot Türkiye'yi aradım kadıköy can peugeot çıktı, aradım yerleri Ümraniye'de çıktı. Telefondan aldığım bilgiyi sizinle paylasayım;
    Ellerinde 2014 model 1,2 varmış; 76 bin lira dediler gelip alabileceklerini de söylediler Dizel'de karar kıldığım için vakit geçirmek amaçlı yakın bayi olursa gitme niyetindeydim. Yüz yüze görüşelim üst yetkililerimizle de görüşürüz uygun bir fiyata teslim ederiz dediler. Araç özellikleri; cam tavan + geri görüş + navigasyon + beyaz.

DİZEL OTOMATİK NİSANDA GELİYORMUŞ.
    Hocam benim kullandığım 1,2 de 60 da sabitlendi. 3008'imde de 60'da sabitleniyordu. Hiç denediniz mi? yoksa yazdığınız gibi motora göre mi değişiyor?
    Dizel otomatik allure 80K olursa peugeot'da sıra olur
    SİVAS'LI OFZ DOĞRUYU SÖYLEMİŞ, OFZ'DEN ALACAĞIM 308'İ. DÜRÜST ESNAF KAZANSIN.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cngzhan -- 2 Mart 2015; 21:36:58 >
  • cngzhan kullanıcısına yanıt
    Yarın dener cevap yazarım. Ama 4'üncü viteste saatte 40 km gitmek motor için pek sağlıklı olmaz.

Merak etmiştim bende.Teşekkür ederim.
  • cngzhan kullanıcısına yanıt
    Ofz bana Mart'ta Türkiye'ye gelmiş olacak demişti. Göral ise aracın üretim bandına bile girmediğini, girse ilk onların haberi olacağını söylemişti. Mart'ın 15'inde basın tanıtımı, Nisan'da showroomlarda.

Bu göralı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Peugeot Fransa sayfasından anladığım kadarıyla dizel motorlar; 92 hp manuel 5 ileri, 120 hp manuel 6 ileri, 120 hp otomatik 6 ileri olmak üzere üç seçenek olarak üretiliyor. Ve mevcut 115 hp motordan yakıt tüketimi daha da düşük. GT'lerin motor seçeneklerini yazmıyorum.
    Yani bizim 115 hp manuel 6 ileri şanzımanlı motorlar bir senede demode üretimi bile olmayan motor oldu.
    Umarım yanlış anlamışımdır.
    Bu konuyu bayiler ile görüşme durumunda olan arkadaşlar, sorup bizi aydınlatırsa sevinirim.

http://www.peugeot.fr/decouvrir/nouvelle-308/5-portes/p=motorcompare/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ivanlocke -- 2 Mart 2015; 23:34:37 >

• 
Sayfa: önceki 6465666768
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.