Şimdi Ara

Yeni Peugeot 308 (2014 sonrası - Ana Konu) (41. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
9 Misafir - 9 Masaüstü
5 sn
30.229
Cevap
294
Favori
1.548.493
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
43 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3940414243
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • *Ağırlık: 1090 kg (bu segmentte bu kadar hafif bir araba yok.astradan 228 kg.golfden 120 kg daha hafif)
    *Motor:1.2 cc 130 hp 230 TORK (o kadar torku nereye sığdırdılarsa)
    *Yakıt:4.6 (karma)
    Bir golfçü olarak doğuş un boş arabaları yüksek fiyatlara satma açgözlülüğünden golften de soğudum.Yarın test etmeye gideceğim.Beğenirsem acımam alırım.
  • Motorun güçlü ve ekonomik olması
    Şanzımanın tam otomatik, Aisin marka olması ve iyi performansı
    Aracın tip olarak gayet güzel durması
    Nispeten aracın orijinalliği
    Araç içi konfor ve sessizliği
    Servis ağının geniş olması

Gibi gibi nedenlerle bence şu an en alınası araç. Ama fiyatlar ne öyle ya

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Gittim test ettim aracı.308 1.2 130 hp.Aracın motoru ataklık,ivmelenmesi çok başarılı.Ama araba fazla yanlıyor şase ile mi süspansiyonlarla mı ilgili bilmiyıorum ama sıkıntı var.Almam.
  • "yanılıyor" derken ne demek istediniz?

• "Yanlıyor"

• Başka bilen var mı "araba yanlıyor" ne demek olabilir? Kullanıcılar sizin arabanız da yanlıyor mu?

• Yanliyor demek sert girilen virajlarda aracin yan yatmasidir. 1.2 130 bglik motoru 301e takarlarsa satış rekoru kırarlar.

• bugun bindim arkadasim ilk gelen hatta dergilere teste cikan 308'i almis 45k'ya 1.2 82hp olani. Tek kapi boyaliydi.full modeliydi sanirim. ici bana cok yalin geldi koca on gogus altinda sadece cd girisi var. klima ve navigasyon+teyp fonksiyonlari ekrandan dokunmatik kontrollu. motoru cok zayif geldi ama normal 82hp. bozuk yolda sessizdi biraz trim sesi var. 100'den sonra ic gurultu hissedilir derecede artti. Gorunus guzel ama sanki eski kasa daha premium duruyordu tabi bu kisisel

• Virajlarda sağa dönerken sağa,sola dönerken sola yan yatıyor,savrulup gidecekmiş gibi güven vermiyor.
  • meganers kullanıcısına yanıt
    şimdi sizlere soruyorum ön göğüs yalın deniliyor bana da öyle geldi fakat biraz da düşündüm ki araç kullananların yüzde kaçı o düğmelerin çoğunu kullanıyor kesinlikle eminim ki o teypteki o birsürü düğmenin yüzde 50 sinden fazlası kullanılımıyor .astra da o kadar düğme var ki çoğu kullanılmıyor ben dahi kendi 308 imindeki teyp kısmındaki düğmeleri çoğunlukla kullanmıyorum bence yeni 308 dokunmatik ekranlı yalınlık güzel tabi ki bazı eksiklikler olabilir bu da zaman la düzenlenebilir.
  • tazcan kullanıcısına yanıt
    bilemiyorum ama ben yeni kasanın işçilik ve kalitesini beğendim dizel otomatiği bekliyorum ve bizim bulumduğumuz ildeki bayi 1.2 nin test aracını getirirse onu denemek istiyorum. bakalım yeni 308 veya 3008 düşünüyorum.tabi zaman ve şartlar neyi değiştirir bilemem değiştirme zamanına kadar başka daha iyi bir araç alternatifi olursa onlarıda deneyebilirim illaki pejo demiyorum ama şu an pejo .bazı beğendiğim başka araç modelleri var ama onlar çok fiyatlı birde kia ceed te alternatif olabilir dedim ama araç güzel f1 vites var fakat dizel otomatiği çok yakıyor ve bence fiyatta fazla
  • tazcan kullanıcısına yanıt
    Kia ceed alternatif olabilir demişsiniz ama size şu uyarıyı yapayım.yakın arkadaşım bugün bana uğradı ve kardeşi Hyundai i30 u şirketi kiralamış ve kullanıyor.son derece dikkatli kullanan birisi ve 32 km ort hızda tüketimi 8.2.hatta bana benim kullanışımdamı sorun var diye sordu.özellikle aracın hızlanmasından pek memnun değildi.
    Edit:araç dizel-otomatik

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi icemy -- 11 Kasım 2014; 1:03:11 >
  • icemy İ kullanıcısına yanıt
    yakıttan sonra artık ceed düşünmüyorum. şimdilik yeni 308 veya 3008
  • icemy İ kullanıcısına yanıt
    şehiriçinde daha az yakan 130 bg lik dizel otomatik araç örneği verir misiniz? herkes hyunda ve kia nın dizelinin çok yakmasından şikayetçi ama kimse arabanın gücünü hesaba katmıyor. kaldı ki ceed comfort plus iç mekan kalitesiyle bence ancak golf yarışabilir. inanılmaz kaliteli.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mrtarumar

Virajlarda sağa dönerken sağa,sola dönerken sola yan yatıyor,savrulup gidecekmiş gibi güven vermiyor.

