Şimdi Ara

Yeni Golf 1.2 TSI Hakkında görüşleriniz (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
295
Cevap
12
Favori
144.098
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Hellvision

...Araç önermek yerine, daha çok 1.2 TSI motor hakkındaki görüşlerinizi belirtebilirseniz sevinirim...

aşağıdaki tabloyu ben hazırladım tablodan görüleceği üzere
    1.2 TSI 105 ve 1.4 TSI 122 motorlor litre başına ürettiği tork ve beygir bakımından
    1.4 180 lik ve 1.0 125 lik motorlar gibi aşırı fazla güç ve tork üretmediğinden
    daha normal değerler içerisinde kalmaktadır.
    Diğerlerine göre fazla yüklenmemiş olmaları benim için artı bir durum.
    Tabloya bakıldığında 1.2 TSI motor 1.6 atmosferikten
    litre başına torkta daha verimli, beygirde de çok az bir farkla önde
    (atmosferik-turbo benzinli kullanım tarzını karşılaştırmıyorum)
    bence üzerinde durmanız gereken esas mesele
    46000 liraya c sınıfı hb dizel araç bulunabilirken benzinli golf almak konusunda kararlımısın
    eğer bu paraya illa golf alacam benzinli işimi görür dersen 1.2 105 golf alınabilir
    10,2 sn 0-100, 192 son hız verisi normal bir kullanım için yeterli bence
    yok, ayağımın altında 17 tane daha beygir olsun, 0-100 üm 9.3 , son hızım da 203 olsun istiyorsan
    masaya 3 bin TL daha koyacak ve yıllık 288 TL fazla MTV ödemeyi de göze alacaksınız
    şimdiden alacağınız araç hayırlı olsun, kazasız belasız güle güle kullanın

Yeni Golf 1.2 TSI Hakkında görüşleriniz

• hyundai hangi konuda fark atar söyleyeyim:

kalite ve sorunsuzluk.

bende golf de var hyundai de var, toyota da.

vw son derece sorunlu bir marka, adeta problem makinası.

servisleri de berbat ve pahalı.

ikinci eli daha iyi doğru ama sorunlu bir marka.

arabanın içi göl olur mu?

ben bunu golf de gördüm, oluyor. içine su aldı araba, daha ne diim?
  • quote:

Ben Golf'ü bizzat Doğuş Oto'da inceledim, almaya karar verdim. 1.2 TSI motoru hakkında pek bilgim olmadığından da yardım istedim. i30 diğer arkadaşların görüşleridir, mesele bu. Konu Golf-i30 kıyaslaması olmadan, 1.2 TSI hakkındaki tavsiyeleriniz ve izlenimlerinizi paylaşarak geçerse daha iyi olur.

daha önce de demiştim ama biraz daha açıklama ihtiyacı duydum. golf kendini ispatlamış bir araba, motoru da performans ve verim açısından gayet yeterli. ama şu da var, 45-46 bin lira aralığında i30 satıyorlardı geçen ay. hem de dizel. bence kesinlikle kafa karıştırması, tereddüte düşürmesi gereken bir araba. eş fiyattalar..

ben olsam sanıyorum golf alırdım, çünkü yılda 15bin km'yi pek geçmeyeceğim. ama çok km yapıyor olsaydım i30a kayardı tercihim. 5 sene garanti beni çok cezbediyor özellikle.

sonuç olarak iki şey söylemek istiyorum

1 - donanım alınmaz araba alınır

2 - mükemmel araba yoktur mükemmel tercih vardır

hadi hayırlı olsun hangisini alırsan arkadaşım :)

• quote:

Orijinalden alıntı: hasanmerto

Arabasının arkasına kocaman nazar boncuğu takan birisiyle hangi araç konusunu tartışacaksınız, adam kocaman nazar boncuğu koymuş değeri gözünde belli, objektif bir yorum olabilir mi

hocam o nazar boncuğu bayinin hediyesi aynı nazar boncuğu anahtarlıkta da var
  • hyundai nin temel + ları
    1. 5 yıl garanti
    2. tam bağımsız süspansiyon
    3. hız sabitleyicisi ve sınırlayıcısı
    4. park sensörü
    5. çift bölgeli iyonizerli klıma

bir çok ek donanım ...
  • quote:

Orijinalden alıntı: molarrr

hyundai hangi konuda fark atar söyleyeyim:

kalite ve sorunsuzluk.

haklı insana ne denir
  • quote:

Orijinalden alıntı: safkanhyundaıcı

quote:

kalite ve sorunsuzluk.

haklı insana ne denir

İ30 aracınızı ne kadara aldınız. Şuan km nedir ve kaç litre yakıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: MAJAY

quote:

quote:

kalite ve sorunsuzluk.

haklı insana ne denir

ben aracı mı fiyatı vermeyim yalnız şu an ki liste fiyatının altı aracımı ağustosta aldım daha 1715 km rede şehirler arası 6.6l ile 4.9l arsı yakıyo fiyatı vermeme sebebim bayi zor duruma düşürmeme

• @yuci Çok teşekkür ediyorum yorumlarınız ve hazırlamış olduğunuz grafik için. Biliyorum hb dizel araç bulabileceğimi fakat, hem volkswagen olması hem de golf tutkunu olmam işleri değiştiriyor. Golf 7'yi her açıdan beğenmem de cabası.

