Şimdi Ara

YENİ MAZDA 3 - ALFA ROMEO GUILIETTA (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
76
Cevap
0
Favori
1.910
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • mazdanın 6 ayda 1 servis koşulu var, bu saçmalık yüzünden önce giuletta bakardım
  • Yeni mazda 3 sahibiyim, alfa hiç kullanmadım bu yüzden karşılaştırma yapamayacağım ama yeni mazda 3 ün eksi olarak gördüğüm hiçbir noktası yok onu söyleyebilirim. Tabiki 170 bg lik araçla kıyaslandığında performansı düşük gelecektir ama gaza basınca da yok ben gitmem diyen arabalardan değil kafanız o konuda rahat olsun. Şekil olarak ta her ikisi de göze hitap eden araçlar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Giulietta'nın tasarımını bir tek ben mi beğenmiyorum?Gerçi Alfa Romeo'nun 146-159 modeli dışında tasarımlarının hiçbirini beğenmem ya.Sorun bende sanırım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SEMOZA45 -- 22 Ocak 2016; 10:23:22 >
  • SEMOZA45 kullanıcısına yanıt
    Aslında 146 ya bende hastaydım alfanın arabaları güzel ama gulietta benimde pek hoşuma gitmemişti belki makyaj veya kasa değiştirirse fikrim değişir

• eshotçu E kullanıcısına yanıt
    Bu yıl makyajlanacak ve dizel otomatik versiyonu piyasaya sürülecek. Ayrıca giuliettanin tasarımını beğenmemek tabiki tercih ancak muhteşem geliyor bana ve bir çok kimseye 🙂

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • gesi bağları kullanıcısına yanıt
    Tabiki zevkler tartışılmazda ben guliyi ilk gördüğümde arabaya bak dedim kendi kendime yanına gidince iç tasarım araç hakkındaki ilk görüşlerimi yıktı

• quote:

Orijinalden alıntı: gesi bağları

Bu yıl makyajlanacak ve dizel otomatik versiyonu piyasaya sürülecek. Ayrıca giuliettanin tasarımını beğenmemek tabiki tercih ancak muhteşem geliyor bana ve bir çok kimseye 🙂

Evet birçok kişiye muhteşem geliyor tasarımı,ama ben beğenemiyorum.Kaliteli bir araç izlenimini vermiyor bana.İki araç hakkında da çok bilgi sahibi değilim f/p anlamında aralarında fark yoksa Mazda'yı tercih ederim.Ama durum Giulietta lehine ise ikisini de tercih etmem:)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SEMOZA45 -- 22 Ocak 2016; 10:56:42 >
  • Giulietta'nin dizel otomatik olanı için 2016 son çeyreği diye duydum. Sanırım bu da yeni kasası ile 2017'yi bulur.

• Mazda 3'ün birkaç eksiği var.

Fiyatı 15-20000TL olması gerekenden pahalı

Motorları eski nesil ve çapulcu. Turbo yok.

Yine fiyatı 15-20000TL pahalı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi senersongur -- 22 Ocak 2016; 11:40:21 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Astra k kasaya da bakabilirsin bence gayet güzel olmuş.

• quote:

Orijinalden alıntı: onur801

Kendim yeni mazda3 hb sahibiyim ve daha yeni aldım.İçeriye gram ses almıyor şehir içinde bu bir,yalıtımı çok iyi,süspansiyonları çok iyi.Uzun yolda da yol tutuşu iyi,araba kendini tok hissettiriyor her haliyle.Ayrıca oldukça sportif ve agresif bir duruşu var.Güvenlik özelliklerini anlatmama lüzum yok zaten,en boş versiyonunda bile şehir içi aktif fren sistemi var.
    Romeo hiç kullanmadım ama yüzü oldukça eskidi,yakında değişebilir kasası.

