Şimdi Ara

====Yeni Honda City Bölümü====Ana Başlık====buradan devam (592. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11.841
Cevap
52
Favori
1.090.343
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 589590591592593
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
     ====Yeni Honda City Bölümü====Ana Başlık====buradan devam

11330 kmde, toplam yakıt 666,02 litre.

• relais kullanıcısına yanıt

Uygulama ismi nedir?

• hit2934 kullanıcısına yanıt

Uygulama ismi Fuelio. Android ve ios uygulaması mevcut. Benzin ful doldurulursa ve kayıtlar girilirse güzel istatistik veriyor.

====Yeni Honda City Bölümü====Ana Başlık====buradan devamwww.fuel.io
    Fuelio - fuel log, mileage and costs tracker for Android
    https://www.fuel.io

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi relais -- 5 Nisan 2024; 15:52:23 >
  • arkadaşlar aracıma sağ güneşlik tarafa nasıl ayna takabilirim , hazır bi çözüm var mı?

sol arka ceket askısı yok ona bir çözüm üreten varmı?

• quote:

Orijinalden alıntı: sakiiin

arkadaşlar aracıma sağ güneşlik tarafa nasıl ayna takabilirim , hazır bi çözüm var mı?

sol arka ceket askısı yok ona bir çözüm üreten varmı?

Sağ güneşliğe o boyutlarda ayna alıp yapıştıranlar var ama uygulaması nasıl olur bilmiyorum.

Askı için farklı aparatlar gördüm ama tutacak kısmına bir şey ben de bulamadım.

Arabanın sağ ön kapısında 1 cm çapında boya çatlağı gördüm, hiçbir yere değmedim sürtmedim, zaten boya kendiliğinden çatlamış dökülüyor gibi. Bunu servise göstereceğim, can sıkıcı bir durum oldu bana.

• bu aralar hiç servis bakım fiyatını soran oldumu km dolmadı ama yıl için 1 ayım var 2. yılım

• huduhudu H kullanıcısına yanıt
    Geçen ay 5000 e yaptırdım 22bin km bakımı
  • geçen sene 3500 e yaptırmıştım benim yer istanbul mutluhan benim 2. yıl bakımı olucak 11500 km araba ilki 4900 km ile yapılmıştı bide bazı yerlerde şanzıman yağı bakımı da var deniliyor 2. yılda km sine göremi yıla göreme mi acaba yada size söyledilermi?

• quote:

Orijinalden alıntı: huduhudu

bu aralar hiç servis bakım fiyatını soran oldumu km dolmadı ama yıl için 1 ayım var 2. yılım

7000 civarı ilk bakım Ankara. Müsait zamanda ilk bakım için gideceğim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ertanx -- 18 Nisan 2024; 15:25:7 >
  • ertanx kullanıcısına yanıt

ertan bey, nereden aldınız bu fiyatı? bana baya bir fazla geldi. geçen mart ayının basında 4550 tl verdim ilk bakıma,

tabi %50 işçilik indirimiyle. her sıfır araca veriyorlar. indirim olmasaydı da 5250 civarıydı.

işçilikte %50 indirim kuponunuz yok mu?

• Merhaba Arkadaslar

Bizde bu aractan almak istiyoruz. Executive paket 1135 olarak fiyat aldik (2024 model icin)

Aractan memnunmusunuz?

Alirken on ve arka park sensoru takilabilir ve aynalarin kapilar kitlendiginde kapanmasini saglayan modul takilabilir dedi bayi.

Bunlara gerek varmi?

Tesekkurler

• serta2 kullanıcısına yanıt

Bagaj kapağı amartisörü, arka park sensörü ve kauçuk paspas benim için zaruriydi, bunun yanında bir de ayna cam modulu de taktırdım. Bayağı bir kolaylık sağlıyor aynaları ve açık kalan camları kapatıyor. Sevmediğim yönü cami aralik bırakmak bayağı zor oluyor.

Bazı eksiklikler ( arka davlumbaz, yan dikiz ayna ısıtma yok, car playin kablolu olması, kolcagin biraz geride olması ve hareketsiz olması, gösterge küçük ve tarih yok, hararet göstergesi yok, lastikleri ince , arka koltuklar yatmıyor iç malzemesi sert plastik gibi) olsada genel anlamda memnunum. Motorun çekişi güzel, şanzımanı iyi ve az yakıyor şehir içi dışı karma 6,4 litre ve gittikçe düşüyor. B sınıfına göre fena değil.