@molarrr Yıllarca Vw kullandım bırakın söylediğiniz kadarını, doğru düzgün sorun yaşamadım.

@asdfg112 Senelik 15-20 bin km'den fazla binmiyorum araca. Yani evet, i30'un dizeli bu fiyata satılıyor ancak; kimse kusura bakmasın hyundai genel olarak tüm ülkelerde düşük seviye araç olarak görünmekten yukarıya çıkamadı. Ülkemizde bu durum daha da fazla. Volkswagen'in prestiji, bu aracın Golf'ün 7. aracı olması, konforu, performansı, göze hitap eden iç ve dış tasarım anlayışı. Bunları göz önünde bulundurursam daha fazla para verip Golf 7 almak çok daha mantıklı geliyor.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

kalite ve sorunsuzluk.

haklı insana ne denir

ben aracı mı fiyatı vermeyim yalnız şu an ki liste fiyatının altı aracımı ağustosta aldım daha 1715 km rede şehirler arası 6.6l ile 4.9l arsı yakıyo fiyatı vermeme sebebim bayi zor duruma düşürmeme

Ben i30 ilk çıktıgında ıncelemiştim bana style benzinli 41 dedıler ama emınım 40 alırdım.motoruda ix35 de test ettım.Alt devırlerde bana cansız geldı 4000 den sonra araç kendını gosterıyordu. Şunun için soruyorum 135hp hakkını alabılmek ıcın sankı hep ust devırlerde gezınmek gerekıyor gıbı, sehır ıcınde serılık yok gıbı geldi.

• quote:

kalite ve sorunsuzluk.

kalite de ne zaman fark attı hyundai. hadi diğerleri tartışılabilir. kaliteyi anlamadım.
  • Bir hafta kadar evvel aynı karamsarlık bende de vardı, tercihim ikinci elinde fazla değer kaybı yaşatmamasından ötürü golf oldu. İlk golf 74 yılında üretilmiş 6. nesili hariç en az 6 sene aynı kasayı kullanmış dünya capında 30 milyon satmış bir model. Yılda 15 bin km yapacagınızı yazmışsınız tercihiniz golf olur ise vergi + yakıttan en az 1000 tl cebinizde kalır.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

@yuci Çok teşekkür ediyorum yorumlarınız ve hazırlamış olduğunuz grafik için. Biliyorum hb dizel araç bulabileceğimi fakat, hem volkswagen olması hem de golf tutkunu olmam işleri değiştiriyor. Golf 7'yi her açıdan beğenmem de cabası.

@molarrr Yıllarca Vw kullandım bırakın söylediğiniz kadarını, doğru düzgün sorun yaşamadım.

@asdfg112 Senelik 15-20 bin km'den fazla binmiyorum araca. Yani evet, i30'un dizeli bu fiyata satılıyor ancak; kimse kusura bakmasın hyundai genel olarak tüm ülkelerde düşük seviye araç olarak görünmekten yukarıya çıkamadı. Ülkemizde bu durum daha da fazla. Volkswagen'in prestiji, bu aracın Golf'ün 7. aracı olması, konforu, performansı, göze hitap eden iç ve dış tasarım anlayışı. Bunları göz önünde bulundurursam daha fazla para verip Golf 7 almak çok daha mantıklı geliyor.

amerika buna dahil değil

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

kalite ve sorunsuzluk.

haklı insana ne denir

Ben i30 ilk çıktıgında ıncelemiştim bana style benzinli 41 dedıler ama emınım 40 alırdım.motoruda ix35 de test ettım.Alt devırlerde bana cansız geldı 4000 den sonra araç kendını gosterıyordu. Şunun için soruyorum 135hp hakkını alabılmek ıcın sankı hep ust devırlerde gezınmek gerekıyor gıbı, sehır ıcınde serılık yok gıbı geldi.

hocam ilk aldığımda daha 16 km rede iken şehir içine girmiştim ankarada 8.9 l gösteriyordu ondan sonra şehir içine girmek bir daha nasip olmadı ama emin olu öyle çok yüksek devirlerde kullanmak gerekmiyor 2500 ile 3000 arası gayet yeterli 4000 den sonra zaten koltuğa yapıştırıyor
    not :araç ankara dan alındı

• quote:

Orijinalden alıntı: hasanmerto

Arabasının arkasına kocaman nazar boncuğu takan birisiyle hangi araç konusunu tartışacaksınız, adam kocaman nazar boncuğu koymuş değeri gözünde belli, objektif bir yorum olabilir mi

