Şimdi Ara

Yeni Peugeot 308 (2014 sonrası - Ana Konu) (536. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
30.227
Cevap
294
Favori
1.548.240
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
43 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 534535536537538
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • oha ya mesai bitiyo anca bakabildim, çok yoğundu, evdeki pc ye de format atcam, iş bitmiyor, bu hafta geçmek bilmiyor, hepinize yarın tek tek cevap vercem, okuyamdım bile bi yerde 224 tl gördüm hoşuma gitçek bişeye benziyo, nicki mi yarın evrakmemuru olrak mı değiştirsem ne :))) rahmetli levent kırcanın tiyatrolarındaki gibi aynı :)))

olası nicklerim;
    whatyourpapers
    papersofficer
    ya da eskisine devam mı ??? :)) konu dışı saçmaladım :))))
  • quote:

Orijinalden alıntı: otmotvmhndsi

Elektrokrom iç dikzi aynasına baktım.

Parça Kodu: 98000183XT Fiyatı: 194,58TL

Bağlantı adaptörüde almak şart : 16105434XT Fiyatı : 34,08 TL

Toplam 228,66TL tutuyor. Bence gayet mantıklı bir yatırım. Herhangi gibi bir elektriksel bağlantısı var mıdır onu bilmiyorum. Servise danışmak lazım.

@bakım er @eisenberg @memurpower

Üstad kendinden kararma özelliği kazanmış oluyormu ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ankara ekibi ;

13 Şubat 2016 Saat 13:30 AOÇ de buluşma yapalım diyoruz. Hem eski katılımcılarla dostluk pekiştirmek sohbetlere kaldığımız yerden devam etmek, hemde Aralık/Ocak ayında yeni 308 lerine kavuşan dostlar ile tanışıp kaynaşmak için haftaya cumartesi(13 Şubat 13:30) da buluşalım.

Katılımcılar lütfen kendilerini belirtsinler, saat ve mekan konusunda değişiklikler yapabiliriz.
  • Selam arkadaslar bugun sanzumandan gelen bir ses dikkatimi cekti araba calisir vaziyette vitesi p den d ye alirken bir takirti geliyor icerden duyulmuyor ama disardan bayagi bir ses geliyor sanki tenekeye birsey carpmis gibi sizlerdede varmi bu ses

• quote:

Orijinalden alıntı: reco038

Selam arkadaslar bugun sanzumandan gelen bir ses dikkatimi cekti araba calisir vaziyette vitesi p den d ye alirken bir takirti geliyor icerden duyulmuyor ama disardan bayagi bir ses geliyor sanki tenekeye birsey carpmis gibi sizlerdede varmi bu ses

Sesi surekli yapiyorsa video ya cekip paylasirsaniz seviniriz ki bizde yorum yapalim.

• En kisa surede paylasirim

• quote:

Ankara ekibi ;

13 Şubat 2016 Saat 13:30 AOÇ de buluşma yapalım diyoruz. Hem eski katılımcılarla dostluk pekiştirmek sohbetlere kaldığımız yerden devam etmek, hemde Aralık/Ocak ayında yeni 308 lerine kavuşan dostlar ile tanışıp kaynaşmak için haftaya cumartesi(13 Şubat 13:30) da buluşalım.

Katılımcılar lütfen kendilerini belirtsinler, saat ve mekan konusunda değişiklikler yapabiliriz.

@kocaballi @a.f.schumi @yrgc_k @cogullu @pugtr
  • quote:

Orijinalden alıntı: Simurg72

09.12.2014 verdiğin bilgiye göre.

Şimdi ben bu aracı 2015 Aralıkta aldım. Ruhsatta model yılı olarak 2015 yazıyor. Bu araç 1 yıl yatmış öyleyse.

Ve şu anda kendimi kötü hissediyorum...

Slm.

Bu konu hakkında bugün pejoya gitmişken sorayım dedim. Şu benim aracın üretim ayı yılı nedir diye. Ruhsattaki muayene tarihine göre bu araç 2014 Aralık olması lazım.

