Şimdi Ara

Yeni Lancer Hk. Yardım ltf. Köpekbalığı Sahipleri:)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
2.155
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Beyler bende 2004 model lpg'li triptironik vites Lancer var..

Aracımdan genel olarak çok memnunum, memnun olmadığım tek yön ise şehir içi yakıt tüketimi..

şimdi abime yeni kasa otomatik Lancer bakıoyoruz ancak tavsiyelerinizi alabilirmiyim çünkü bu aracın benimki ile pek alakası yok..

- Öncelikle Lpg ile ya da benzinle yakıt tüketimi nasıldır?

- Otomatik viteste 1.5 motor aracı ayağa kaldırabiliyormu?

- Yol tutuşu sürüşi konforunun önceki kasa ile aynı olduğu söylenebilirmi?

- Diğer okuduğum yorumlar genelde iç plastik kalitesinin düşüklüğünden dem vurmuşlar inanın bunlar bizim için önemli değil.

- Tam otomaik şanzıman nasıl arıza konusunda deneyimi olan varmı?

Herkese iyi haftalar..

• - Eğer aracı çok kullanmıyorsanız benzin tüketimi sizi tatmin edecektir, ama aracı çok kullanıyorsanız Lancer ile tam uyumlu sistemler var forumda da taktıranlar var memnun olmayana rastlamadım şu ana kadar.
    - Aracı ayağa kaldırabiliyor mu sorusu biraz garip olsa da performanstan bahsediyorsunuz sanırım performans gayet yeterlidir şu an ki kullandığınız araçtan biraz daha iyidir.
    - Yol tutuş şu an sizin kullandığınız aracı kesinlikle katlar, Lancera yol tutuş konusunda sonsuz bir güvenim var gerek testlerde izlediklerim olsun gerekse kendi çapımdaki denemelerim olsun beni fazlasıyla memnun etti. Memun olmayanında alnını karışlarım. Sürüş zevki ve konforu konusunda da ben çok memnunum şahsen zevk veriyor araç.
    - İç plastik kalitesine gelirsek herkes ağzına dolamış bunu ama ben gayet memnunum, biraz gerçekçi olmak lazım Mitsubishinin 40 binlik aracından Bmw nin 150 bin lik aracındaki kaliteyi beklemek çok anlamsız.

Bende sizin şu an ki araçtan yeni Lancer a geçiş yaptım ve herşeyiyle şiddetle tavsiye ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi W.Amadeus -- 20 Haziran 2011; 16:06:56 >

• quote:

Orijinalden alıntı: W.Amadeus

- Eğer aracı çok kullanmıyorsanız benzin tüketimi sizi tatmin edecektir, ama aracı çok kullanıyorsanız Lancer ile tam uyumlu sistemler var forumda da taktıranlar var memnun olmayana rastlamadım şu ana kadar.
    - Aracı ayağa kaldırabiliyor mu sorusu biraz garip olsa da performanstan bahsediyorsunuz sanırım performans gayet yeterlidir şu an ki kullandığınız araçtan biraz daha iyidir.
    - Yol tutuş şu an sizin kullandığınız aracı kesinlikle katlar, Lancera yol tutuş konusunda sonsuz bir güvenim var gerek testlerde izlediklerim olsun gerekse kendi çapımdaki denemelerim olsun beni fazlasıyla memnun etti. Memun olmayanında alnını karışlarım. Sürüş zevki ve konforu konusunda da ben çok memnunum şahsen zevk veriyor araç.
    - İç plastik kalitesine gelirsek herkes ağzına dolamış bunu ama ben gayet memnunum, biraz gerçekçi olmak lazım Mitsubishinin 40 binlik aracından Bmw nin 150 bin lik aracındaki kaliteyi beklemek çok anlamsız.

Bende sizin şu an ki araçtan yeni Lancer a geçiş yaptım ve herşeyiyle şiddetle tavsiye ederim.
    Yanlış post.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi W.Amadeus -- 20 Haziran 2011; 16:06:43 >

• quote:

Orijinalden alıntı: W.Amadeus

Yanlış post.

Alıntıları Göster
    Cevaplar için teşekkürler..

Maalesef ben bir süre daha 2004 Lancer'ım ile idare etmek durumundayım..amma abim alınca memnun kalırsak durumum müsait olunca bende patlatırım belki neden olmasın

- Araç çok yoğun kullanılmayacak benim asıl merak ettiğim broşürlerinde vs.. yakıt konusunda çok iddialı olduğu yazıyor yeni Lancer'ın acaba eski kasa ile cidden büyük fark varmı?

Performans, yol tutuşu , sürüş keyfi olarak benimki kadar olsa yeter fazlası bonus olur..

Dediğim gibi plastik aksamı çok önemli değil kaputun altındaki daha önemli..Gerçekci olmak lazım bi de mercedes almıyoz kaplama torpido felan arayalım:)

• quote:

Orijinalden alıntı: öfete

Cevaplar için teşekkürler..