Mantığa bak hizaya gel.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • adam 1.2 kullanan varsa fıkrını alayım demıs. konu hyundaı vw savasına donmus.
    bu arkadas zaten golfu alacak. ıcını rahatlatmak ıstıyor.
    bızzat 1.2 TSI DSG kullanıcısıyım. JETTA sahıbıyım. ne cekısınden nede gıdısınden hıcbır sıkıntı yasamadım Allaha cok sukur. yolda gıderken bırılerının stop lambalarını gorme ıhtıyacı duymadım cunku yarıs yapmıyorum. yarıs yapacak olsam cok övdugunuz atmosferık motorlu İ30 un yuzune bıle bakmam araba secerken. ben bu arabayı bu kadar buyuk olmasına ragmen cok ekonomık oldugu ıcın aldım. aynı zamanda vergı avantajı :) eskı 1.6 hıtler motordan cok cok daha verımlı ve cok cok daha ekonomık. su ankı arabanın gostergesınden yazıyorum rakamı : 750 km yol tum ortalama 6.5 lıtre. buna 270-300 km arası kadar istanbul trafıgı dahıl.
    bu motor ve dsg konusunda takıldıgınız yer olursa her turlu yardımcı olurum. bızzat kullandıgım aracın motoru ve cok arastırıp aldım.
  • Motorun 1.2 litre olması sizi endişelendirmesin.Çevrenizdeki 1.2 motor çekmez muhabbetlerine de aldırmayın.Yakında 1.0 litre 125ps Mondeo geliyor.
    1.6 atmosferiklerle aşağı yukarı aynı performansta.Turbo sayesinde de düşük devirlerde daha atak.
    Yakıt tüketimi de daha düşük.
    Bir de yıllık vergi avantajı var.
  • Motor hakkında bilgim yok, araba hakkında da kararınızı vermişsinz. benim önerim ibiza 1.2 105 ps. Hem vw sayılır, motor da aynı sizin sorduğunuz motor. Hem de 10bin liradan daha fazlası cebinizde kalır

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Arkadaşlar yorumlarınız için teşekkürler. Ankara'da oturduğum için tabiki yakıt biraz daha artacaktır.

i30'da park sensörü vb. donanımlar olabilir ancak; Golf Comfortline modeline bakmanızı öneririm;http://binekarac.vw.com.tr/yeni-golf-donanim.aspx zaten Highline seçeneğinden jant, yağmur sensörü, park sensörü gibi eksikleri var. Güvenlik anlamında en düşüğü de full, en yüksek modeli de. 1.2 benzinli motorunun arkadaşlarımızın söylediği gibi 0-100'ü de daha iyi. Şimdi tüm bunlar varken, Volkswagen gibi bir model yerine i30'u nasıl düşüneyim? Aracın hyundai olduğunu da unutmayalım.

Araç önermek yerine, daha çok 1.2 TSI motor hakkındaki görüşlerinizi belirtebilirseniz sevinirim.

hyundaı inin neyi var arkadaşım kedi ulaşamadığı cigere mundar dermiş misali sallayın yok hyundaı yok şöyle yok böyle

Aracın hyundai olduğunu unutmayalım ne demek ben çözemedim

• quote:

Orijinalden alıntı: akifsari

quote:

quote:

Arkadaşlar yorumlarınız için teşekkürler. Ankara'da oturduğum için tabiki yakıt biraz daha artacaktır.

i30'da park sensörü vb. donanımlar olabilir ancak; Golf Comfortline modeline bakmanızı öneririm;http://binekarac.vw.com.tr/yeni-golf-donanim.aspx zaten Highline seçeneğinden jant, yağmur sensörü, park sensörü gibi eksikleri var. Güvenlik anlamında en düşüğü de full, en yüksek modeli de. 1.2 benzinli motorunun arkadaşlarımızın söylediği gibi 0-100'ü de daha iyi. Şimdi tüm bunlar varken, Volkswagen gibi bir model yerine i30'u nasıl düşüneyim? Aracın hyundai olduğunu da unutmayalım.

Araç önermek yerine, daha çok 1.2 TSI motor hakkındaki görüşlerinizi belirtebilirseniz sevinirim.

hyundaı inin neyi var arkadaşım kedi ulaşamadığı cigere mundar dermiş misali sallayın yok hyundaı yok şöyle yok böyle

Aracın hyundai olduğunu unutmayalım ne demek ben çözemedim

çözülecek bırsey yok ortada. araç hyundai . unutmayalım diyor. yanı hyundai ile volkswageni bırbırı ıle kıyaslamayalım demek ıstıyor. bırının benzınlısı ıle dıgerının dızelı aynı paraysa benzınlının kalıtelı oldugu muhakkaktır bence. aksını soyleyen gıdıp o arabaya bınsın ve farkı gorsun.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.