Şimdi Ara

Yeni Nvidia Mobil GTX 1060, 1070, 1080 inceleme (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
196
Cevap
3
Favori
4.646
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Aynen öyle. Masaüstü performansını aynen yakalamış. Mobilin masaüstünden farkı kalmadı. Az yakan çok kaçan diye buna denir bide pahalı olmasalar..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Donanımı ne kadar iyi olursa olsun, ister çiftli ister 4 lü gpu'su 16 çekirdek işlemcisi olsun. Laptoplar aşırı ısınıyor. 2-3 ayda bir içinin açılıp temizlenmesi termal macunlarının yenilenmesi şart. İstediğiniz soğutucuyu kullanın. Hayatım boyunca monster da olmak üzere 4 tane laptop kullandım hepsi sözde canavardı. oyun oynamak ve ya grafik animasyon montaj işleri yapıcaksanız kesinlikle laptop felan almayın.

İlk 2 ay canavar gibi kullanırsın sonra oyunlarda frame düşüşleri yaşarsın, makine cayır cayır ateş saçmaya başlar, oyun laptopu kullananların bunu biliyor olması gerekirdi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi stabwound -- 16 Ağustos 2016; 17:32:48 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Akinau

4500 önerisi olan varmı 5600 çok fazla bunları beklerken arafa düştüm

Ayni durumdayim. Almisken yeni gpu lu alayim dedim ama bu fiyatlar cok yuksek.

Ayrica yarin gtx 1000 serisinin mobil versiyonlarinin tanitilacagi dusunuluyordu. Simdi bunlarin gtx 1000m lileri cikacak mi yoksa bundan sonra desktop gpulari mi kullanacaklar?

• fırat.ç. kullanıcısına yanıt
    Bunlar iste yeni cikanlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: Drakoid

Bunlar iste yeni cikanlar.

Alan da pisman oldu almayan da.

Gtx960mli, klavye aydinlatmali ve ekrani kaliteli en uygun fiyatli laptop hangisidir?

• fırat.ç. kullanıcısına yanıt
    Hp pavilion 15 muhtemelen. 3000 lira civarinda hatta 2789a da vardi galiba hepsiburadada.

• quote:

Orijinalden alıntı: Koray
    8GB ram ve SSD olmayan bi cihaz için 5600 uygun mu? Yeni nesil gpu dışında hiçbir olumlu tarafı yok takmışlar gpuyu dayamışlar fiyatı...

240gb ssd var, ram 16 olsa daha iyi olur tabi ama açıkcası 120gb ssd 16gb ram yerine bunu tercih ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi trulli -- 16 Ağustos 2016; 18:30:56 >
  • arkadaşlar daha 3 gün önce abra v7 6.4 gtx960m li bir pc yi 16gb ram ve 1tb hdd ile 4000 liraya aldım daha pc gelmedi fiyatlar düşer mi elimde patlamasın pc yorumlarınızı belirtin acil yardım lazım .
  • arkadaşlar daha 3 gün önce 960m li abra v7 6.4 satın aldım pc henüz elime ulaşmadı acaba iade etsemmi 16gb ram ve 1tb hdd ile satın aldım yorumlarınızı esirgemeyin teşekkürler .
  • stabwound kullanıcısına yanıt
    Kullandığın yere bağlı olarak değişir bu dediklerin bence.2-3 ayda içini açılıp termal vs değişecek ise kömür ocağında çalışıyor olması lazım pc. Ev ve ofis işinde çalışıyorsanız abartı örnek verdiniz. Bence laptop alırken yanlış kasa seçimi yapılıyor.6-7 aylık laptopumun içi aşağıda;
    Yeni Nvidia Mobil GTX 1060, 1070, 1080 inceleme

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PanikAtak -- 16 Ağustos 2016; 18:44:52 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: gravelyn

Yapmayın hocam 5600 TL nin neresi ucuz yahu? Ne kadar zengin olmuşuz haberimiz yok ya. Herşeyi 12 taksitle alıyoruz sonra soran olunca bak benim şuyum var diyoruz. 5600 TL asgari ücretle çalışan birinin aldığı maaşın neredeyse 4 katı. Yahu bunlar orta seviye GPU lar. Orta seviye gpu lu laptop almak için bu ülkede en aşağı 8-9 bin gelirin olması lazım.