Maalesef ben bir süre daha 2004 Lancer'ım ile idare etmek durumundayım..amma abim alınca memnun kalırsak durumum müsait olunca bende patlatırım belki neden olmasın

- Araç çok yoğun kullanılmayacak benim asıl merak ettiğim broşürlerinde vs.. yakıt konusunda çok iddialı olduğu yazıyor yeni Lancer'ın acaba eski kasa ile cidden büyük fark varmı?

Performans, yol tutuşu , sürüş keyfi olarak benimki kadar olsa yeter fazlası bonus olur..

Dediğim gibi plastik aksamı çok önemli değil kaputun altındaki daha önemli..Gerçekci olmak lazım bi de mercedes almıyoz kaplama torpido felan arayalım:)

Alıntıları Göster
    normal viteste fabrika verilerini yakalayabiliyorsunuz ve altınıda görmeniz mümkün ama aracın yedek parçası çok pahallı neredeyse bmw mercedesle aynı wv yi falan demiyorum.Arka tampon+bagaj kapağı +işçilik 5500 tl gibi cüzi bir ücret.Baskı balata marş rulonu 1745tl gibi cüzi ücretleri göze alıyorsan hiç sorun yok kaçırma !!! Yedek parça ucuz diyeninde ben AKLINI karışlarım.

• quote:

Orijinalden alıntı: adres63

normal viteste fabrika verilerini yakalayabiliyorsunuz ve altınıda görmeniz mümkün ama aracın yedek parçası çok pahallı neredeyse bmw mercedesle aynı wv yi falan demiyorum.Arka tampon+bagaj kapağı +işçilik 5500 tl gibi cüzi bir ücret.Baskı balata marş rulonu 1745tl gibi cüzi ücretleri göze alıyorsan hiç sorun yok kaçırma !!! Yedek parça ucuz diyeninde ben AKLINI karışlarım.

Alıntıları Göster
    Yeni Lancer ların motor sesini 4 bin den sonra dinle aşık olup alırsın zaten

• quote:

Orijinalden alıntı: StreamRolleR

Yeni Lancer ların motor sesini 4 bin den sonra dinle aşık olup alırsın zaten

Alıntıları Göster
    Bu yedek parça meselesini ben aracı alırken de söylemişlerdi başa çıkamazsın diye ancak şu ana kadar olan ufak tefek kazaları sigortadan hallettik, rutin bakım dışında ki ben onu sanayide tanıdığım ustaya yaptırıyorum araç bir arıza çıkartmadı beni servise sokmadı. 2,5 yılı geçti sorunsuz biniyorum araca bu bakımdan çokta kafaya takılacak bir husus değil bence. Yedek parçanın ucuzluğu çok ön planda tutuyor, aracı kaskosuz kullanmayı düşünüyorsanız dacia, fiat vs.. almak lazım ki onlarında performansları ortada..

• quote:

Orijinalden alıntı: öfete

Bu yedek parça meselesini ben aracı alırken de söylemişlerdi başa çıkamazsın diye ancak şu ana kadar olan ufak tefek kazaları sigortadan hallettik, rutin bakım dışında ki ben onu sanayide tanıdığım ustaya yaptırıyorum araç bir arıza çıkartmadı beni servise sokmadı. 2,5 yılı geçti sorunsuz biniyorum araca bu bakımdan çokta kafaya takılacak bir husus değil bence. Yedek parçanın ucuzluğu çok ön planda tutuyor, aracı kaskosuz kullanmayı düşünüyorsanız dacia, fiat vs.. almak lazım ki onlarında performansları ortada..

Alıntıları Göster
    lpg'deki tüketim miktarını merak ediyorum. lpg'li lancer kullanıcılarının cevaplarına ivedilikle ihtiacım var

• quote:

Orijinalden alıntı: Atmosphere

lpg'deki tüketim miktarını merak ediyorum. lpg'li lancer kullanıcılarının cevaplarına ivedilikle ihtiacım var

Alıntıları Göster
    Lpg ye gerek yok tuketim tatmin edici
  • quote:

Orijinalden alıntı: IV.MAN

Lpg ye gerek yok tuketim tatmin edici

Alıntıları Göster
    arkadaşlar bende 2010 lancer inform AT serisi beyaz köpekbalığı mevcut parcalar fazla olmasada çok az fark ediyor. daha önce vw aracım vardı bakımları 250 - 300 tl arası idi lancerinde aynı fiyata bakım yaptırdık parça fiyatları meraktan sordum hemen hemen aynıydı, kalıte olarak lancer diyorum. parasına göre mükemel araç yol tutuş ve yakıt ekonomisi süper. 60 lt benzinle 870 km yaptım. daha da yol yapardı fakat otoban sağ olsun ortalama 160 km süratle gelince ancak bu kadar yakabildik. arkadaşlar daha fazla yol yapan varmı?

• quote:

Orijinalden alıntı: muslum06363

arkadaşlar bende 2010 lancer inform AT serisi beyaz köpekbalığı mevcut parcalar fazla olmasada çok az fark ediyor. daha önce vw aracım vardı bakımları 250 - 300 tl arası idi lancerinde aynı fiyata bakım yaptırdık parça fiyatları meraktan sordum hemen hemen aynıydı, kalıte olarak lancer diyorum. parasına göre mükemel araç yol tutuş ve yakıt ekonomisi süper. 60 lt benzinle 870 km yaptım. daha da yol yapardı fakat otoban sağ olsun ortalama 160 km süratle gelince ancak bu kadar yakabildik. arkadaşlar daha fazla yol yapan varmı?

