Şimdi Ara

Yeni Ford'lardaCruise Kontrol Neden Yok?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
672
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar Ford'un yeni çıkan araçlarında( yeni c-max ve mondeo) neden cruise kontrol yok bir anlam veremedim.Yüksek satış fiyatlarına rağmen artık standart olması gereken bu özelliği neden koymamış olabilirler.Sizce almayı düşündüğüm mart'08 makyajlı focus'ta da cruise kontrol olmayabilirmi? Epey canım sıkıldı bu duruma....

• yeni mondeoda cruise control var c-max henüz görmedim yenisinin içini ama mondeoda var adaptif kontrollu sistem ile opsiyonel olara sunuluyor galiba..yani öndeki aracın hızına göre araç sizi uyarıyor eğer öndeki araç yavaşlarsa mondeo sensörler ile bunu tespit ediyor ve kendi hızını otomatik olarak düşürüyor..
  • Yani daha gelişmiş bir sistem.Güzel haber bu umarım yeni focusa koyarlar aynısından...
  • yeni mondeoyu bakmaya gittimiz zaman kataloğunu almıştım orda adaptif konrollu hız sabitleme sisteminden bahsediyoru cruise controlun daha gelişmişi..
  • ACC ile ilgili hala bazı sıkıntılar var..

Yeni Cmaxte CruiseControl 2008in ilk çeyreğinden itibaren sunulacak..Yeni Cmax ile ilgii daha pek çok soru var..

- Bizimkilerde elektrikli olan sürücü koltuk ayarı yenilerde niye manüel (eski sistem garç gurç kaldıraç)
    - Bizimkilerde olan elektrikli el freni yenilerde niye yok
    - Bizimkilerde standart olan SR yenilerde niye 1700 YTL
    - Bizimkilerde olan ve kayar kapaklı gizli kültablası çakmak niye bunlarda açığa alınmış (çok çirkin) ve neden yeni cmaxe 20 milyarlık fiestadaki portatif kültablası konmuş?
    - Neden kol dayama yenilerde tek bölmeli ve hacmi epey küçül müş

gibi sorular da sorulabilir...
  • ben koç un, türkiye de ford üzerine izlediği politikadan memnun değilim.bakınız doğuş oto ve volkswagen.her türlü motor donanım kombinasyonu var, türkiyeye ise 3 tip mondeo, 2 tip cmax, 2 şer tip smax galaxy, 7-8 focus... özellikle mondeo üzerine yanlış politika izliyolar senelerce bence.
  • yeni mondeonun ülkemizde sadece trend ve titanium donanımları mevcut mondeonun lüx donanımı olan ghia donanımı ülkemize getirilmedi bu donanımda sarı döşeme seçeneğide mevcut..c-max de titanium donanımı ile satılıyor avrupada ghia paketli yeni fordlar çok üst donanımlara sahip bu donanımla ülkemize gelmesi fiyatınıda arttıracağı için pek tercih edilmiyor..

bunun en güzel örneği passat highline donanım seviyesi fiyatlarına bakarsan bunu daha iyi anlarsın dediğin özellikler yeni fordlarda var ama ghia donanımla satılıyor..

quote:

Orjinalden alıntı: doubleford

ACC ile ilgili hala bazı sıkıntılar var..

Yeni Cmaxte CruiseControl 2008in ilk çeyreğinden itibaren sunulacak..Yeni Cmax ile ilgii daha pek çok soru var..

- Bizimkilerde elektrikli olan sürücü koltuk ayarı yenilerde niye manüel (eski sistem garç gurç kaldıraç)
    - Bizimkilerde olan elektrikli el freni yenilerde niye yok
    - Bizimkilerde standart olan SR yenilerde niye 1700 YTL
    - Bizimkilerde olan ve kayar kapaklı gizli kültablası çakmak niye bunlarda açığa alınmış (çok çirkin) ve neden yeni cmaxe 20 milyarlık fiestadaki portatif kültablası konmuş?
    - Neden kol dayama yenilerde tek bölmeli ve hacmi epey küçül müş

gibi sorular da sorulabilir...

• Volkan Kolay arkadaş peki sence yeni mart makyajlı ghia focus un fiyatı ne olur,sence mevcut ghia ile ne kadar fiyat farkı olur?(makyajlı c-max daki eski-yeni fiyatını düşünürsek...)
  • valla bu donanım seçeneğinede bağlı birde acaba mondeoda olan 1.6 125hp motor focusa koyulacakmı bunlarda var eğer öyle olursa benim tahminim benzinli başlangıç fiyatı 35.000ytl olabilir..ghia ile hala satılırmı bilmiyorum..çünkü ghia donanımlı yeni fordlar oldukça lüx donanımlara sahip..

mesela yeni mondeo ghiada olan bazı standart özellikler var..en önemlisi süspansiyon ayarını kendi zevkinize göre COMFORT, NORMAL, SPORT olarak seçebiliyorsunuz..6 lı cd değiştirici,4 farklı kişişel ayarlı hafızalı ısıtmalı koltuklar ön cam resistansı, deri döşeme..sarı döşeme ve ahşap dekor gibi oldukça lüx ve dolu bir donanım seviyesi var..

belkide yeni c-max ghiada böyle lüx donanımlara sahiptir ve o yüzden sadece titanium donanımı ile satılıyor..

quote:

Orjinalden alıntı: ufuk33

Volkan Kolay arkadaş peki sence yeni mart makyajlı ghia focus un fiyatı ne olur,sence mevcut ghia ile ne kadar fiyat farkı olur?(makyajlı c-max daki eski-yeni fiyatını düşünürsek...)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi volkan_kolay -- 13 Kasım 2007; 23:15:36 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.