Şimdi Ara

Yeni Peugeot 308 (2014 sonrası - Ana Konu) (51. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
30.227
Cevap
294
Favori
1.548.192
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
43 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4950515253
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: yagokhan

Bilgilendirme amaçlı e-HDI 1.6 115bg yakıt tüketimini yazıyorum.
    600km şehir içi kullanımda (ankara) 5.1lt/100 km yakıyor. Rodaj+kış şartları ve Kış lastiği ile.

Otomatik şanzıman gelince iyice düşer
  • quote:

Orijinalden alıntı: cngzhan

quote:

Orijinalden alıntı: udmexpert

Bugun 308 sahibiyle konustum 1.2 turbo motordan az yakıt beklemeyin arkaadaşlar 80 le tın tın giderseniz şehirler arası az yakıyor. Basarsanız 5-6 ya katlıyormus

Istanbuldan ankara geldim 1.2 turbo otomatik. Sabiha Gökçen Havalimanı'ndan Düzce'ye kadar 170 in altına trafik sıkışmadıkça inmedim yakıt tüketimim 9.6 litre idi. Düzce'den sonra 100e sabitledim sakin sakin geldik 5.3litre tüketti .

Bende crdi koreli var 170 in altina inmeyimce dizel olduğu için 5,5 litre yakiyor. 90 la 4 litre en fazla ama geçmesi imkansiz bu değerleri

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Full depo mazot ile 570 km'de yakıt düşük ikaz lambası yandı. Ekonomik kullanmaya çalışmadım. 300 km'si şehir dışı.
    Depoda yaklaşık 5 litre kadar yakıt kaldıysa 100 km'de 8,4 lt yakmış.
    Araç 2000 km'de. Allure 1.6 e-hdi 115 beygir.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 200'ün altına inmediniz sanırım, yoksa mümkün değil.
  • Aracımda 184 km'nin üzerini henüz göremedim. Sürekli 184 km ile gidebilecek derecede şoför değilim. Herhangi araç, 200 km hızda mazotu deyim yerindeyse içer.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 308 gt için bayiye sordum bilmiyoruz dediler ama steyşin vagon 2015in sonuna gelebilirmiş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cngzhan -- 24 Ocak 2015; 23:30:14 >
  • 2014 yılı başında euro 3 tl civarına gelmiş,ötv artışı ile birlikte %10-15 arasında otomobillere zam gelmişti. Rulo düşmeye başladı, hatta mevcutta 2.65 seviyelerine geldi. Peki, kur kaynaklı indirim neden yapılmıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: yivlik

2014 yılı başında euro 3 tl civarına gelmiş,ötv artışı ile birlikte %10-15 arasında otomobillere zam gelmişti. Rulo düşmeye başladı, hatta mevcutta 2.65 seviyelerine geldi. Peki, kur kaynaklı indirim neden yapılmıyor.

Basit; çünkü kâr marjı artıyor firmaların.

• quote:

Bugun 308 sahibiyle konustum 1.2 turbo motordan az yakıt beklemeyin arkaadaşlar 80 le tın tın giderseniz şehirler arası az yakıyor. Basarsanız 5-6 ya katlıyormus

Konya gibi düz bir şeihirde 1.2 motor az yakar.

İstanbul gibi yokuşlu ve trafikli bir şehirde 1.6 motordan fazla yakabilir .

Tecrübe ile sabittir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CATBALCA -- 26 Ocak 2015; 2:47:14 >
  • CATBALCA kullanıcısına yanıt
    Dediğiniz e katılmıyorum hep yokuş çıkılmaz herhalde her çıkışın bir inişi vardır

• quote:

Orijinalden alıntı: tazcan

Dediğiniz e katılmıyorum hep yokuş çıkılmaz herhalde her çıkışın bir inişi vardır

Tabiki her çıkışın bir inişi vardır ama ben İstanbul şehir trafiğini kastetmiştim . Boş bir yolda dediğin tabiki doğru .
  • quote:

Orijinalden alıntı: CATBALCA

quote:

Konya gibi düz bir şeihirde 1.2 motor az yakar.