Alıntıları Göster
    1000 i geçen var

• quote:

Alıntıları Göster
    393 km şehirler arası yol 5.04 lt toplam 83 lira

• quote:

Orijinalden alıntı: D666

393 km şehirler arası yol 5.04 lt toplam 83 lira

Alıntıları Göster
    at ile normal kardeşim 870 900
  • quote:

1250 km bir depo benzinle tabi 80-90 arası yani yol bilgisayarı fazla gaza basmadan min değerlerde.Araçta toplam 3 kişi.Tabi dönüştede ne kadar ibreyi çıkarabiliyorum die baktım ondada 220yi çok rahat gördüm.Üzerine çıkamadım çünkü önümde öküzün biri 90-100 arası sol şeriti kapamıştı.Tabi şeytan o hızla gömmeyide sölemişti ama yapmadım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi adres63 -- 9 Temmuz 2011; 15:15:29 >

• quote:

Orijinalden alıntı: adres63

quote:

1250 km bir depo benzinle tabi 80-90 arası yani yol bilgisayarı fazla gaza basmadan min değerlerde.Araçta toplam 3 kişi.Tabi dönüştede ne kadar ibreyi çıkarabiliyorum die baktım ondada 220yi çok rahat gördüm.Üzerine çıkamadım çünkü önümde öküzün biri 90-100 arası sol şeriti kapamıştı.Tabi şeytan o hızla gömmeyide sölemişti ama yapmadım.

Alıntıları Göster
    Malesef o sol serit 90 km olayını yapan öküz çok memlekette.

• quote:

Orijinalden alıntı: _Mysterious_

1000 i geçen var

arkadaşlar gerçekten 1000 i bulan varmı? varsa formülünü bizede söylesin de bizde 1000 yapalım.
  • sadece 3000 km şehirlerarası yol yaptım. geçen yıl 650 tl benzin parası verdim. fakat arabayı tanıyana kadar ve bu formda siz arkadaşlardan edindiğim bilgileri arabama da uyguladığımda arkadaşlara teşekür ediyorum şehir içinde 8 lt aşağı düşmeyen göstergeyi ben 4.5 lt ilk defa gördüm demeki oluyormuş. arkadaşlar gerçekten bu gaz pedalı çokçok hasas bu nedenle çok dikkatli gaza basmak lazım araba hızını aldımı 120 ve sonrası özellikle düzyolda çok az gaza basıldığında sabit gidilebiliyor. tüketim çok çok düşüyor. benimki otomotik olduğu için çok rahat oluyor yanlız gaz ayarlamak çok zor alıştırma istiyor. başka tasaruf yöntemini bilen varsa paylaşsın lütfen
  • quote:

sadece 3000 km şehirlerarası yol yaptım. geçen yıl 650 tl benzin parası verdim. fakat arabayı tanıyana kadar ve bu formda siz arkadaşlardan edindiğim bilgileri arabama da uyguladığımda arkadaşlara teşekür ediyorum şehir içinde 8 lt aşağı düşmeyen göstergeyi ben 4.5 lt ilk defa gördüm demeki oluyormuş. arkadaşlar gerçekten bu gaz pedalı çokçok hasas bu nedenle çok dikkatli gaza basmak lazım araba hızını aldımı 120 ve sonrası özellikle düzyolda çok az gaza basıldığında sabit gidilebiliyor. tüketim çok çok düşüyor. benimki otomotik olduğu için çok rahat oluyor yanlız gaz ayarlamak çok zor alıştırma istiyor. başka tasaruf yöntemini bilen varsa paylaşsın lütfen

benim cenavar

Yeni Lancer Hk. Yardım ltf. Köpekbalığı Sahipleri:)

• quote:

quote:

1000 i geçen var

arkadaşlar gerçekten 1000 i bulan varmı? varsa formülünü bizede söylesin de bizde 1000 yapalım.

1000 km 59 lt bir depo ile mumkun hatta 1150 falan yapılır. Sehirler arası yolculukta 5 nci viteste 3000 deviri gecmeyeye gayret edersen az yakar. Agresif kullanırsan cok yakar. Aracın güzel bu arada. Ön tarafı folyolarsan daha güzel olabilir.
  • quote:

quote:

quote:

1000 i geçen var

1000 km 59 lt bir depo ile mumkun hatta 1150 falan yapılır. Sehirler arası yolculukta 5 nci viteste 3000 deviri gecmeyeye gayret edersen az yakar. Agresif kullanırsan cok yakar. Aracın güzel bu arada. Ön tarafı folyolarsan daha güzel olabilir.

teşekür ederim. ön tarafa pek folyo çekmeyi düşünmüyorum. haftaya inşallah yola çıkacam dönüşte kaç yaptığımı sizinle paylaşırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi muslum06363 -- 18 Temmuz 2011; 13:54:31 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.