Onlarda bana olamaz çünkü sizin aracı hatırlıyoruz kesinlikle 2015 yılı üretimi dediler. Bende mantıklı bir açıklama getirinde benimde içim rahatlasın dedim. Aracın fransızca ve türkçe teknik belgelerini getirdiler. 09/2015 üretim. Megerse benim araç engelli aracı olduğundan ve engelli sürüş aparatı takıldığından vizeye girmesi gerekiyordu. Vizeye girincede ilk üç yıllık süre 2 yıla düşüyor. İkna oldum ve mutlu şekilde evime geldim.

Pejoya neden gittim. Araçta tuhaf bir tıkırtı başladı. Şöför koltugunda oturunca tıkırtı sol arkadan geliyor. Yolcu koltuğuna oturunca sağ önden. Neyse usta bu büyük ihtimal motor kulağından dedi. Parça sipariş edildi. Bugün parça takıldı. Otobandan eve geldim ses duymadım. Yarın İzmir Bucanın bozuk yollarında test edeceğim aracı.

• Selamlar Arkadaşlar,

Bugün Edirne'ye Şaziment'le (1.2 Allure) gittim :), gidiş güzergahında kuzeye yönelip Dupnisa Mağarası'na uğradım, sonra Edirne'de ciğerimizi yedik, Karaağaç ta gün batımı yapıp döndük 😊

Arkadaşlar Edirne yolunda 90'a sabitledim, arada yokuşlara girmeden önce 100-110'a çıkıp yokuşda 90'a düşerek devam ettim, kısa sonuçları paylaşıyorum

Full depo ile ~650 km yaptım, eve vardığımda daha 250km daha gider görünüyordu yol bilgisayarında... Aslında fena bir trafiğe de yakalandım dönüşte... Daha çok olabilirdi

Hiç sıfırlamadan...
    Istanbul - Dupnisa ayırımına kadar 5,6lt
    Ayırımdan Dupnisa ve tekra ayırıma dönüşte 6,3lt
    Dupnisa ayırımdan - Edirne 6,1lt
    Edirne - Istanbul 5,7lt

Buradan ben şu sonucu çıkartıyorum, dağ bayır gitmiyorsak düşük hızlarda, bu araçla kasmadan 90 sabit 1000km zorlanabilir... Üstelik araçta 4 kişiydik ve 18" lastikler var

Edirne yolunu bilenler için söylüyorum, anlık değerler eğime göre 5lt ile 10lt arasında değişiyor, yol düzse ve eğim aşağı ise 0lt ile 5lt arasında değişiyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Salyangoz -- 3 Şubat 2016; 23:51:23 >

• reco038 R kullanıcısına yanıt
    Vites değişiminde bilhassa aracı park edecekken cok sık ileri geri yapıyoruz, o sırada hanım gel gel yapıyor😀, yani cam açık oluyor o anda ileri geri yaparken ses duyuyorum ama en başından bu yana var yeni birşey degil.

• Simurg72 S kullanıcısına yanıt
    Sevindim bu duruma Aracınız yeniymiş, belki de forumun en yeni üretim aracı

Buca DEÜ İİBF 4 yıl, sonra kardeşim Eğitim Fakültesi 4 yıl. Eşek heykeline yakın oturuyordum Hey gidi yıllar.....
  • sayın @a.f.schumi ben aynamdaki eksen kaymasını yazmıştım, mandalladığım zaman eksen kayması oluyor, @mühendis arkadaşımız da 224 tl gibi uygun bir fiyat bulmuşken bayiye gitmeyi düşünüyorum bu ay, duruma bakıcaz hocam, bende de film var ama 3 numara gri, dışardan bakınca içi gözükebiliyor, çünkü film den ötürü önümde adama ceza kestiler, dersimi aldım fakat bu film olayında ceza kesilen en ünlü yerimiz marmaristir, camların çok koyuysa çok dolanma marmariste hocam önerim, onun haricinde hala insanımız röleli far kullanıyo beyaz ışık kullanıyor ve bende ki film bunu kırmaya yeterli değil, en az 2 numara film çekmek lazım bende o filmi çektirmem hocam ceza riskini göze alamam, herneyse mandallama da da eksen kaydığı için 250 tl aynaya verebilirim hocam

ayrıca @mühendis arkadaşım o fiyat araştırması için de sana çok teşekkür ederim, uygun bir fiyat olmuş, hocam böyle konularda yardımcı oluyorsun ya çok teşekkür ederim, alsakta almasakta bu konuda bir tanesin :)))
    sen napıyosun @eisenberg sesin çıktıığı yok

