Şimdi Ara

Yeni iphone jailbreak ve sürüm yükseltmek yardım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
2.309
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhabalar daha dün iphone 4 aldım içinde ios4 yüklü ve benim amacım başlıktada belirttiğim gibi jb yapmak ve sürüm yükseltmek bunun için acaba bilmediğimden soruyorum çünkü bu benim ilk apple ürünüm
    önce jb yapıp sonra mı sürüm yükseltmeliyim. ve araştırdığım kadarıyla çoğu kişi ios6 da kasılmalar olduğunu ios5'in daha iyi olduğunu yazmış ios 5'e yükseltmek istiyorum şimdiden teşekkür ederim

• Sürüm yükseltirsen telefon fabrikadan çıktığı gibi olur yani önce jb yapıp sonra dürüm yükseltmek mantığa aykırı ayrıca her sürümün jbğide farklı olduğu için bu dediğini yapman imkansızlaşıyo. Kafana göre istediğin sürümü yükleyemezsin telefon ios 4 olduğuna göre 2. el sanırım tinyumbrella indirip shsh kayıtlarına bak bakalım sadece shsh kaydının olduğu sürümleri yükleyebilirsin. Sıfır aldıysan hiç boşuna bakma yoktur. Onun dışında son sürüm olan 6.1.3 ü yükşeyebilirsin direk olarak shsh kayıtsız. 6.1.3 e de tethered jb var onla idare edersen yükle. Araştırman gereken çok konu var sana kısaca bir liste yapıyım google ye yazar yazar bakarsın.

1- iphone nasıl restore edilir ?
    2- shsh kayıtlarına nasıl ulaşılır ?
    3- shsh kaydı ile ipsw nasıl imzalanır ?
    4-6.1.3 yükleyip jb yapmaya karar verisende "tethered jb nedir nasıl yapılır ? "

Bu kadarı yeterli olur sanırım zaten araştırmaya başlayınca link linki açar başka konularada bakmış olursun kolay gelsin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• çok teşekkür ederim telefon sıfır olduğundan dediğiniz gibi yok. gerçekten çok çok fazla konu var sekmelerle doldu tarayıcı hiç bulaşmamak istiyorum ama uygulamaların paralı olmasından istediğim gibi rahatca uygulama yüklemek için jb yapmak istiyorum cevaplarınız ve yardımcı olduğunuz için teşekkür edrim
  • Hocam arkadaşın dediği gibi SHSH kayıtlarına bir bak ve eğer varsa iOS 5.1.1 üzeri bir sürüme sakın ola yükseltme. Çünkü iPhone 4 iOS 6 da çok kasıyor. Eğer SHSH kaydı yoksa mecbur iOS 6.1.3 kuracaksın. O da iOS 7 kurmaktan iyidir en azından...
  • aynen dediğiniz gibi bende düşündüm benim sürümde sınırım ios 5.1.1 bunun üstünde pek olumlu yorumlar yok ilgilendiğiniz için teşekkür ederim çok çetrefilli bi iş :)
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.