İstanbul gibi yokuşlu ve trafikli bir şehirde 1.6 motordan fazla yakabilir .

Tecrübe ile sabittir.

Gayet 120 sabit hızlarda 5,5 lt yakalanıyor hocam otobanda. Benim araç 5000 de 3500 şehir içinde yapılmıştır ( muğlada oturuyorum her gün muğla-ula yapıyorum ki gayte yokuşlu bir yoldur) 6,7 ortalamam var, bi dizel tabi ki ama öle benzinide içmiyor yani.

• bende muğla merkezde kullanıyorum, havaların yağışlı olmasından ötürü şehir içinde çok kullandım, motor ısınmadan işe varıyorum nerdeyse, ortalamam 6,2 benimde, yatğana köyceğize akyaka ya da gittiğim oldu , yarım depoya düştüm, araç 400 km yaptı bu zor şartlarda, benzini içmiyor hocam, ama aracınızı 80 le sürün birde ortalama direk 4,2 ye düşüyor, bi ara izmire gitcek olurasam denicem. tın tın git git bitmez artık yol :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: yagokhan

Bilgilendirme amaçlı e-HDI 1.6 115bg yakıt tüketimini yazıyorum.
    600km şehir içi kullanımda (ankara) 5.1lt/100 km yakıyor. Rodaj+kış şartları ve Kış lastiği ile.

ortalama hız ne gösteriyor ?

Benim araç 25km/h ortalama hız ile 6,3 gösteriyor şuan.

Sizin yakaldığınız değer çok iyi, nasıl yaptınız ?
  • vizly V kullanıcısına yanıt
    ortalama hızım 33 idi hocam hocam 6,2 gösterirken, fakat bu hafta bu kadar yağmurdan sonra 6,6 ya ulaştım 22 mi ne oldu ortalama hızım :( yağmurlar kesilse bari artık, şehir içinde benzin deposuna, cem yılmazın açık büfe espirisi gözüyle bakıyorum, biteceeeek, kalan menzilim de 330 oldu artık. ama 330 yaparsa iyi toplamda 730 km ile iş biter. fakat yaklaşık 100 km zarara girerim, önceki menzillerim 830 ve 780 km idi.
  • vizly V kullanıcısına yanıt
    Benim ortalama hızım 34km/h ondan kaynaklı olabilir.
    Daha net bir sonuç paylaşabilirim araç 80TL mazot ile 375km yaptı.
  • quote:

https://www.youtube.com/watch?v=qJzm2lJPnY8

Sayın hocam bu adamın bir kaç videosuna baktım takmış espye herif. Birde bunların tüketim verilerini pek kale almamak lazım arabanın canına okuyorlar Vicdansızlar.

• cngzhan kullanıcısına yanıt
    Dediğinize katılıyorum fakat 6.5 - 7 arası yakar diye düşünüyorum bence bu rakam da oldukça iyi. Ayrıca süspansiyon konusunda bence yanılıyor ben test ettim oldukça konforlu

• quote:

Dediğinize katılıyorum fakat 6.5 - 7 arası yakar diye düşünüyorum bence bu rakam da oldukça iyi. Ayrıca süspansiyon konusunda bence yanılıyor ben test ettim oldukça konforlu

Aynen hocam böyle bir araçta espyi kapatıp eğlenen kaç kişi vardır acaba ? Süspansiyonları bende gayet beğendim konfor odaklı yapılmış bu araç. Şanzımanda çift kavrama gibi değil diyor artık dsg efsane oldu ki ondaki hissizlik bunda yok bence çift kavramalardan daha iyi şanzıman. Tek eksik nokta fiyatı 10 bin indirsinler alır götürür 308 diyorum. Ama rakibide aynı fiyatta olunca kalsın bu fiyatta diyorum Ben eşime araba alınca bekleme kararı verdim dizel Otomatik gelsin onuda test edelim sonra verelim siparişi inşaallah

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cngzhan -- 31 Ocak 2015; 0:27:28 >

• 
Sayfa: önceki 4950515253
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.