@elcas hocam resimleri yüklemede tarayıcı ya da internet hızında sorun olabilir, önce tarayıcını değiştir başka bir tarayıcıda da yüklemeye çalış fotoları 240 px olarak dene hocam önce, internetin zorlanmasın ondan da kaynaklanıyor olabilir.

• memurpower M kullanıcısına yanıt
    Ortalardayım hep

Arka cama yapılan filmin numarasının cezaya konu olduğu sanmıyorum hocam(en koyusu bile olur), ön ve ön yan camlar önemli.....
  • sebati06 kullanıcısına yanıt
    Merhaba hocam. Emin olun yalnız değilsiniz.

Ben de Golf 7 kullanıcısıyım. Malum bizim konu VW ve anti-VW trollerinin savaş alanıdır. Oradan zevk alamayınca, düzenli olarak Astra-K forumunu okumaya başladım. Baktım oranın da tadı kaçıyor. İnsanlar arabasını güzel yönleri ile seveceğine, torpido ışığı, arka kol dayama, depo dalgakıranı gibi gereksiz mevzular ile uğraşıyor. Ben de en son olarak 308 forumunu okumaya başladım. Baktım buradaki kullanıcılar gayet ılımlı ve düzgün insanlar. Kullanıcısı olmamama rağmen zevkle okuyorum yazılanları :) Golf almadan önce 1,2 EAT6 Allure almaya niyetli olduğum için gerekli araştırmasını da hep bu konudan yapmıştım. Tüm 308 kullanıcıları hepinze Antalya'dan selamlar. Kazasız belasız sürüşler dilerim
  • Tekrar teşekkürler

Katılımlarınızla bizler de çok memnun oluyoruz, araçlar olmasa da gönüller bir olsun
  • quote:

quote:

Ankara ekibi ;

@kocaballi @a.f.schumi @yrgc_k @cogullu @pugtr

Çok güzel düşünmüşsünüz. Ama öncesinde Kızılcahamam programı yapmıştık bu 13-14 şubat için. Ama daha netlik kazanmadı, programda değişiklik olursa mutlaka katılmak isterim. Önümüzdeki hafta netleşir..

• memurpower M kullanıcısına yanıt
    internet hızım iyi. fiber. ancak başka tarayıcı ile denememiştim. deneyeyim. ilgine teşekkürler.
  • fasson kullanıcısına yanıt
    hocam, yengenin söylenmesi olmasın.
  • 150ye 30 anında indirim n11 de, %20 ye geliyor kod>>>"evkuşu30TL" tırnaksız

oto aksesuar vs. dahil ihtiyacı olanlar...
  • https://www.youtube.com/watch?v=lX5BXDE58tc&feature=youtu.be

2 günlük kasmanın sonunda pes ettim. ve 15 saniyelik 15 fotoğrafı video olarak yükledim. böyle bilgileri konu açarak verirdim. ancak tartışma çıkarmak istemediğimden muhabbet amaçlı linkini atıyorum. 9 km lik ortalama İzmit çıkışı. 41 km lik ortalama trafiğin arttığı yerler. 3.5 ortalama Bursa girişi. toplamda 15.5 litre. en son fotoğraf 440 km kalan menzil.

yolculuğum 5 günlük bursa gezimle ilgili. İzmit- Bursa arası git-gel 300 km. gerisi Bursa şehir içi gezme.

308 ile benzer bir özelliğinden bahsedersek; manuel dizel 95 CO2 salgılıyor. clio4 de aynı. blue HDİ otomatik de aynı.

• 
Sayfa: önceki 534535536537538
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.