308 sevmem ama test sürüşünde ciddi manada zorladım 308 ben yatma göremedim aksine ağırlığına rağmen yol tutuş başarılı

• ilginç..Tabi ben kendi arabama göre kıyaslıyorum,bu arada yol tutuşdan bahsetmiyorum çünkü kaydığını,savrulduğunu görmedim.Örnek vermek gerekirse sola doğru virajı alırken sağ taraf tekerlekleriyle çamurluklar arası sanki 30 cm açılıyor gibi hissettim.Süspansiyonlardan kaynaklı olabilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mrtarumar -- 11 Kasım 2014; 10:08:40 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: texjrwillerjr

şehiriçinde daha az yakan 130 bg lik dizel otomatik araç örneği verir misiniz? herkes hyunda ve kia nın dizelinin çok yakmasından şikayetçi ama kimse arabanın gücünü hesaba katmıyor. kaldı ki ceed comfort plus iç mekan kalitesiyle bence ancak golf yarışabilir. inanılmaz kaliteli.

dizel değil o seviyede yakmayan benzinli motor bile örnek verebilirim.dizel olarak e-hdi,1,6 dci yada 110 luk tdi ler çok çok daha az yakıyor.aklıma gelmişken opel astranın 136 hp lik aracı yine hyudai den az yakıyor.ayrıca yine aracı kullanan altında 130 hp lik bir araç olduğu hissine pek kapılmıyor.ama bu dediklerim dizel otomatik için.manueli mutlaka daha farklıdır.
  • Sw ve 1.6 blue hdi ,6 ileri aisin ile bekliyorum bu araci ,ilerde 2. El de cok is yapacak sahsim adina

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rdiesel -- 11 Kasım 2014; 10:49:15 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: icemy

quote:

dizel değil o seviyede yakmayan benzinli motor bile örnek verebilirim.dizel olarak e-hdi,1,6 dci yada 110 luk tdi ler çok çok daha az yakıyor.aklıma gelmişken opel astranın 136 hp lik aracı yine hyudai den az yakıyor.ayrıca yine aracı kullanan altında 130 hp lik bir araç olduğu hissine pek kapılmıyor.ama bu dediklerim dizel otomatik için.manueli mutlaka daha farklıdır.

şehirçinde daha az yakan 130 bg lik turbo motorlu bir benzinli mümkün değil. fizik kurallarına aykırı. opel in 136 bg lik otomatiği henüz gelmedi bildiğim kadarıyla. gelince öğreniriz. 110 bg lik otomatikleştirilmiş manuel şanzımanlı e-hdi ler klasman dışı çünkü hem beygiri düşük hem şanzımanı farklı. dolayısıyla 130 bg lik otomatik hyundai-kia ya fazla diyebilmek için eşdeğer bir motor şanzıman ikilisiyle kıyaslayıp yorum yapmak gerektiği kanaatindeyim

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: icemy

quote:

şehirçinde daha az yakan 130 bg lik turbo motorlu bir benzinli mümkün değil. fizik kurallarına aykırı. opel in 136 bg lik otomatiği henüz gelmedi bildiğim kadarıyla. gelince öğreniriz. 110 bg lik otomatikleştirilmiş manuel şanzımanlı e-hdi ler klasman dışı çünkü hem beygiri düşük hem şanzımanı farklı. dolayısıyla 130 bg lik otomatik hyundai-kia ya fazla diyebilmek için eşdeğer bir motor şanzıman ikilisiyle kıyaslayıp yorum yapmak gerektiği kanaatindeyim

Yeni 308 1.2 thp 130 hp ile test sürüşünde 6,5 lik değer elde ettim.sürüşün geri dönüşünde biraz sıkıştırmama rağmen 7.5 değerini gördüm.benden önceki kişide yine 6.4 lük değerle bitirdi.üstelik araç daha 200 km de.
    308 1,2 thp 130 hp EAT6 4,1-4,9-6,3........4.4-5.2-6.5
    HYUNDAİ İ30 1,6 CRDİ 128 HP AT 4.5-5.5-7.2
    Katalog verileride bu yönde zaten.
    Hyundai yüksek beygirli ama birçok kişiden bu beygiri hissedemediğini duyuyoruz.kendim kullanmadım bu konuda yorum yapamıyorum.ama 105 hp golf tdi 0-100 10.7 sn iken i30 11.7 sn.var olan gücü aktarmada sıkıntı var.yüksek beygir tüketime negatif faktör olsaydı BMW 3.20 D 184 hp i30 dan fazla yakardı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi icemy -- 11 Kasım 2014; 12:45:29 >

• 
Sayfa: önceki 3940414243
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.