Şimdi 5600tll tabiki az bir para değil ama ben uygun derken piyasada olan oyun notebooklarını kıyas aldım. Örneğin şu anda piyasada MSI ın GS60 modelinin 970m li versiyonu mevcut 6500tl y satılıyor. 970m nere 1060 mobile nere:) O açıdan uygun olduğunu söylüyorum. Yoksa tabiki hiç az para değil.

Ama bu performansta bir gpu yu da 960m li notebooklar fiyatına satılması biraz iyimserlik olur.

Keşke olsa tabi...

• Fiyatlarin cok hatta asiri pahali olmasi haricinde 1060 laptoplara baktim hepsi 180w kullaniyor cikmadan once 150w olacagi soyleniyordu.Haliyle bu ekran karti ust seviye olarak dusunulmus anlasilan.Zaten 1060 in 980m den ustun oldugu dusunulurse 180w normal karsilanabilir.Su durumda uygun fiyatli ve 120w seviyesinde olan laptoplar sanirim 1050 serileri olacak ve buyuk ihtimal 970m den ustun olacaklardir ki buda rahatlikla FHD 60Hz bir laptop icin uzun yillar yeterli olacaktir diye dusunuyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: TTumen

/>

• Bunlara verilecek parayla sistem toplanır daha iyi. Amacının dışına çıkıyor artık , laptop alan adam hafif olsun rahatça taşınsın çantaya vs sığsın ister . Bunları al eşek ölüsü gibi evde masaya koy dursun . İşlevsiz ..
  • quote:

Orijinalden alıntı: killnOd

Fiyatlarin cok hatta asiri pahali olmasi haricinde 1060 laptoplara baktim hepsi 180w kullaniyor cikmadan once 150w olacagi soyleniyordu.Haliyle bu ekran karti ust seviye olarak dusunulmus anlasilan.Zaten 1060 in 980m den ustun oldugu dusunulurse 180w normal karsilanabilir.Su durumda uygun fiyatli ve 120w seviyesinde olan laptoplar sanirim 1050 serileri olacak ve buyuk ihtimal 970m den ustun olacaklardir ki buda rahatlikla FHD 60Hz bir laptop icin uzun yillar yeterli olacaktir diye dusunuyorum.

Cidden gidisat GTX 1050 nin bile ( artik M demiyorum adamlar asmis desktop=laptop ) GTX 970M i tokatlayacagini gosteriyor. Zaten incelemede esamesi okunmamis. GTX 1060 980M den bariz guclu. GTX 1050 in de GTX 970M den guclu olacagi belli. Nvidia da x50 x60 serinin x70 x80 den guclu olmasi gorulmemis sey. Resmen devrim olmus bu ya. Tarihte bir ilk. Keske bekleseydim ya da ekran karti degisebilir laptop alsaydim.

• didymos D kullanıcısına yanıt
    Bende onu düşünüyorum ekran kartımı alsam diye ama çok pahalı 800 dolar istiyorlar
  • kasa çok çirkin

• quote:

Orijinalden alıntı: fungsclup

Bu kadar para versem masaüstü dizerim 6-7kdan bahsediyoruz

Adamlar masaüstünü taşınabilir hale getirmiş, daha ne olsun?
  • oyun için laptop almak aşırı gereksiz bana göre şimdi buna 5000 vereceğine

3000, 4000 e kasa topla

1000 e de işlerini görecek bir laptop al hazır işte

laptobun ısınması ayrı dert temizlemesi ayrı dert.

valla 3, 4 senedir laptop kullaniyordum son 1 haftadir kasaya geçtim dünya varmış dedim resmen.

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.