Tercih meselesi elbette mazda3 bastığında gitmemem gibi birşey demiyor,tabi 170 beygirlik bir araçla da kafa kafaya gitmez orası ayrı.Kriterlerinizi belirleyin ikisini de test edin öyle karar verin bence.

quote:

Orijinalden alıntı: ibrahimeltem

Yeni mazda 3 sahibiyim, alfa hiç kullanmadım bu yüzden karşılaştırma yapamayacağım ama yeni mazda 3 ün eksi olarak gördüğüm hiçbir noktası yok onu söyleyebilirim. Tabiki 170 bg lik araçla kıyaslandığında performansı düşük gelecektir ama gaza basınca da yok ben gitmem diyen arabalardan değil kafanız o konuda rahat olsun. Şekil olarak ta her ikisi de göze hitap eden araçlar
    aklınızdan aynı şeyler geçiyo, hem de fazlasıyla :)

arkadaşlar yakıt tüketimi nasıl ? şehir içinde ortalama hız bilgisi vererek paylaşabilir misiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi he_man -- 22 Ocak 2016; 13:05:44 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ..NeyzeN..

quote:

Orijinalden alıntı: Juejo

Onu görmek lazım o zaman. Zaten ancak o dönemlerde alıcı gibi bakabilirim sağolun

Yüksek ihtimalli ön tasarım...

YENİ MAZDA 3 - ALFA ROMEO GUILIETTA

Far grubu değişecek. Guilia ile başlayan tasarım değişerek aktarılacak. Arka taraftada stoplarda bir değişiklik olacaktır.

Konuya gelecek olursak, mazda3 iç malzeme kalitesi olarak daha üstün dış tasarım göreceli. Ikiside ben farklıyım diyor zaten. Motor kısmında alfa içinden geçer hem performans hem yakıt tüketimi olarak.

• quote:

Orijinalden alıntı: he_man

quote:

Orijinalden alıntı: onur801

Kendim yeni mazda3 hb sahibiyim ve daha yeni aldım.İçeriye gram ses almıyor şehir içinde bu bir,yalıtımı çok iyi,süspansiyonları çok iyi.Uzun yolda da yol tutuşu iyi,araba kendini tok hissettiriyor her haliyle.Ayrıca oldukça sportif ve agresif bir duruşu var.Güvenlik özelliklerini anlatmama lüzum yok zaten,en boş versiyonunda bile şehir içi aktif fren sistemi var.
    Romeo hiç kullanmadım ama yüzü oldukça eskidi,yakında değişebilir kasası.

Tercih meselesi elbette mazda3 bastığında gitmemem gibi birşey demiyor,tabi 170 beygirlik bir araçla da kafa kafaya gitmez orası ayrı.Kriterlerinizi belirleyin ikisini de test edin öyle karar verin bence.

quote:

Orijinalden alıntı: ibrahimeltem

Yeni mazda 3 sahibiyim, alfa hiç kullanmadım bu yüzden karşılaştırma yapamayacağım ama yeni mazda 3 ün eksi olarak gördüğüm hiçbir noktası yok onu söyleyebilirim. Tabiki 170 bg lik araçla kıyaslandığında performansı düşük gelecektir ama gaza basınca da yok ben gitmem diyen arabalardan değil kafanız o konuda rahat olsun. Şekil olarak ta her ikisi de göze hitap eden araçlar
    aklınızdan aynı şeyler geçiyo, hem de fazlasıyla :)

arkadaşlar yakıt tüketimi nasıl ? şehir içinde ortalama hız bilgisi vererek paylaşabilir misiniz

benim aracın ortalaması 6.6 lt. ama ağırlık şehir dışı.

