Şimdi Ara

Yeni masa ustune bir turlu win7 kuramadim hdd gormuyo

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
547
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • merhaba arkadaslar acilmis konulari okudum denilen herseyi yaptim ama nafile

bilgisayar sifir daha yeni aldim topladim win7 uefi modunda freedos a kurucam sistemi kurulum asamasina geliyorum disk i gormuyo ne yaptiysam cozemedim kasa yeni diyemi boyle neyden kaynaklaniyordur bi yardimci olabilirmisiniz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• drawmu19 D kullanıcısına yanıt
    Öncelikle UEFI kurulum için: Secure boot un kapalı olduğundan emin olun.
    1)GPT Partition Tablosu 64 bit LBA adresleri kullandığı için UEFI modda sadece 64 Bit Windowslar kurulabilir. 32 Bit windowslar UEFI olarak kurulamaz.
    2)Hazırladığınız USB bellek boot etmiyorsa, UEFI için USB belleğin FAT ya da FAT32 olduğundan emin olun. NTFS bellekler UEFI de boot etmez.
    3)USB bellek boot ediyor kurulum başlıyor fakat son adımda kurulum diskini seçeceğiniz ekranda diskiniz listelenmiyorsa; başka bir usb belleğe çipsetinizn sata driverlarını olduğu gibi kopyalayın(sıkıştırılmış ya da zipli exe yapılmışsa zipten çıkarın.) belleği bilgisayara takın. Disk seçim ekranında sürücü yükle'ye takılayıp usb belleğinizi seçin. Sata sürücüsünü bulup yükleyecektir.
    2)Diski seçtiğinizde klasik MBR/GPT hatası alıyorsanız şunu yapın.
    Shift+f10 yaparak komut penceresi açın.
    diskpart <enter>
    list disk <enter>
    select disk 0 <enter> (Örnek olarak 0 yazdım, hangi diske kuracaksanız onun numarasını yazın. )
    convert GPT <enter> ( Veya tam tersi için convert MBR)
    Exit <enter>
    Şİmdi komut penceresini kapatabilirsiniz.
    Şimdi sorun çözülmüş olacak.

Hala sorun varsa donanımınızda sorun vardır kontrol edin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ipli jeton -- 17 Ocak 2018; 11:19:47 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• win 7 yerine direk 10 kurdum hic bir sıkıntı cikmadi bilginiz olsun diger turlu baya ugrasmak lazimmis sata larda boyle oluyor sanirim freedos a kurmak

yaptigim tek sey yeni bir win10 flashdisk botu yaptim ve onunla kurulum denedim hic bir yerde takilmadan kurulumu yapabildim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • m.2 denilen* çubuk ssd lere W7 kurabilmek için gerekenleri intel anlatmış. Kıyasen AMD anakartlar için de uygulanabilir.

*NVMe tabanlı olanlar. SATA veya AHCI olanlar için normal sata diskler gibi kurulacak.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.