Şimdi Ara

Yeni motosiklet aldım yardım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
554
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Yaşım 20 B+A2 ehliyetim var araba kullanmayı biliyorum bisiklette de uzmanım halen kullanıyorum. Dolayısıyla motorun temeli var. Motosikletle de 50-60 km gitmişliğim var ancak tabi ki ben halen motor kullanmayı bilmiyormuş gibi davranıyorum.(125 cc lik motor aldım)

Şimdi sizden istediğim bana yeni motosiklet almış birisinin trafiğe çıkmadan önce kendini geliştirmek için yapması gereken alıştırmaları söylemeniz.
    Benim aklımda olanlar : Motorla slalom yapıcam, gidonu kitleyip motoru kendi etrafında döndürmeye çalışıcam, yokuşta sorunsuz kaldırmalara çalışıcam.
    Bunlar haricinde tavsiyeniz var mı motosiklette kendimi geliştirebilecek?

Ayrıca ben normalde Manisa'daydım İstanbul'a 2-3 yıl önce geldim ancak halen şu trafiği çözmüş değilim. Yani TEM nedir E-5 nedir sahil yolu cart yolu curt yolu bir türlü öğrenemedim İBB Trafik uygulamasını yükledim açtığımda o kadar yabancı bir şekilde bakıyorum ki haritaya anlatamam. İstanbul Gaziosmanpaşa da oturuyorum, Leventte çalışıyorum ancak o trafik haritasında ney nerede nereden gidilir hiçbir bilgim yok kendimi nasıl geliştirebilirim İstanbul'un trafiğini öğrenebilir, alışabilirim? Navigasyonla biraz idare ediyorum ama her zaman kullanma şansım olmuyor + insan öğrenmekte istiyor.

Yardımcı olursanız çok sevinirim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Egitim kurumuna git oncelikle. Istanbul da yamaha, honda ve motto akademi var.

Sana tavsiyem "...gidonu kitleyip motoru kendi etrafında döndürmeye çalışıcam..." bu tarz hareketlere, aksiyonlara girisme. Efendi gibi motorunu sur, uzun ve saglikli yasa.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: osiosborn

Egitim kurumuna git oncelikle. Istanbul da yamaha, honda ve motto akademi var.

Sana tavsiyem "...gidonu kitleyip motoru kendi etrafında döndürmeye çalışıcam..." bu tarz hareketlere, aksiyonlara girisme. Efendi gibi motorunu sur, uzun ve saglikli yasa.

Eğitim kurumlarına baktım ücretler yüksek bu aralar gidemem ancak ileride inşallah gidicem.

Gidonu kitleyip motoru döndüreceğimden kastım trafikte daha rahat hareket edebilmek için aralardan geçerken sıkıntı yaşamamak için trafiksiz alanda düşmeden kendi etrafımda yavaş yavaş dönmeye çalışıcam.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ani fren manevralar da denenebilir ama ekipman tam olsun, ben aslinda egitim almanizi tavsiye ederim daha cok isinize yarar emin olun. Yol konusunda pratik yaparak ancak ogrenirsiniz. Dene yanil yontemi en guzeli. Sozlu olarak ogrenmek cok zor. Nerden nereye baglanilir nasil gidilir. Pratik yapa yapa ogrenirseniz daha kalici ve saglam ogrenirsiniz.

• Cok tesekkur ederim egitim alacagim durumlari bi toparlayayim.

• Yok mu tavsiye verebilecek bir büyük

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Büyük çokda, SS olmadan yorum pek yapılmaz......

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi expertadvisor -- 27 Nisan 2016; 20:02:06 >
  • İstanbul da ya eğitim+tecrübe yada şans ile motora binilir.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.