• giuletta mazda 3 kadar sorunsuz olamaz..alfalar öteden beri sorunlarıyla meşhurdur...sorunsuzluk listelerinde mazda her zaman ilk 3 teyken alfa her zaman son 3 tedir....araştırın göreceksiniz..
    giulettada malzeme kalitesi direk fiat.... aynı malzemeler kullanılıyor..
    eski bir yüzü var...
    mazda 3 daha konforlu daha sessiz...

haa ama performans derseniz giu mazda 3 ten çok daha iyi 170hp motoru var çift kavrama şanzuman ve şanzumanın vites düşürme tepkileri muazzam.ara gaz falan vererek ferrari şanzumanı modunda takılıyor alet

yol tutuş konsunda ikside çok iyidir ama mazda 3 ün gövde/ağırlık kontrolü daha başarılı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rotary eXperimental-7 -- 22 Ocak 2016; 15:06:56 >
  • Rotary eXperimental-7 R kullanıcısına yanıt
    1)Giulietta nın ne sorunu var bana söyler misiniz,herhangi bir kronik problemi var mı? alfa sorunludur diye bir şey duymuşsunuz bilmeden etmeden konuşmayın,ben biniyorum 1yıldır hiç bir sorun çıkarmadı.
    2)Ortak parçalar var içinde evet mesela klima kumandaları,ortada ki ekran,hız sabitleyici falan filan çok göz tırmalamayan şeyler ayrıca bunlar jeep renegade de var.Bu devirde ortak parça kullanmayan firma kaç tane kaldı.
    3)Yol tutuş demişsin en çok buna güldüm açıklamaya gerek yok bence.
  • baba0392 kullanıcısına yanıt
    Bu ikili arasına leonu nasıl sıkıştırdınız anlamak zor. Kesin leon sahibisiniz. Hindistanda bile ineğe bu kadar tapmıyorlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: brkbrnsl

1)Giulietta nın ne sorunu var bana söyler misiniz,herhangi bir kronik problemi var mı? alfa sorunludur diye bir şey duymuşsunuz bilmeden etmeden konuşmayın,ben biniyorum 1yıldır hiç bir sorun çıkarmadı.
    2)Ortak parçalar var içinde evet mesela klima kumandaları,ortada ki ekran,hız sabitleyici falan filan çok göz tırmalamayan şeyler ayrıca bunlar jeep renegade de var.Bu devirde ortak parça kullanmayan firma kaç tane kaldı.
    3)Yol tutuş demişsin en çok buna güldüm açıklamaya gerek yok bence.

http://news.bbc.co.uk/2/shared/bsp/hi/pdfs/15_01_10_tuv.pdf
    http://www.whatcar.com/car-news/introduction/1206676
    http://www.jdpower.com/sites/default/files/Slide1_3.PNG
    https://store.donanimhaber.com/6e/d4/02/6ed40256037b4e0447b09ebae6d74f79.jpg

Listelerde alfanın yerini bulabildin mi?

Diğer şıklarını cevaplamıyorum, faydasız polemiğe gerek yok.

• ozbayram kullanıcısına yanıt
    Ben hiçbi şeye tapmam hocam ağzından çıkanı kulağın duysun, tasarım olarak hoşuma giden 3 arabayı saydım müsaden varsa. Teşekkür ederim.

• Rotary eXperimental-7 R kullanıcısına yanıt
    Siz şimdi burada giulietta nasıldır diye soran birine tüm alfa modellerin dahil olduğu listeyi koyarsanız komik olur,
    he eğer 1.6multijet,1.4MA yada 1.4TB giulietta'lara gelip de sorunlu derseniz daha da komik olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: FaLCoN^

quote:

Orijinalden alıntı: ..NeyzeN..

quote:

Orijinalden alıntı: Juejo

Onu görmek lazım o zaman. Zaten ancak o dönemlerde alıcı gibi bakabilirim sağolun

Yüksek ihtimalli ön tasarım...

YENİ MAZDA 3 - ALFA ROMEO GUILIETTA

Far grubu değişecek. Guilia ile başlayan tasarım değişerek aktarılacak. Arka taraftada stoplarda bir değişiklik olacaktır.

Konuya gelecek olursak, mazda3 iç malzeme kalitesi olarak daha üstün dış tasarım göreceli. Ikiside ben farklıyım diyor zaten. Motor kısmında alfa içinden geçer hem performans hem yakıt tüketimi olarak.

Bekleyelim ve görelim...

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.