• hadursun H kullanıcısına yanıt
    Hocam bu araçta hararet göstergesi olmaması sizce büyük bir eksiklik mi ? ben kolay kolay böyle bir aracın hararet yapacağını inanmıyorum.Ben aracin sinirlarini oldukça zorladım yüksek devirlerde daha sonra baktım fanını dahi sürekli acmiyordu en çok dur kalk trafikte fan aciyor.Benim daha önce 2009 model Hyundai aracim ve 2016 model Citroën araçlarımız da oldu onlarda da hararet göstergesi olmadığından belki alışkanlık çok aramadım.Zaten soğuk motor da mavi ışık yanıyor kitapçıkta hararet durumu olursa kırmızı ışık yanar yazıyor.
  • ByCRiMiNaL. kullanıcısına yanıt

Önceki aracımda vardı o sebeple gözlerim arıyor kadranlarda, yoksa servis kesinlikle hararet etmeyecek bir motor diyor ama yazın sıcağında dik bir yokuşu çıkarken insan hararetin yükselip yükselmedigini görmek ister bence. Bu araçlarda motor yağ soğutucu var mı ben de onu merak ediyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hadursun -- 20 Nisan 2024; 20:37:38 >

hocam bende elm327 obd 2 cihazı var cok önceleri almıştım polo aracım için. orada sıcaklıkları takip ediyorum, mesela adana - ankara yolu damlama yokuşunda 100-120 arası cıkarken ilginçtir motor suyu sıcaklığı 82 derecede kaldı, yağ sıcaklığı ise 97 derece oldu en fazla. ( poloda yağ sıcakllığı 113 dereceye cıkıyordu, klima ile zorlarsam da hararet yükseliyordu, klimasız sıkıntı olmuyordu)

yağ sıcaklık sensörünü tahminen takip edebiliyorum yani direk yağ sıcaklığı sensörünü göstermiyor program, belki ayar felan yapılması gerek ama o yokuşlarda bu sıckalıklar gayet iyi. ha yazın da test ederim, o zaman daha belli olur herşey.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FRAGILE -- 21 Nisan 2024; 8:35:2 >

Hararet göstergesinin olmaması önemli bir durum değil, artık yeni araçların hiçbiri hararet yapmıyor ciddi bir arıza yoksa. 2009 civic arabamda hararet kadranı vardı, 13 yıl boyunca kullandık, göstergenin ortasında dururdu, zaten bir tık bile yükselse hararet yapmış anlamına geldiği için bunda onu lamba olarak koymuşlar.

Kablosuz carplay veya android auto daha üst sınıf araçların bazılarında var ki bu sınıfta olmaması normal.

• bugün istanbul için 2 servisten bakım fiyatı aldım 11600 km deyim 2. yılım olucak bakım için şanzıman yağıda varmış 2.yılda birisi 9500 tl den inmedi diğeri geçende yaptırdığım servis en son 8500 tl olur dedi honda da 2 yılda bir miş şanzıman bakımı yada 40.000 mi 60.000 mi neymiş km olarak bu arada arabam 2022 city.

• huduhudu H kullanıcısına yanıt
    Honda araçlarda genelde 40 bin km'de bir değişir şanzıman yağı ya da km dolmazsa 2 yılda bir, kitapçıkta hepsi yazar, kimseden hatalı bilgi almadan da teyit edebilirsiniz bunu.
  • sakiiin S kullanıcısına yanıt

Birgün dikkatsizlik sonucu Honda City 2021 aracımı N konumunda stop ettirdim. Bulunduğum yer hafif meyilli idi. Ben aracın N konumunda durduğunun farkında değildim. Araç biraz sonra kendiliğinden yokuş aşağıya gitmeye başladı. Frene bastım, fren tepki vermiyor, tutmuyordu. Panikle el frenini çekip durdurdum. Diyeceğim şu; N konumunda motor durur ama araba durmaz. Böyle stop ettirmişseniz, tekrar çalıştırıp, normal stop yapınız. Normal stop için vitesi P konumunda iken, el frenini çekip, ayağınızı ayak freninden kaldırıp yükü el frenine aktarıp, sonrasında tekrar ayak frenine tekrar basarak stop ediniz.

• MegaWolt38 kullanıcısına yanıt

Cam buğulanmasını en kolay önleme yöntemi; Kuru sabun ile çizikler atıp, temiz ve yumuşak bir bez ile iyice yaymak. Hava yağışlı değilse, dış aynalara da uygulanabilir.

• 
Sayfa: önceki 589590591592593
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.