Şimdi Ara

Yeni gitar çalmaya başlayacağım ama...

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
661
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Ya konu çok saçma olabilir ama gerçekten kafaya taktım.

Elektro gitar çalmaya başlayacağım önümüzdeki hafta içinde. Fakat bazı gitaristlerin veya kendi gitar çalan arkadaşlarımın parmakları benimkinden uzun gibi geliyor.

Sizce parmaklarım yeterli uzunluktamı yoksa kısamı.

Bide resim koyayimde tam olsun.

Bu normal parmaklarımın hali

Elimin artındaki kitap bildiğimiz normal boyutlarda bir kitap ve elimin başladığı yeri kitaba dayayıp çektim.

Dalga geçmeyin gerçekten kafaya taktım bu konuyu ben yaa

[[Ölçüp koymak isterdim fakat ölçecek bir alet bulamadım evde]]

• Ben de parmaklarımın kalın olmasını takmış durumdayım.Bir ay kadar önce klasik gitara başlamaya karar verdim(elektro düşünüyorum ilerde).Ama gelin görün ki bu promlem bir türlü başlamama izin vermedi.Alıyorum gitarı elime,birar egsersiz yapayım diyorum,elim alttaki tele değip sezi bozunca bırakıyorum bir kenara.
  • Benımde sağ el parmakları kalın arada alt tellere takılıyor ama bir süre calıstıktan sonra onunda önüne gectim sayılır
  • Önemli olan boyutu değil işlevi

Parmaklarda sorun yok zaten bu iş disiplin işi. Gitara yeterince zaman ayırırsanız hergün sürekli çalışırsanız istediğiniz yere gelebilirsiniz. Örnek vermek gerekirse eric johnson ın parmakları normal bir gitariste göre oldukça kısadır ama tüm dünyaca kabul edilmiş çok çok iyi bir gitaristtir.
  • Bana da parmakların gitar çalmak için çok uygun demişlerdi ama nedense bateri çalıyorum.

Takma kafana.. İnsan çalmak istedikten sonra bungee-jumping yaparken bile gitar çalabilir.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Cherokee

Önemli olan boyutu değil işlevi

Parmaklarda sorun yok zaten bu iş disiplin işi. Gitara yeterince zaman ayırırsanız hergün sürekli çalışırsanız istediğiniz yere gelebilirsiniz. Örnek vermek gerekirse eric johnson ın parmakları normal bir gitariste göre oldukça kısadır ama tüm dünyaca kabul edilmiş çok çok iyi bir gitaristtir.

+1

• hiçmi hiç önemli değil kardeş... bnm kuzeniminde parmakları kısa ve tombul istediğin her türlü soloyu, ritmi atabilir... satyricon, slayer sololarını çok rahat atabiliriyor... istekle alakalı ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AkınCet -- 12 Haziran 2008; 17:03:27 >
  • davula alalım sizi isterseniz...
  • quote:

Orjinalden alıntı: alicho

davula alalım sizi isterseniz...

?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.