Şimdi Ara

Yeni Golf(6) test sürüşü ve ilk izlenimlerim

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
9.598
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Dün yeni Golf ü inceleme ve bir test sürüşü yapma imkanım oldu. Öncelikle iç dizayn ve malzeme kalitesi gerçekten çok iyi. Forumlarda sürekli bahsi geçen konsol plastiğinin kaliteli olması olayının ne olduğunu daha yi anladım :), ayrıca iç donanımda çok enterasan ayrıntılar var (kol dayama bölümünün içerisindeki çok fonksiyonlu gazoz açacağı gibi).

Gelelim sürüş izlenimlerine , benim test ettiğim versiyon 1.4 122BG Comfortline MT versiyonu idi. Dizel Colt sahibi olarak ilk kez benzinli bir aracın torku ve hızlanması beni bu kadar tatmin etti. Fabrika verilerinde torku 200nm ve 0-100 ü 9.5 sn olarak görünmesinden sanırım :) Birde satış danışmanı arkadaş enteresan birşey denettirdi ; 4. viteste yokuş yukarı giderken aracı 1000 devire kadar düşürdüm sonra gaza yüklendim. Sonuç gerçekten çok etkileyici o devirde o viteste arabada en ufak bir titreme yok ve araba anında toprlayıp ok gibi fırladı. Zaten bu olaydan sonra ben dağıldım desem yalan olmaz :)

MT ve DSG şanzımanlı versiyonların performans değerleri birebir aynı sadece DSG şanzımanın yakıt tüketimi MT den biraz daha düşük! MT nin değerleri 8.2-5.1-6.2 iken DSG şanzımanda değerler 7.7-5.0-6.0 şeklinde.

Aracın ses yalıtımıda oldukça başarılı, reklamlarda ön plana çıkardıkları kadar var. Elimi konsolun altından yukarıya doğru hafifçe sokup yokladım, yaklaşık 1 parmak kalınlığında içi sünger gibi birşeyle dolu plastiğe bezer bir döşeme malzemesi kullanılmış.

Sonuç itibari ile ilk kez bir test sürüşünden dört dörtlük bir tatmin duygusu ile ayrıldım :) Bu güzelliğin elbette bir bedeli var, 1.4 122BG MT yaklaşık 43bin YTL, DSG si ise 47bin YTL civarında.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ucankut -- 7 Aralık 2008; 11:42:45 >

• iyi güzel test etmişsiniz ama golf mitsubishi modeli değil malesef..
  • Vw bölümüne açacaktın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GöKHaN 35 -- 7 Aralık 2008; 16:38:58 >
  • Merhaba,

Maalesef size katılmıyorum, bir Mitsubishi kullanıcısı olsamda genel olarak otomobillerle ilgilenmeyi seviyorum, yeri geliyor Mitsubishi ile kıyaslıyorum. Bölümümüzdeki içerik zenginliğini arttırmak adına bu tip incelemeleri paylaşmanın bir sakıncası olmamalı diye düşünüyorum.

(Örneğin ;http://www.autoclubturkey.com/forum/showthread.php?t=87101 gibi. )

Herkese iyi bayramlar dilerim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ucankut -- 7 Aralık 2008; 17:10:36 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: ucankut

Merhaba,

Maalesef size katılmıyorum, bir Mitsubishi kullanıcısı olsamda genel olarak otomobillerle ilgilenmeyi seviyorum, yeri geliyor Mitsubishi ile kıyaslıyorum. Bölümümüzdeki içerik zenginliğini arttırmak adına bu tip incelemeleri paylaşmanın bir sakıncası olmamalı diye düşünüyorum.

sen böyle devam et hocam sana +rep veriyorum....

• hehe satış temsilcisi herhalde
  • Size katılıyorum...şu şartlarda binebileceğim en güzel araba colt...ancak 50 bin liram olsa neden golf almayayım...keşke aramızdan birisi yeni jazzı denese de muadillerimizi de tanısak...arkadaş aldı bitane...sanırım bu günlerde dener anlatırım...
    quote:

Orjinalden alıntı: ucankut

Merhaba,

• Dostum ucankut,Golf kullanan arkadaşların bu incelemenden nasıl haberi olacak.
  • Merhaba,

İncelemeyi Golfseverler için yapmamıştım açıkçası, zaten o maksatla olsa gidip VW forumuna açardım konuyu. Asıl maksat rakip analiziydi desek yanlış olmaz ;)
  • teşekkürler
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.